Sabah koşusu ve metabolizma hızlandırma hakkında.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sp3ctral0 tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sp3ctral0

sp3ctral0 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Çok boş geçen yazdan çıktığımız ve daha fazla boş vaktim olacağı için spora adam akıllı zaman ayırmak istiyorum. 30 kilo kadar fazlam var. 191 boy ve 109 kiloyum. Tek olmak istediğim şey, fit olmak. İki sorum var bu nedenle;

1. Sabahları yarım saat ya da bir saatliğine koşmayı planlıyorum. Ama kahvaltıdan önce mi yoksa sonra mı koşmalıyım bilemiyorum. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.
    2. Metabolizmamı hızlandırmak istiyorum. Bu konuda ne gibi adımlar atabilirim?

2. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bundan 2 yıl önce sorsan "aç karna yapılan sporun metabolizmayı hızlandırdığını doktorlar söylüyordu." Fakat şu sıralar tam tersini söylediklerini duydum.
    Ancak sana tavsiyem şu olucak;
    1. Sabah uyandığında ılık su iç
    2. Bir Saat yürüyüş yap ( sadece yürüyüş olmasın, araya deparlar ekle. Mesela 5dk yürü 1dk koş. )
    3. Eve döndüğünde 1 tane yumurta ye, haftada 2 gün 2 yumurta ye.
    4. Günde 2 Tane sade soda iç. ( Bardağa dök içine limon sık )
    5. Günde 2 Litre su tüketmeye bak ( En az )
    6. Tuz tüketimini azalt, tuz vucutta su depolar.
    7. Yağlı yemeklerden uzak dur dememe gerek yok heralde. :D

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, eğer bir yanlış varsa forumdaki arkadaşlar söylesinler.

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bi çok konu var araştırmanı tavsiye ederim
    artı ben sabah sporuna karşıyım
    akşamcıyım

4. sp3ctral0

sp3ctral0 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    2 tane sade soda zararlı diye duymuştum ben? Fazla gelmez mi kilo verme döneminde? Ve birde sadece 2 gün 2 yumurta diğer günler tek yumurta mı? Ve bunun nedeni neden?

Sabah sporundan kastım sadece yürüyüş ve koşu. Araştırdım zaten ama merak ettiğim konu kahvaltı öncesi mi yoksa sonrası mı yapılması gerektiğiydi. Anlaşılan kahvaltı öncesi daha iyiymiş.

Sabah 30 dk yürüyüş, gün içinde spor akşamda 30 dk yürüyüş fazla gelmez değil mi vücudu birden yormak istemiyorum.

5. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    her doktar farkli birsey söylüyor, kime güvencez artik

6. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    4 Ay önce 126 kilodan 78kiloya düşen bir arkadaşım var. Gittiği diyetisyenin verdiği diyette günde 2 tane soda içmesini vucudunun yeteri kadar mineral almadığı için metabolizmasının yavaş olduğunu söylemişti. Ayrıca Yumurtanın beyazı vucudu sıkılaştırır, bu herkesin bildiği birşey. Bunuda televizyondaki bir programda duydum, ben denedim ve gayet işe yarıyor. Bu yüzden tavsiye ettim.

7. sp3ctral0

sp3ctral0 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Tavsiyelerin için teşekkür ederim :)

8. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Bende daha önceden sabah koşuları yapıyordum sadece 1 adet muz yiyip öyle koşuya çıkıyordum ve bol bol su içmeyle geçiyordu koşu daha sonra eve dönüşte kahvaltı yapıyordum etkisinin olduğuna inanıyorum ama daha detaylı araştırın yinede

Sayfayı Paylaş