Sabah Kahvaltım Çok mu Ağır ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve CowardGuy tarafından 28 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    1.86 boyum var kilom 78-79 eğitmenim kilo almam gerektiğini söyledi keza haklı ağırlık kaldırırken zorlanıyorum 75 kilodan 78'e kadar çıktım 2.5 ayda fakat bunlar hep göbek oldu ben her ne kadar yağı azalttığımı düşünsem de sanırım gainerimdan dolayı ya da yanlış zamanlarda almamdan dolayı yağlandım biraz göbek bölgesinde çok çirkin bi görüntü oluştu ne göğsüm var ne de düz bi karnım göğüs çalışıyorum ama göğüs kasını geçin göğsüm bile çıkmadı henüz ve bu yüzden bir beslenme düzeni oluşturarak gün içerisnde dışına çıkmamayı düşünüyorum fakat kilo almaya çalışan biri için ne denli uygun bi diyet bilemiyorum 1 öğünde bu kadar kalori çok mu acaba diyorum yemek beni zorlamaz fakat yorum yaparsanız sevinirim

Eti litalif (100gr)

Kalori: 356
    Karb: 60,7
    Protein: 12
    Yağ:7,0
    Lif:7,6

Muz (1 adet)

Kalori: 150
    Karb: 35
    Protein: 1
    Lif: 3
    Yağ: 0

Yoğurt (100 gr)
    Kalori: 208
    Karb:7.4
    Protein:4.7
    Yağ:0.15

1 ölçek whey protein (yoğurt ile karıştırarak)

Kalori:86,5
    Karb:1,3
    Protein:17,65
    Yağ:1,2

4 Adet orta boy yumurta (3 beyaz 1 tam )
    Kalori:140
    Karb:0,9
    Protein:16,1
    Yağ:5,7

Toplam Besin Değerleri
    Kalori: 940,5
    Karb:105,3
    Protein:51,45
    Yağ:14.05
    Lif: 9,6

Not: öğle ve akşam diyetini yazamadım hem henüz oluşturmadığım için hem de o saatlerde şirket içerisinde olduğum için

ve konu açmışken sormak istiyorum akşam kaçtan sonra yemek yememeliyiz ? benim idmanım akşam 10:30 gibi bitiyor ve ben o saatten sonra yemek yemeli miyim ? yemeliysem neler yemeliyim ve yememin bi zararı ya da yararı var mıdır ?

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Ne zaman yediğinin bi önemi yok önemli olan ne yediğindir. Ama tek istisna var o gün 73726626 kalori almış olsan bile antrenmandan sonra aç kalma

CowardGuy bunu beğendi.
  3. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    ama akşam belli bi saatten sonra yediklerimiz yağa dönüşüyormuş bu ne kadar doğru ?

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Kahvaltının ağır olup olmadığını biz bilemeyiz senin amacın önemli hacimmi,definasyonmu bu kahvaltıya bakılınca hacim tabikide ama kahvaltıdaki whey proteini anlamsız buluyor çok protein alıyosun kahvaltıda.Zaten yumurtada tüketiyosun.İlla biraz kalori kısıcam dersen whey protein ile yoğurdu çıkar.

CowardGuy bunu beğendi.
  5. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    tam emin değilim kilo yapmak için önemli olan kalori midir yoksa karbonhidrat miktarı mı ? günlük 3000 kalori tüketmek istiyorum kilo ve hacim için ayrıca yağ oranı sizce fazla mı ? yulaf ezmesini yoğurda karıştırıp yiyebildiğim için tercih etmiştim yoğurdu başka türlü sindiremiyorum bi türlü ligt yoğurt hem ayrıca tam şunuda bilmiyorum hocam bir öğünde en fazla kaç gr protein alabiliyoruz ? ve ikinci öğünde alabileceğimiz protein miktarı için ilk öğünden kaç saat geçmiş olması gerekiyor :))

6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    hocam yağ oranınızı foto atarsanız aşşağı yukarı tahmin ederiz yulafı su ile üstüne tarçın ceviz kuru üzüm katı tadı çok güzel oluyor.Bir öğünde 30gr protein yeterli 2-3 saatte bir protein alabilirsiniz.amaç hacimse kahvaltınız güzel .ama whey proteinle yoğurdu gereksiz buluyorum.

CowardGuy bunu beğendi.
  7. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    kardesım 3000 tamamlıcaksan aralarda tamamlıyamıyorsan sabah cok alırısn bende oyle gun ıcınde tamamlayamadıgım ıcın kahvaltıyı fazla tutuyorum kendıne gore ayarlaman gerek

CowardGuy ve Alfonso_ bunu beğendi.
  8. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    hocam samsungun kapaklı hafıza kartı olmayan telefonunu kullanıyorum biraz eski kafayım ben :D ayrıca whey proteinin amacı günlük protein miktarını tamamlamak için yoksa gün içerisinde tamamlayamıyorum antrenmanımda aksam 10:30 gibi bitiyor
    ben sindirebiliyorum problem yok ama belki sağlıklı değildir diye düşünmüştüm hocam :))

9. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    hayır yanlış anladın ben mesela gün içinde diğer besinlerden o kadar cok kalori alıp tamamlıyamadığım ıcın sabah cok yıyerek tamamlamaya calısıyorum sindirebilmek sana kalmıs onu demek ıstemedım

CowardGuy bunu beğendi.
  10. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    yok hocam aynı şeyi kastediyorum ben anca 3 öğün zorlarsam 4 öğün tüketebiliyorum şirkette zor oluyor saat 19:00 gibi çıkıyorum 20:00 gibi evdeyim spora ise 21:00 gibi başlıyorum arada bi karbonhidrat tozu içiyorum saat 8 ile 9 arası o yüzden fazla alıyorum karbı :))

11. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    ben sadece kahvaltıda wheyi gereksiz görüyorum 50gr protein tek öğünde gereksiz ve bir o kadar kullanılamaz bir protein.Wheyi ant. sonrası için.

CowardGuy bunu beğendi.
  12. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Onemli olan ne kadar fazla protein aldigin degil vucudunun bunu ne kadar kullnabdigidir. Ornegin 1 yumurtanin protein 100 seklinde kullanilir whey proteinin 101 yani sana tavsiyem 30 gr mi gecmemen sevgiler.

CowardGuy bunu beğendi.
  13. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    peki hocam 160gr proteini gün içerisinde belirli saat aralıklarıyla whey ile tüketsem sorun olur mu ? yoksa tüketebilecek bi pozisyonum yok şirkette ya da whey protein değilde kompleks protein farkediyor mu bilmiyorum :)

14. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    elinizde kompleks protein varsa ara öğünlerde tüketebilirsiniz yoksa süt ile whey tüketebilirsiniz.Yada lor peyniri tüketin hem whey proteindende tasarruf etmiş olursunuz malum supp. fiyatları :D

CowardGuy ve tolgabaris bunu beğendi.
  15. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Oncelikle whey protein tozunj profesyonel sporcular bile en fazla 3-4 olcek kullaniyor yani gerisi vucuduna zarar verir. Sana uygun olcektr kullan bak ben sana bi beslenme yazayim isine yarar belki.
    Sabah is yerine gitmeden once kalkarkalmaz whey ve muz tarzi bir meyve ye 3-4 saat sonra evden bir kaba haadigin tavuk gogusu ve bulgur pilavini ye sonra gene 3-4 saat sonra muhtemelen antrenmana gideceksin ozamanda karbonhidrat tuket mesela soyulmus patates ve mevsimlik meyve yani yeterince karbonhidrat al idmandan 30 dk once kahve. Idmandan sonra whey sonra aradan 2 saat gibi bi sure gecince karbonhidrat +protein. Ama yatmaya yakin karbonhidrat alma sevgiler kolay gelsin.

CowardGuy bunu beğendi.
  16. UNS

UNS Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Bana biraz eksik kahvaltı gibi geldi. Yoğurt yerine iki dilim çavdar ekmeği, biraz fıstık ezmesi, zeytin, domates, az yağlı beyaz peynir ve salatalık ekleyebilirsin...

CowardGuy bunu beğendi.
  17. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    lor işini hala anlayamadım ya ya tuzlu oluyor ya yağlı oluyor bi türlü güzel bi lor bulamadım :D
    ekmek tüketmemeye özen gösteriyorum ama başkalarının özentiliğini yaparak.neden ekmek tüketmemeliyim bunuda bilmiyorum tam olarak yediğim ekmek yağa mı dönüşüyor zararı nedir ekmek neden yenmez pek bilemedim :D
    bu arada 25 yaşındayım 26'a merdiven dayadım diyelim metabolizmam 17 yaşındaki bi çocuğun metabolizmasıyla aynıymış bu yüzden çok tüketmem gerektiğini düşünüyorum bu sabah tüketirken az zorlandım ama alışırım büyük ihtimalle ayrıca pilavı nasıl pişirmeliyim ? yağsız pilav nasıl olur tam bilemiyorum yağsız ve karb ve kalorisi iyi pilav+tavuk tarifi varsa alırım :D metabolizmam yüzünden günlük 4.000 kaloriye bile çıkabilirim :(

edit: tavuk + pilavı akşamdan yapacağım fakat onu nasıl muhafaza edeceğim kab içerisinde muhafaza olur mu yoksa onu poşet ile kapamalı mıyım ?

18. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    a101 lerde peynes lor var 22.5gr protein var tavsiye ederim.

CowardGuy bunu beğendi.
  19. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Olur merak etme kabin icinde muhafaza. ama yasin kac olursa olsun verilen olcegi gecersen vucuduna zarar verirsin. Senin icin en uygun 2 olcek daha fazlasi sana zarar verir. Ileri duzey sporcularin gidip 5 olcek ictigini falammi saniyorsun? Sana uygun olcek miktari kadar ic dedigim gibi yoksa vucudun zarar gorur

CowardGuy bunu beğendi.
  20. DaiMoNer

DaiMoNer Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Ben kardiyo günlerinde sabah aç karnına yarım ölçek whey ıcıyorum kahvaltıdan sonra spora gidiyorum sırf kardiyo olduğu ıcın acaba kardiyo sonrası whey almak mantıklımı ? 5.5 / 6 km hııt kardiyo 53dk

Sent from my iPhone using Tapatalk

CowardGuy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş