Sağ sol orantısızlık !!!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve gencVGci tarafından 6 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gencVGci

gencVGci Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.

Önceden forumda bununla ilgili bir çok konu açılmış fakat benim sorduğum sorunun cevabını tam anlamıyla bulamadım o yüzden tekrar açma gereği duydum.

Sol biceps,sol kanat,sol orta göğüs, sağa göre daha zayıf yaklaşık 2 aydır bunları düzeltmek amaçlı antrenman yapıyorum.

Bicepsi çalıştığım gün dambıllarla çalışıyorum bir de sırt günü sadece sol biceps çalışıyorum ve son 2 ayda bayağı iyi sonuçlar almaya başladım biceps kasında.

Sol göğüs için de bench presste barı biraz sola kaydırarak çalıştım ayrıca açış hareketlerinde sola biraz daha ağır alarak çalıştım ve sol göğüste de iyi sonuçlar almaya başladım.

Kanat konusuna gelince asıl sorunu burda yaşıyorum, sırt kısmında herhangi bir orantısızlık yok. trapezlarin aşağı doğru devam eden kısmının simetrisi çok iyi fakat kanat genişliği konusunda sıkıntım var. Sol kanat sağa göre dar gözüküyor. Hele kollarımı kaldırdığım zaman çok daha fazla belli oluyor. Bunu düzeltmek için antrenmanıma tek kol rowing denedim, pulldown ve enseye çekiş hareketlerinde sol kolu biraz daha ipe yakın tutmayı denedim fakat kanat genişliğine hiç bir faydası olmadı ve benim için daha rahatsız edici bi durum oluştu sol sırt kısmı daha fazla gelişmeye başladı yani tam tersi bi orantısızlık oluşmaya başladı ve ben de kanatları dengeleme çabasına girmedim bidaha.

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var mı acaba sol kanatı nasıl genişletebilirim? Hangi hareketleri önerirsiniz? bu hareketleri antrenman programımın neresine koymalıyım?

Ayrıca sırt antrenmanım:

Enseye barfix: 8,8,6,6,
    Bent over barbell row: 8,8,10,10,12
    t bar row: 8,10,10,12
    straight arm pulldown: 3x10
    deadlift: 5x5

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Şimdi aynı sıkıntı bende de var ve sorunu çözdüm . Barbell la yapılan hareketlerde özellikle t-bar ve barbell row hareketlerinde ağır giriyorsan ki ağır giriyorsun muhtemelen ağırlığın çoğunu güçlü olan taraf çekiyor böylelikle güçsüz taraf çalışmadan çok az etkileniyor. Böyle olunca da bir taraf hem güç hem de görüntü acısından başını alıp gidiyor diğer taraf geri kalınca asimetrik bir görüntü ortaya çikiyor. Bu durumda yapilmasi gereken Güçsüz tarafinda rahatlıkla etkilenebileceği bir ağırlık seçmek yani ağırlığı biraz düşürmek . En azından 2-3 ay belki daha da fazla sırt antrenmanlarında piramit sistemi falan birak ve bütün hareketleri 4x10 dan düşük ağırlıkla çalışmaya başla farkı göreceksin . Eğer ağır girmeye devam edersen durumun daha da vahim olabilir . Allah kolaylik versin

gencVGci bunu beğendi.
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır.Başlık kirliliği olmaması için mevcut başlıkları kullanınız..
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Juggernaut ve Azi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş