Sabah Alınan Proteinin Önemi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve • Lounger • tarafından 27 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar merhaba,

Gerek antreman günlerinde gerekse de off günler ya da kardiyo günlerinde sabah kalkınca almamız gereken protein daha hızlı sindirilecek whey protein mi olmalı, yoksa emilimi wheye göre doğal olarak daha fazla uzun sürecek olan sağlam bir kahvaltı mı olmalı?

Daha doğrusu, vücut geliştirmeyecek uğraşan insanlar olarak çoğumuz biliyoruz ki gece yatmadan 1-1,5 saat önce kazein proteini alınmalı ki bu gece boyu uykuda beslenemeyecek olan aç kalacak vücudumuzu beslesin. Gece 12'de yatan sabah 8'de kalkan biri olarak 11'de lorumuzu yesek ya da kazein proteinimizi içsek bu bizi gece boyu belirli bir saat besleyecek (ne kadar tam olarak bilmiyorum) 5-6 saat olarak aklımda kalmıştı bu süre yanılmıyorsam. Eğer ki böyle bir süre ise zamanımız geriye kalacak olan 1-2 saatlik süresinde olacak olan açlığı karşılamak için illaki whey hızında bir protein mi gereklidir. Kahvaltıda yediğimiz yumurtalar, lorlar v.s bu birkaç saatlik süre için gereken geri dönüşte yeterli hıza sahip olamazlar mı?

Bu kazeinin süresi 5-6 saat mi bilmiyorum. Ama dediğim gibi bu kadar olsa bile bu birkaç saat aç kalan vücudun ihtiyacı derhal whey midir, yoksa normal kahvaltı bunu karşılamada yeterli midir?

Teşekkürler..

2. aydemr

aydemr Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Yumurta zaten hızlı sindirilen protein içerir.Ayrıca lor cinsine göre whey ve kazein olanları var.Ben peynir altı suyundan üretilen lor (whey) tercih ederim kahvaltıda ve bence öğünlerde sadece whey yerine , whey ve kazeini alsak daha güzel olur.Mesela öğle yemeğinde tavuğun yanında yoğurtta yenebilir.Bazı kazein proteinlerin sindirilmesi 8 saati falan bulabilirmiş ama genelde 6 saat falan yeter vücuta :D .

• Lounger • bunu beğendi.
  3. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Peynir alti suyundan olan böreklik olarak satılanlar mı? Açık halde satılanlar hani?
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Şubat 2014 ---

Birde etin yanında süt ürünlerinin yenilmesinin olumsuz etkisi olduğunu duymuştum. Ama bu sadece kirmiz et için mi geçerli yoksa tavuk eti içinde mi bilmiyorum.

Bu arada cevabınız için teşekkürler..

4. aydemr

aydemr Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Büyük ihtimalle yazar zaten.Benim aldığım lorda ''Peynir altı suyundan imal edilmiştir.'' yazıyor.
    Ben çoğu diyetin öğle öğününde tavuk ve yoğurdu bir arada görüyorum , yan etki olayını ilk defa duydum.

Sayfayı Paylaş