Sabah Kahvaltısı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yilmazogullari tarafından 5 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    aslında oda bıraz mantıksız a tabı su var ben her zaman deırm sımdı kılo x 1-1.2 gr alınmalıdır ama su varkı eger atıyorum kısı 95kg %4 yag oranlı profesyonel bır sporcuysa ve bu kısı ıgf turlerını gh tren falanda lıyorsa tabıkıde bu rakam hem sert antrenmandakı olusan stres ıle yasanan kas kaybını( olan kasın yıkılması) hemde yenı kas olusumunu desteklemek amaclı arttırlabılır ama bu asla 2-3 katı degıldır a bu nasıl olur 1.5-2 arası bır rakam denılebılır ama tabıkıd ebunu kısı belırlemelıdır sımdı ben kımsneın katabolızmasını bılemem ama 2 yı gecmenınde anlamı yok

a bıde sole de bır durum var mesela bunun gıbı gorece dusuk proteın alımını destekleyen mıke menzter sunu der gunluk alınan kalorının %15-30 u proteınden alınmalıdır %15 bulk da %30 kı bu maks bır rakamdır oda defıne zmanda kı ozman kendısı kalorıyı dusurur aslında yıne aynı proteını alırsınız

zaten normal bır vg genelde ole 5-6 bın kcal yakmaz oyuzden bu rakam genelde asla 1.5-2 katını gecmez kı profesyoneller dıyoruz burda

evet tabıkıde yanı oda cok onemlı sımdı kısı var dıyelım kı gunde 2500kcal alıcak e bunun %20 sını proteındne aldı e zaten bunuda 4 e boldu dıyelım zaten egrıye baya bır k.h alması ıcın yemek kalır kısı bunlarıda hesaplar ve mesela en cok k.h sabah alır sonra azaltır aksama dogru

yada kısı var gunde 100 gr alır pek bır fark gormez bunu once 110 yapar 2 ay devam eder sonra 120 gr yapr bakrkı yeterlı zaten 120 ıle deavm etsın

ben su anda 100-140 gr proteın alıyorum bunun 30 u sabıt hayvansal gerısı bıtkısel gecen hesapladım amıno asıt profılı olarak ben gunde hayvansal olarak dusunursek 30 gr +50-80 gr proteın alıyorum yanı ben gunde degısken olarak sole solıyebılırım 80-110 arası bır proteın alıyorum hayvansal amıno asıt olarak cogu kısıden daha agırım ve daha buyuk bır kas hacmıne sahıbım

deatlıftde 180kg-bench press de 140 kg agırlık altına gırebılıyorum mesela gucumde yerınde ben genelde tum enerjımı k.h olarak alıyorum a su var yaglıda yerım mesela cok kı dogru degıldır ama su var ben haynavsal urun tuketmıyorum k.h alıyorum ama hala bu sporu cogu kısıdne daha ıyı bır performans ıle kı ben haftad bır gun spora gıdıyorum heavy duty calısyorum yapabılyorum yanı sorun yok

speedtouch, Smiley ve ercan gürgöze bunu beğendi.
  2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    zaten,sporcular karbonhidrat kullanmazsan (yeterli oranda ) hiçbir zaman "heavy duty "antrenmanlar çıkaramazlar...)

zaten, atalarıız 3 milyon yıl öncesi karbonhdrat ile beslenirlerdi ve buzul çağı ("toba olayı " devresi ve sonrası farzedilen dönem 75.000 yıl öncesi ) zaten çoktaaan "leş "yemeye çoğu yerde başlamışlardı...
    bu arada , "buzul çağı dönemde " bitkisel beslenilemeyecek olma olayına karşı yaşayan türlerin çoğunluğunun yine "otobur" olduğunu hatırlatalım...

buzul çağı denince , her tarafın "buz çölü "içinde olduğunu bitkilerin vb ,otobur hayvanların öldüğünü ,yaşamayacaklarına ortadan kalktığına inanan saftrikler acaba hala mevcut mu?!...

insanlar, tüm dönemler boyunca "meyva, ot, sebze vb" tüketmişlerdir...zira, bunlar her dönem her yerde "gerek btki, gerek yosun, gerekse ağaç "olarak her zaman varlardı...)

Danny Boy ve Smiley bunu beğendi.
  3. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Kimlerin ne ile beslendigini birakmak lazim. Onumuzde modern tip gercegi var artik, yil 2012 oldu; neyin ne oldugu gayet acik ve net. Sporcu beslenmesi hakkinda etrafiniza bir bakin en azindan bu is meslegi olan profesyonellere. Ornek vermek istedigim profesyoneller dopingli vucut gelistirmeciler degil elbette. Ben ketojen diyetten memnunum ama vucudu icin gerekli enerjiyi karbonhidrattan saglayan bir sahista elbette kendi beslenme duzeniyle gelisme sagliyordur. Mike Tyson'in beslenme programina bakarsak zaten bu acikca gorunuyor.

