Sağlığınızın kıymetini bilin, omuzum :/

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve GORS tarafından 24 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. GORS

GORS Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Doğru beslenme ve spor'dan başka bir şeyle ilgilen
    Yer:
    İstanbul
    Değerli Arkadaşlar Selamlar,
    Sgk lı çalışan biriyim aynı zamanda amatör sporcuyum birçoğunuz gibi, omuzum sakatlandı, 5 kilo ağırlığı bile kaldıramıyorum şu an ve bir şınav dahi çekemiyorum, iki aydır devlet hastanelerinde çektiğim eziyeti kısaca özetliyim, ortopedi ye randevu aldım 15 gün sonraya verdiler, 15 gün sonra randevu günü geldiğinde nihayet dr.'a göründüm, 2 dk süren süper hızlı bir muayeneden sonra durum kötü görünüyor MR yazıyorum çektir gel deyip uğurladı dr., bende sandım üst katta falan çekilip gelicem, MR bankosuna gittim 20 gün sonrasına gün verdiler.. hayal kırıklığı ile eve gittim, 20 gün sonra MR çekildim, 15 gün sonraya sonuç alma günü verdiler... 15 gün sonra sonucu aldım, bu sefer önceden dr.'a randevu almıştım tabi aynı dr.'a randevu bulamadım başka dr.'a.. bu dr.'da hiç muayene etmedi, MR'a baktı "hmm. dedi ne zamandır bu durumdasın 2 aydır dedim, sana bir ilaç yazıyorum, 3 ay daha dinlendir, kendi kendine geçebilir dedi.. " şu an ne var dedim, ödem var dedi.. eczaneye gittim verdiği kodla, ağrı kesici krem yazmış yaza yaza.. Bir ağrı kesici krem için mi bu kadar eziyet, onu bende gider eczaneden alırdım. Netice halen kolum sakat ve sıfır iyileşme.. özel hastaneye gitmek farz oldu. Allah bu devlet büyüklerine bizim yaşadığımız eziyetin 10 katını yaşatsın inşallah..
    işin özeti ilk fırsatta özel bir sağlık sigortası yaptırmak farz oldu. Hepinize sağlıklı sıhhatli günler dilerim. Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Evet, işte memlekette parası olan insan gibi yaşayabiliyor sadece. Özele gitseniz hemen muayene, gerekiyorsa direk mr ve sonucu da anında doktorun bilgisayarında. Özelde bir saatte halledilecek iş için devlet hastanelerinde aylarca sürünmek zorunda kalıyoruz. Aynısını ben de yakın zamanda yaşamıştım, çok şükür bulunduğum bölge nüfus açısından çok yoğun değil de bekleme süresi aylar yerine haftalar olmuştu.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Kasım 2013 ---
    Bu arada daha ucuz bir tavsiye, doktorlarsitesi diye bir site var. Orada mr sonuçlarını uzmanlara yorumlatabiliyorsunuz, özellikle yoğun nüfuslu büyük şehirlerde yaşayanların çok işine yarayabilecek bir site.

GORS bunu beğendi.
  3. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    özel hastanede de durum çok farklı değil. paranla rezil oluyorsun. allah kimseyi hastaneye düşürmesin.

GORS bunu beğendi.
  4. GORS

GORS Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    amin amin kimseyi düşürmesin tabi inşallah...
    Araştırmalarım neticesinde gördüğüm en iyi bize uygun hastane "Acıbadem Sporcu Sağlığı Merkezi" profesyonel ciddeyette bir hastane, sırf bu hastaneden faydalanmak için gidip acıbadem sağlık sigortası yaptırıcam, web sitesindeki tanıtıma bakılırsa harika bir hastane.

5. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum aynı sorunları çektim. Ne az, ne fazla! Çok iyi anlayabiliyorum seni.
    Hospitalist(özel hastane) de Ortapedist bir doktor vardı(erkek), forumda bahsediliyor idi. Git bir şansını dene.
    Bende son çare olarak özel doktor seçtim. 1 - 1.5 saat süren bir muayene olunca, insan düşünmeden edemiyor, bu kadar milletin hali ne olacak?
    İnsanları büyük ve gösterişli hastaneler yaparak uyutuyorlar. Avrupa'nın en büyük adalet sarayına sahip iken, en adaletsiz ülke olduk...

GORS bunu beğendi.
  6. GORS

GORS Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Burdan forumdan okuduğum bir dr. var Birol Basiç, kendisine kişisel web sitesinden MR'ı mı gönderdim, bana mail atmış, haftaya gidip O'na muayene olucam, alâkanız ve tavsiyeniz için teşekkür ederim.

7. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bir de Cavit Meclisi isminde spor hekimi var. Bakırköy'de kendi kliniği var, haliyle biraz tuzlu, ancak kendisi vg hususunda da bilgili bir insan. Son çare olarak düşünülebilir.

inan_fener bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş