Sağlık sorunları nedeni ile yaşadığım problemler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ispirstyle tarafından 24 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ispirstyle

ispirstyle Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar.

Geçen sene 4. aylarda bu foruma üye oldum bir çok şey öğrendim. ( sitede emeği geçen herkese teşekkürler )

5. aylarda burada öğrendiğim bilgilerle oturduğum ilçede olan bir spor salonuna yazıldım 2. ayımın başlarında salonda geçirdiğim kazadan dolayı ( 4 veya 5 kglık dumbell'ı kaldırırken sanırım boş bulundum ters bir hareket yaptım ) belim sakatlandı. Hastahanede mr çekildikten sonra belimde 2 tane fıtık, 1 tane kayma tespit edildi. 20 gün hiç hareket etmeden hastahanede yatmak zorunda kaldım. Tedaviden sonra ( hala problemlerim devam ediyor doktor ameliyatın benim için yararlı olmayacağını söylüyor ) ajansta işe başladım ( yazılımcıyım ). Bu esnada sporu bıraktım, ajansta öğle yemeğinden sonra hemen koltuğa oturup akşama kadar çay, kahve ...

Uzun lafın kısası o iki aylık süreçte 8-9 kilo vermiştim vücudumu ilkine göre kendimce bir şekle sokmuştum. Şimdi yine eski halime döndüm 1.86 boy, 88-89 kilo tshirt ile belirgin bir göbek!

Ne yapmamı önerirsiniz bu bel sorunu yüzünden spor salonuna yazılmaya korkuyorum ki doktor yüzme dışında başka bir spor yapmamamı önerdi.

Sizlerin önerisi ne olur, teşekkürler...

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    doktor haklı. hareketleri yanlış formda uygularsan durumun daha da ciddileşebilir. hatta bilinçli olarak yapmak dahi riskli. dünyaca ünlü bir ip cambazının ip üstünde yürümesi gibi bişey bu :) işi çok iyi bilse de kimse düşmeyeceğini iddia edemez.

eğer amaç sağlıklı hayat için spor sa dediği gibi yüzme işini görür.

fazla kilolardan kurtulmanın tek şartı aldığın enerjiden fazlasını yakmaktır. bunu yüzmeyle de yapabilirsin.

3. K!rk

K!rk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    belli bir süreden sonra dönüş yapabileceğini düşünüyorum ben tabiki zorlamamak kaydı ile.Halter ile uğraşıp fıtık olan ve sonra tekrar halter sporuna dönüş yapanlar var.Bu durum canını sıkmasın.daha çok bel sırt karın omuz gibi kasları geliştirmelisin bu sayede ağrıların büyük ölçüde azalacaktır.Yüzmenin ço iyi geldiğini söylüyorlar.bende de yaklaşık 3 senedir bel ve boyun bölgemde fıtık var.bu süre zarfında ben hiç sporla uğraşmadım.ancak salona yazılıp bir süre sırt omuz kaslarımı geliştirdiğimde ağrılarım inanılmaz azaldı.

4. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Benimde elim sakatlandı dikiş atıldı
    Senın durumunun cevabı bende ;
    5 yıldır profesyonel olarak galatasarayda yüzdüm , sana yüzme ile kilo verdirebilir vucudunu şekle sokarım, geri dönücem yarın buraya yazarım programını

Sayfayı Paylaş