Sabahın 6'sınde ne yersiniz..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 1919 tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. 1919

1919 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    sabah 7'de antrenmana başlayacak olsaydınız; saat 6 da uyandığınız zaman ne yerdiniz?

ben taze sıkılmış portakal suyu ve 3 katı haşlanmış yumurta (sadece birinin sarısı) yiyordumm; bütün bir gün konuyu forumda araştırdığımda antremandan önce komplex karbonhidrat almanın şart olduğu kesinleşti.

Çeşitli görüşler var:

1) antreman öncesinde muz yemek (ben sonrasında tercih ediyorum)
    2) meyve suyu içmek (basit karbonhidrat alınmaması gerektiği sonucuna ulaştım okudukça)
    3) komplexkarbonhidrat listesinden seçip yemek (sabahın 6sında kim kepekli makarnanın üzerine ton balığı yiyecek? ya da fasülye)

bir görüşünüz var mı?

Pinky bunu beğendi.
  2. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    6da uyandıysan 7de spor yapma bence..mantıksız çünkü yesen problem yemesen problem.yesen dokunacak antreman sırasında yemesen zayıf düşüceksin..bence antreman saatini yoğunluğuna göre düzenle..

1919 bunu beğendi.
  3. 1919

1919 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    bir çıkış yolu bulamassam sonu o olacak ama hiç mi çıkış yolu yok bu havuz probleminden acaba??

Havuz Problemi:

Ali sabah 7'de spora gitmek istiyor. Spora gitmeden önce komplex karbonhidratlı besinler tüketmesi gerekiyor yoksa Ali'yi salona almıyorlar; midesi boşa yakın olmadıkça evden çıkmasına ve antrenman yapmasına izin vermiyorlar; erken kalkarsa uykusunu almamış olacağı için bodyforumtr Ali'yi pataklıyor.

Pinky bunu beğendi.
  4. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    ali saat 5 de kalksın yulaf yesin antreman dan öncede 1 muz yesin herkes mutlu olsun

Pinky ve 1919 bunu beğendi.
  5. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ali erken yatsın.Okan Bayülgen izlemesin.Süt ile proteinini alsın yatmadan önce.uykusunu alsın vücudunu dinlendirsin.sabah 5te kalksın.kalkınca da onu 2-3 saat tutabilicek yulafını,yumurtasını yesin.bir avuç kuruyemişini alsın yiye yiye spora gitsin.herkes mutlu olsun..

1919 bunu beğendi.
  6. ugurcasio

ugurcasio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    istanbul
    saat 6 da kalkar 3 yumurta beyazı bir kaşık protein tozu ve bir kaşık üzüm pekmezi.8 tanede fındık yer antremana giderdim. böylece hem karbonhidratın olur.kan şekerini yükselterek vücuda o anda bulunan proteinin hızlı girmesini sağlarsın. fındıktanda hem yağ asidi hemde gerekli olan bazı aminoasitleri alırsın. bu bademde olabilir.ayrıyetten sabah testesteron daha yüksek olduğundan çoğu professional sabah ve öğlen antremanını tercih eder. iyi sporlar...

1919 bunu beğendi.
  7. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Genellikle sabah 5-6 arası işten gelmiş oluyorum..

100 gram lor yiyip yatıyorum.Eğer 7 de idmana gidicek olsam yanınada 1 adet muz eklerim.

8. damnned

damnned Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    50 gr eti cici bebe,2-3 yumurta,30 gr Kornflakes 250 ml süt ile artı bunun üstüne tatlansın diye bal yada pekmez.
    hem protein hem karbonhidrat hem vitamin hemde minearal olarak gayet ideal hızlı kahvaltı menusu :) karbonhidrat artsın diyene cici bebe oranı artabilir. 100 gramında 70 gr karbonhidrat var ve bunun sadece 25 gramı basit şeker.

Son düzenleme: 13 Ocak 2010
    1919 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş