sabah 6 da aç karnına koşu (yağ yakımı)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve baskn35 tarafından 24 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaslar sabah 6 da aç karnına koşu, kas yakımına sebep olurmu?
    Yorumlarınızı bekliyorum lütfen

2. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bildigim kadarıyla olur çünkü sabah vücudun ihtiyacı olan protein vs.. alınması gerekiyor hiç birşey yemeden yaparsan olur diye biliyorum ama yag'da yakabilirsin sonuçta boş mideyle koşuyosun hem yag'dan gider hem kastan diye biliyorm

baskn35 bunu beğendi.
  3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bununla ilgili forumda bi yerlerde bilgi vardı
    ama bulamadım
    benim görüşüme göre sabah koşusu benim pek tercih edeceğim ve önerebileceğim bişe değil yapma demiyorum ama başka seçeneklerin varsa onları kullan derim
    neden?
    1-tüm günün yorgun geçebilir oysaki akşam yaparsan sadece gecen yorgun geçecekki o saatte zaten uyumuş olacan
    2-erken kalkarsan erken yatmış olman gerekir erken yatmıyorsan kasların gelişimi vucudun her şeyiyle sağlığı için iyi uyuman lazım
    3-kahvaltı yaptınmı kaybettiğini yerine koycaksın oysa akşam yapsan yemek yeme ihtiyacın sabahkikadar olmayacaktır

baskn35 bunu beğendi.
  4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer " uzun süreli diyet açlık söz konus değilse , olmaz...zira , vücut depoları yeterli enerji sağlar...doludurlar ve enerjiyi bi şekilde sağlarlar...)

ancak , sabah erken saatler "spor için" gereklilik yoksa pek tercih edilmez ...vücut hazır değildir bi çok yönden...)

baskn35 bunu beğendi.
  5. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim zira sorumun cevabını net olarak alamadım :(

6. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Katabolik olacagin icin yag yakamayabilirsin:)
    Ercan hoca cevap vermis kas yakimi olmayacagina dair.

Son düzenleme: 25 Mart 2012
  7. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    sabah koşusu yerine gece koşusu daha mantıklı bence

8. karahanrojen

karahanrojen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Koşarken kendinizi iyi hissetmiyorsanız koşuya çıkmadan önce protein veya granola bar gibi hafif bir şeyler atıştırın. Kilo vermek istiyorsanız aç karnına parklarda koşturmayın. Vücudunuz sabah uyanır uyanmaz uzun dönemde dolaşımını düzenleyen yağ rezervlerini daha hızlı yakar. Fakat kilo vermeye çalışırken amacınız uzun sürede aldığınızdan daha fazla kalori harcamak olmalıdır. Bu yüzden de spordan bir iki saat önce hafif bir şeyler atıştırmak ve daha uzun süre, daha tempolu koşmak veya spor yapmak çok daha etkilidir. Son olarak aç karnına şekersiz, kafeinli bir içecek (yarım bardak yeterlidir) vücudunuzun yağ yakma kapasitesini artırır. Ne duruyorsunuz? Haydi koşuya!

alıntıdır.

Sayfayı Paylaş