sabah uyanır uyanmaz fıstık ezmesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve davutkerim86 tarafından 7 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. davutkerim86

davutkerim86 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar forumu araştırdım ancak kesin bir sonuca ulaşamadım. şimdi şunu sormak istiyorum ben sabah uyandıgımda (8:00-9:00) ilk önce bir tatlı kaşıgı fıstık ezmesi + protein shake iciyorum. ondan 45 dk. sonra normal kahvaltımı yapıyorum. bu yanlış bir kahvaltı ceşidi mi ? fıstık,fındık ezmesi kahvaltının sonunda mı alınmalıdır en başta mı ?

2. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    En basta bal veya pekmez ile açıp sonra shake veya kahvalti edebilirsiniz .

3. davutkerim86

davutkerim86 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bal veya pekmez yerine fıstık,fındık ezmesi gibi şekerli besinler almak aynı mantıkmıdır yoksa bal daha mı iyidir ?

4. Warprow

Warprow Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    fıstık ezmesi sabah ilk olarak tercih edilmemeli çünkü içindeki yağlardan dolayı sindirimi cok fazla yavaşlatır vücudunuza kısa sürede sindirilen besinler alınmalı sonrasında kahvaltıya geçilmeli ( hatam varsa düzeltiniz)

5. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Bal daha iyi olur kalkar kalkmaz şeker ihtiyacı için .

6. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    uyanır uyanmaz sadece proteın alsanda yeterlı olur bnce ama ılla yanında bır sey yıcem dersen kecıboynuzu pekmezı tavsıye ederım.yaklasık yarım saat sonrada kahvaltını yaparsın

7. brhmcr

brhmcr Guest

Uyanır uyanmaz basit karbo (pekmez bal vs) + whey, kahvaltı yumurta lor, fıstık ezmesi vs.

8. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    selam,

Pekmez yedikten sonra 45 dakika ne yapıyorsun?
    Pekmez veya bal yiyince beklentilerin nedir?
    arkadaşlar baldı, pekmezdi, şu bu öyle yiyerek fazla beklenti içinde olmayın.
    motivasyon, isteklilik, dinç, dinlenik olunması daha önemli.

kolay gelsin

görüşmek üzere

9. brhmcr

brhmcr Guest

Konu beslenme ve özellikle sabah beslenmesi olduğu için tavsiyem o yönde olmuştu ama tabi ki inanç, azim de çok önemli unsurlar.

Sorulara gelince:

Pekmez, bal yiyince beklenti glikojen depolarının dolması.Böylece katabolik eylem anabolige çevrilerek kasların birgün önceki idmanda aldığı mikro tahribat recovery edilmeye devam edilecek, kısacası yıkım durdurulacak. Bu noktada komplex karbo almama nedenimiz ise basit karbo ile insülini peak ettirerek kas yapımı için gerekli olan proteinin (aminoasitlerin) hücrelere taşımasını sağlamak. Bu vesile ile erkekler için en yüksek testesteron seviye olan sabah saatleri testesteronun protein sentezindeki oyanayacağı rol ile maksimuma çıkarılacaktır.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

10. davutkerim86

davutkerim86 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle konuya ilgi için teşekkür ederim.. verdiğiniz örneklerden yola çıkarak şöyle bir kahvaltı programım var: sabah uyanır uyanmaz 3-4 adet medine hurması veya fındık ezmesi (bal) ,hemen ardından 1 ölçek optimum whey (su ile) 45 dk sonra : 3 Adet Tam yumurta(Large) + 1 dilim beyaz peynir + 15-20 adet yeşil zeytin + 1 adet domates veya yeşillik + 1 avuç taze fındık . kahvaltıdan yarım saat sonra da 1 bardak yeşil çay .
    bu kahvaltı sizce ideal mi yoksa abartmışmıyım :)

11. brhmcr

brhmcr Guest

Bence guzel, hurmanin GI si yuksek sanirim(kastim bu cins), zaten balda var :) takildigim sey yesil zeytin bu kadar yersen sanirim gunluk sodyum(tuz) ihtiyacinin tamamini zeytinden alirsin pek tavsiye etmiyorum. gunluk ortalama 3-5 gr tuz almayi oneriyorum.Bu da mumkunde buyuk kismi idmandan sonra olmali.

12. davutkerim86

davutkerim86 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet sanırım yeşil zeytin sayısını 10'a düşürmek lazım.dediğin gibi tuz miktarı fazla. Medine hurması'nın içindekilerini okuyunca her kahvaltıma ekledim.3-4 adet ideal sanırım.

13. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Açış için Hurma veya bal karar ver abartiya gerek yok .
    Bal ile acicaksan 1 t.kaşığı hurma ile acicaksan 2 tane yeterli .
    F.ezmesinide içerdiği yağ oranı fazla old. oda 1 t.kaşığı yeterli .

14. brhmcr

brhmcr Guest

Acmak derken? Sanirim konunun basligini okuyamadiniz, konu sabah kahvaltisi ve uyanis uzerine iftar degil.

15. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Gayet iyi okudum açış veya başlangıç farketmez siz iyi okursanız anlayabilirsiniz .

16. davutkerim86

davutkerim86 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hurma veya bal demiştim zaten. bazen bal bazen hurma bazen fıstık veya fındık ezmesi şeklinde . hepsini aynı anda tabiki almıyorum

Sayfayı Paylaş