Sabah aç karnına kardiyo hakkında yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve regerenist tarafından 29 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. regerenist

regerenist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar öncelikle herkeze merhabalar 5 aydan beri bu sporun içerisindeyim uzun zamandan beri bu konuyu araştırıyorum fakat kendim bi sonuca varamadım bu yüzden sizden yol göstermenizi rica edicem.Bazı kesimler sabah direkt kalktığımız gibi kardiyo önerirken bazıları ise sabah kalktığımız whey protein ve 150-200 ml üzüm suyu içtikten sonra kardiyo yapılmalı diyor bende çok kararsız kaldım tecrübesi olan veya bilgili olan biri yol gösterirse sevinirim.

2. canberkdinc1

canberkdinc1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    kesınlıklen whey proteınden sonra yapman gerekır suyla ıcmenı tavsıye ederım vucut sadece whey proteını aldıgında kaslar yenılensın ama sen seker ve yag almazsan vucut yag ve sekere muhtac kalcagı ıcın yag yakımı dırek maxımun sevıyede baslıcak cok dusuk tempoda kosucaksın yada yuksek tempo yurume 30-40 dk arası ıyı bır suredır basarılar

3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sabab kardio yapmanin amacini biliyormusun yada senin amacın ne ?

Sabah kardio yapilmasinin nedeni gece insülin en düşük seviyeye iner. Buda sabah kalkinca da devam eder insülin en düsük seviyededir bu sebeple bu zamanda yapacagin kardio cok iyi bir şekilde yaģ yakar. Ama sen üzüm suyu içersen yada whey icersen öyle koşarsan insülini yükseltirsin boşuna uykunu bölersin :) anlatabilmişimdir inş. Kardio sonrasi da insülini yükseltmemeye dikkat et whey ic ama uzum suyu icme
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Mart 2014 ---
    Birde sabah kardiosunu abartmamaya dikkat et 30 dk geçme

4. regerenist

regerenist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    anladım wheyi katabolik etki için öneriyorlardı galiba onun için kararsız kalmıştım cevaplar için teşekkür ederim

5. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Bence sabah ac karnina kafein aldık tan 45 dakka sonra kardio yap kafeinde seker karbon tatlandirici kullanma sade ic en etkilisi bu.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Blonde bunu beğendi.
  6. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Ha bu arada kafeini gunde 1 den fazla kullanma yoksa kas gelişimine engel olur.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. regerenist

regerenist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    cevap için teşekkürler fakat kafein diyorsunuz benim aklım şeye takıldı normal kahve içiyorum günde sade 2 bardak bu damı çok engel olur

8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Böyle bişey ilk kez duydum neye dayanarak söylediniz ?

Günde 2 bardak sade nescafe iç fazlası rahatsiz eder seni sinir stres vs. 2 bardak yaģ yakimi için çok işe yarar.

9. regerenist

regerenist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım teşekkürler

10. ktemur

ktemur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar sabah aç karına hiçbir şey almadan direk koşmaya başlarsanız vucut şekeri çok düşük olduğundan vucut savunmaya geçek ve kolay kolay yağ yakamazsınız üstüne bir de kas kaybınız olur....Bende her sabah aç karnına koşuyorum ve 93 ten 76 kiloya indim fakat hep kastan kaybettim malesef. Artık sabahları kardiyo öncesi kan şekerini yükseltmek için birkaç kaşık bal yiyorum. Balın özelliği 2-3 dakika içinde hemen kana karışıyor olması, bu sayede tansiyon düşmesi, baş dönmesi falanda yaşamıyorum...

Sayfayı Paylaş