Ayrica, ketojen diyetle beslenen birinin puf noktasi ''yag'' iken neden ekstra olarak protein yuklemelerini savundugunu anlayamiyorum; oyle mi boyle mi karar verin artik. Kendi vucudumda uzun sureler denedim, bir kerede alinan protein miktarinin ne kadarinin yararli oldugunu; acik ve net deneyimlerim bir ogunde belli bir miktar proteinin ustu gercekten gelisim anlaminda gereksiz. Karbonhidrat ile alinan bir proteinli ogunun kas gelisimi icin cok daha onemli oldugu sanirim forumda coklarca kez paylasilmisti.

Son düzenleme: 18 Mart 2012
  4. Ahmet basaran

Ahmet basaran Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sa. Abilerim ben vg yeni başladım 17 yaşıma giricem 1.80 boy 85 kilo ve vücudum yağlı oran felan bilmiyorum şimdi sorum sabah ve aksam nasil beslenmeliyim lütfen yardımcı olun eyvallah

5. shahrukh

shahrukh Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle Herkese iyi günler dilerim.
    Sabah kahvaltımı ekmekler yerine, 1 Çay bardağı Yulaf, Protein tozu, Muz ve Süt karışımıyla yapsam Sabah ki Protein ihtiyacımı karşılamış olurmuyum?. Yumurta yapmak ve yemek için vaktim olmuyor. Sabah erkenden işe koşturuyorum.

6. selman044

selman044 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam birinci meseleye geleyim hemen, mesleğiniz nedir ne işle uğraşıyorsunuz bilmiyorum ama açık ve net bir dille ifade edeyim, proteinin fazlası parçalanıp vücutta yağ olarak depolanmaz. bunun için lise biyoloji kitaplarını karıştırabiliriz. ya da bilmiyorum lisede bunlar öğretiliyor mu? vel asıl geleyim soruna, arkadaşın hazırladığı kahvaltı gayet güzel ve sizi de anlayamadığım bir biçimde, O KADAR FAZLA MİKTARDA protein yok ki, bu adamın alacağı maksimum protein miktarı 50-60 gram olur, sabah kahvaltılarında vücut genel olarak enerjiye yönelir ve karbonhidrat arayışına girer, bu yüzden sabah kahvaltısında 150 gram protein olan bir öğün alsanız bile vücudunuz oradan 50-60 gram protein alacaktır ve gerisini ATAR! ayrıca, vücut ihtiyaç duyduğundan fazla proteini almaz, sizin de dediğiniz gibi: "Protein karbonhidrat gibi vücutta depolanan bir şey değildir". saygılarımla...

7. sivaslı7788

sivaslı7788 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben de sabah 5 yumurta 4 beyaz 1 sari
    5 yemek kasigi yulaf 50 gram lor 1 bardak light sut 1 domates 1 salatalık 6 yesil zeytin yasim 16 kilom 62 boy 170 sabah ac karna agırlık antreman sonrası beslenme

8. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Kahvaltiyi oglen 2 gibi yaptigimi dusunursek hamburger ekmegi, kasar peyniri, cheddar, kuru et veya pastirma, yesillik, domates x2 yaninda icim fit kahveli.

9. Pozhezhnyy

Pozhezhnyy Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    80 gr haşlanmış yulaf , 3 adet haşlanmış yumurta , ezine peyniri ve filtre kahve :party:

10. mucuklusumurta1

mucuklusumurta1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    150 GRAM HAŞLANMIŞ YULAF 3 YUMURTA 2 DOMATES VE BİRAZ LOR PEYNİRİ :)

11. FeLiX-

FeLiX- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu yenilen şeylerin ölçeği yok mu? Mesela her oturuşta 100 gram mı 200 gram mı yulaf yemek gerekiyor? ya da ne kadar süt?

12. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Örnek olarak 60 gr yulaf - 1 cay bardağı ev yoğurdu- 3 yumurta beyazı+yesillerden(salatalık,biber,maydonoz nane semizotu) salata ve 1 cay kaşığı zeytinyağı- 1 ceviz

------
    75 gr yulaf - 4 beyaz 1 yumurta sarısı karıştırıp omlet yapın, maydonoz ekleyebilirsiniz.10 adet orta boy çilek- 20 gr çiğ badem tuketebilirsiniz yanında

Ekmek yerine alternatif yulaf ki bence glisemik index acısından ( sadece sabahları) yulaf tercih edin

Sut yerine ki laktoz intolerant bireyler icin konusursak ayrıca sindirimi yavaşlatan bir unsur (gaz açısından da bir çok kişiyi rahatsız edebiliyor) sade kefir/ ev yapımı yoğurt 1 cay bardağı kadar eklenebilir

İkinci bir tavsiyem öğünlerinizde örneğin 300 gr pirinç varsa 3 e bölün, her öğünde max 100 gr tüketelim ki gastrin sisteme zarar vermesin.. en az 2 saat olsun aralarda

Sayfayı Paylaş