Sabah Koşusu ve Maksimum yağ yakımı !

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve furkan1354 tarafından 4 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Kilo vermek isteyen her kişinin amacı yağ yakmak olmuyor malesef Diyetisyen eşliğinde kilo veren biri Yağmı yakıyor ? veyahut Gerekli siklete düşmek isteyen bir sporcu da yağ yakmıyor ;) Bazı sporcular salonda sadece tartıya çıkıp 3-4 kg eksik görmek ister onun için bu verilen 3-4 kg yağmış,kas kütlesiymiş,su muş vb. pekte önemli değildir Kilo verme programlarıyla Yağ yakma programları bu yüzden farklı ve aynı şekilde Kilo verdiren Besin takviyeleriyle Yağ yakımına yardımcı besin takviyeleride bu yüzden farklı sizin anlıyacağınız Her kilo vermek isteyen bir kişinin amacı da yağ yakmak ve bu vesileyle kilo kaybetmek değildir Sporcu 84 kg iken bu programı uygulayıp 1 ay sonra tartıya çıkıp yine 84 kg ise kilo kaybetmiş olmuyor fakat yağ yakmış oluyor anlatmak istediğim durum budur takıldığınız yer varsa daha geniş anlatabilirim

2. darkun

darkun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben bişey sormak istiyorum mümkünse, anlaşılan o ki yoğunlaşmak istediğim konuyla alakalı bilgileye sahipsiniz. başka bir sayfada konuyla ilgili az biraz konuşmuştuk. spor öncesi %16-17 olan yağ oranım, spor sonrası 2-3 puan daha arttı tahminimce. evde tek başıma çalıştığım için bir kaç tüyoya ihtiyacım olacak.
    bi aralar aşırı kilolanmıştım sonrasında verdim yağlarıda atmıştım ama biraz uzun sürmüştü. sabah aç karına yürüyüş yapıp ağırlık kaldırmıştım setler arası 30-40 saniye dinlenme süreleriyle, epey faydası olmuştu ama o zamanlar kas kaybedermiyim gibi sorular yoktu kafamda.
    yine aynı sistemi uygulasam acaba faydasını görürmüyüm kas kaybı yaşamadan. yani araştırıyorum değişik değişik söylemler insanın kafası karışıyor.
    birileri kalori azaltın diyor, birileri karbonu kesip proteine dayanın, beslenme ile ilgili durumlar biraz muamma kalıyor. proteine ağırlık verin diyenler ağırlıkta ama çok fazla hayvansal proteinde gut hastalığına davetiye çıkartıyor pek bi sağlıksız geliyor. önceki seferde kalori düşürmüştüm sadece, protein kilo x 2gr civarıydı.
    toparlamak gerekirse; sabah kalkınca aç karına 40-45 dakika yürüsem orta-hızlı tempo karışımı, 7-8hareketten oluşan 4günlük ağırlık kaldırmayıda setler arası dinlenme 30-40 saniye olaraktan yapsam kalori düşürüp kas kaybı yaşarmıyım? önceki sefer böyle yapmıştım yatarken omega alıyordum uyandığım vakit kanda cirit atıyodu taze taze yağ asitleri, çok faydasını görmüştüm inanamıştım kısa sürede yüzde 25lerden 15lere inmiştim, ama kas kaybetmişmiydim ona hiç dikkat etmemiştim. bilginiz varmı konuyla alakalı?
    rahatsız ettiysem özür dilerim...

3. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Yazınızı biraz geç gördüm sanırım fakat yinede yazayım aslına bakılırsa bu sporun içinde olan birçok kişiye göre hem kas kütlesi kazanıp hem yağ yakmak Teknik olarak mümkün değil , ama evet kas kütleni bir nebze koruyarak yağ oranını düşürebilirsin öncelikle vücudun bi oyuncak değil bunu anlaman gerekecek Şimdi dediğin şey bir nevi bulktan çıkıp definasyona giren sporcu yani definasyon yapmak istiyorsun kas kaybı kesinlikle yaşamazsın diye birşey yok yaşanabilir ama kas kaybıda öyle kolay olan bir durum değildir Yağ oranı düşürmek Nitelikli antrenmandan çok nitelikli beslenmeyi gerektirir aslında Misal şekeri sıfırlayacaksan alacaksan bile çok nadiren doğal besinlerden doğal şeker alıcaksın kuru üzüm gibi hurma gibi , Yağ yakmak demek Hiç yağ tüketmeyeceksin anlamına gelmiyor haftada 1-2 kez hayvansal ve bitkisel yağ alman gerek salatalarına az zeytinyağı eklemek iyi bir yöntem bunun dışında hayvansal yağı zaten yediğin etten tavuktan alıcaksın yada balık yağı kapsülü tüketebilirsin haftada 1-2 adet az oranda yağ tüketmezsen Vücud dışarıdan yağ almadığı için kendi yağ yakımını durdurur ve korumaya çalışır yağ yakımının devamı için vücuda haftada 1-2 kez az da olsa yağ girmesi gerek ,Sabah kalktığında kahvaltı etmek zorunda değilsin çünkü vucut uyandığında yağ yakıyor bırak bir kaç saat daha yağ yaksın uyandıktan 1-2 saat sonra kahvaltını edebilirsin, Kardiyo antrenman programına sabah aç karnına koşu veya gün içinde interval koşu antrenmanları ekleyebilirsin ,Ağırlık çalışmalarını süper set e çevirebilirsin bunların hepsini birden yapmakda vücudunu çok yoracaktır emin ol sorunu anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım kafanda soru işareti kaldıysa sorabilirsin iyi antrenmanlar !
    Not : Yazdıklarımın hiçbiri Bulking yapan arkadaşlar için geçerli değildir mesaj kirliliği yaratmasınlar

4. Denizikizer

Denizikizer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Narlı, Kahramanmaraş, Turkey
    Dediklerinizi harfiyen anladım harfi harfine okudum bilgilendirdigin tesekkurler abicim benim yasım 16 da ben okuldan eve saat 17 De geliyorum ve interval kosuyorum ayrıca beslenmem de iyi cok abartmıyorum kardiyoyu yaptıktan sonra 20×4 mekik ve 10 15 tane sınav cekiyorum acaba yararını gorurmuyum ya sizin dediklerinizi uyguluyorum .

5. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Uygun antrenman ve beslenmeyle vücudun her damla terin hakkını sana verir

6. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Kesinlikle içerisinde yanlış veya çelişkili bir ifade olmayan bir başlık olmuş ellerine sağlık. Ben de Interval yapıyorum ama senin yazdığından farklı. 5 dakikalık 4 set şeklinde yapıyorum ve toplamda 20 dakika sürüyor. 5 dakikanın 3ü 10 hızında 2si 12 hızında. Böyle yapmam 20 dakika içerisinde bana max. kalori yaktırıyor. Ama çevremde henüz bu kadar ağır olarak yapanı da görmedim. Herhangi bir sağlık problemim yok. Zorlanıyorum ama yapamayacak kadar da değil. Benim sistemim hakkında ne düşünüyorsun?

furkan1354 bunu beğendi.
  7. sino_0

sino_0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hocam merhabalar işim nedeni ile gün içi spor yapamıyorum geç saatlere kadar calışıyorum ancak sabah kalkınca 35-40 dk boşluğum oluyor bu zaman aralığında aç karnına 4 km koşu ile nasıl bir oluşum yakalarım ve + kartine kullanmak istiyorum sabah aç karnına sıkıntı yaratırmı acaba ??? iyi calışmalar ...

8. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    35-40 dk lik sabah aç karna yapacağın interval koşusu kesinlikle işe yarar.

9. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    45 dakikada ki bunun totalde 6-7 dakikası warm up olsa hadi 5 diyelim 40 dakilada nasıl 12 km koştuğunu öğrenebilir miyim bana inandırıcı gelmedi pek açıkcası

10. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    10-12 derken koşu bandı hızını kast etmiş olabilir :)

11. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    öncelikle haftada en az 1 gün kardiyo yapan ve uzun süredir spor yapan birinin sabah koşusu için warm up la uğraşmayacağını bilmen gerekir 45 dk dada 8-12 km mesefa koşmak şaşırılacak yada abartılacak birşey değildir koşu sonundada gerdirme ile soğumamı tamamlıyarak koşu antrenmanımı bitirmiş oluyorum sonuçta depar atmıyoruzki ısınalım tempolu bir koşu yapıyoruz ve vücut sinir sisteminin alışık olduğu hareketleri yaparken sakatlanmaz ama diyelim bir vücutcusun veya bir atlet sin golf oynarken bile kendini sakatlıyabilirsin çünkü sinir sistemin bu harekete alışmış değil

12. KAYU

KAYU Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    45 dakikada 12 km mesafe katedebilmek için koşu bandının hızını "16" km/h 'ye ayarlayıp ilk saniyeden itibaren 45 dk hiç durmaksızın sprint atmak gerekir. Her 100 metreyi yaklaşık 22 saniyede bitireceksin ve bunu 45 dakika boyunca aralıksız, 120 adet 100 metre için hiç temponu bozmadan yapacaksın ! Dünya rekorunun 10 saniyeden biraz az, ortalama bir insan için bu sürenin yaklaşık 15 saniye ve tek seferlik maksimum eforla yapıldığını da mı düşünemedin sallarken ? Bunlar maksimum eforlar. Yani bitiminde ciğerlerini ağzına daha yakın hissedeceğin cinsten. Orta yaş ve üzeri, hatta genç olup kondisyonu düşük insanlardan bahsetmiyorum bile ! Gel bunu benim salonumda gözümün önünde yap hemen orada sana mini cooper'ın anahtarını vereceğim. Bir şey sallarken destekli sallayın. Bir de almışsın milleti karşına "şaşılacak ya da abartılacak bir şey değil" gibisinden bilmiş bilmiş, üstten üstten konuşuyorsun. Seni bir şey biliyor sanıp dikkate alan insanları da kendinden şüphe ettireceksin. Gerçi suç sende değil, o saçmalığı gördükten sonra okumaya devam edenlerde. Cahil cesareti mi desem, matematik yoksunluğu mu desem ne desem bilemedim. Bir de her gün leblebi gibi yapıyormuş gibi anlatıyor. Tey allahım ya. Bitmediniz !

Son düzenleme: 3 Ekim 2017
    xxbar10xx bunu beğendi.
  13. Voly07

Voly07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Her şey iyi hoş güzelde burda bukadar bilgili insan var şu konuyu nasıl gözden kaçırdınız ? Umarım konu yeniden hortlarda ben yanlış biliyo olurum.Sorum şu; kilo vermek isteyen yağ yakmak faso fiso body ile bile uğraşanlar için sabah aç karnına kardiyodan bahsetmişsiniz.Peki atıyorum ben bugün çok ağır bir antremandan çıktım hatta bunu omuz bacak trapez olarak düşünelim.Beslenmemi aldım ve uyudum.Ertesi sabah kalktıgım gibi herkes gözlerinizi açtıgınız andan itibaren 1 saat içinde gerekli protein takviyenizi almasaanız gece boyunca vücudunuzda sentezlenen proteinden alıcağını bu yüzden gözünüzü açtıgınız andan 1 saat içinde proteince beslenmemiz gerektigini söyleniyor.Ancak burda kimse bunun farkında olmadan beslenmeyi geçtim üstüne 30-45 dk sprintten kardiyo çalışmaktan bahsediyor.Kusura bakmayın ama burada kilo vermek isteyenden çok body ile uğraşan insan dolu ve bunun zararlı çok fazla olabilir.Hatta sırf bu hatayı istemeden yaşamamak için kullanılan bcaa diye bir suplementer icat edildi :)

14. Betulyücel

Betulyücel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Sayfayı Paylaş