Sabah koşu- kardio hk.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rainhardt tarafından 9 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. rainhardt

rainhardt Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Herkeze merhaba. Değerli hocalarımıza ve bilgisi olan arkadaşlar şöyle bir sorunum var. Haftada üç kez (Pazartesi-Çarşamba-Cuma) antreman (her antreman iki bölge) yapabilecek vaktim oluyor bunlarda akşam 8-9 gibi. Kardio yapacak vakit bulamıyorum ve vücudum biraz yağlı 3-5 kg kadar fazlam var. Sabahları erken kalkıp işe gitmeden koşmayı planlıyorum . Sormak istediğim şey antreman yaptığım akşamın hemen ertesi sabahımı koşmalıyım? yada bi sonraki antreman gününün sabahımı? ve koşu gelişimime negatif etki edermi?

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cardio yu gün asırı yapabilirsin eger fazla kas agrın olursa hafif cardio yapabilirsin agrın olmadıgı zaman normal kosunu yapabilirsin

rainhardt bunu beğendi.
  3. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    sorun olmaz

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sabah kahvaltı yapıp aradan 2-3 saat geçtikten sonra kardio yapman daha sağlıklı olur

* Spor, vücudun ritme uyum sağlayacağı zamanlarda yapılmalı. Sabah çok erken yapılmamalı, çünkü sabah saatlerinde vücudun ısınması daha güç oluyor. Vücudun egzersize uyum sağlaması geç olduğu için kişi 30 dakikada alacağı verimi 50 dakikada ancak alabiliyor. Sabah 9 veya 10 gibi saatler uygun ancak bu da iş nedeniyle uygun değilse akşam yemekten en az 2 saat sonra spor yapılmalı. Isınmadan spor yapmak kalbe zarar veriyor.

alıntı.

rainhardt bunu beğendi.
  5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    konu kilo vermek ise :

-koşunuzun ve vg-idmanınızın aynı günde olması en ideal durumdur...zira, her 2 sinin toplamı size ancak iyi derecede kalori kaybına neden olabilir...yani ,bir günde 550-800 kcal yakmanız ve tabi ki diyet yapmanız halinde ,kilo vermeniz en azından daha hızlı olacaktır...
    -bu kalori seviyesini yakalamanız da ancak 1.5 saate yakın aerobik fazda gerçekleştireceğiniz egzersiz sürecinde olabilir...böylece bir 500 kcal'ı yakalayabilirsiniz...üzerine de bir vg-idmanı ile 250 -270 kcal eklenirse bayağı verimli olur...

**koşuya gelince ,eğer alternatif yoksa sabah yapabilirsiniz...eğer, "pekmez, bal vb "türü enerji kaynağı kullanacaksanız ,bunu 1/2 saat önce yapın ki, kan şeker seviyesi stabil hale geçmiş olsun...)

rainhardt bunu beğendi.
  6. rainhardt

rainhardt Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    sabah erken kalkıp işe gitmeden önce koşmayı düşünüyorum boş mide ile. Bunun dışında koşu veya kardio yapacak vaktim olmuyor, akşam genelde işten geç dönmüş oluyorum. Sanırım bir süre deneme yapıcam, aldığım sonuçlara göre devam edebilirim. Yorum ve önerileriniz için tşk ederim.

Sayfayı Paylaş