Sağ Sol Kol Orantısızlığı ve Protein Tozu Önerisi.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve -Ali- tarafından 16 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. -Ali-

-Ali- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese iyi günler dilerim. 17 yaşındayım fitness a tekrar başlamak istiyorum fakat sol kolumun güçsüz olması moralimi bozuyor. Bench Press hareketinde sağ tarafım henüz zorlanmıyorken sol tarafım kalkmıyor. Haliyle desteksiz yaparken ortaya çok komik bir görüntü çıkıyor özgüvenimi kaybettim. Daha önce açılan konulara baktım fakat yeterli bir cevap alamadım. Kolların orantısı en hızlı şekilde nasıl biribirine yaklaşır ortalama kaç ay sürer bilgilendirirseniz sevinirim. Boyum 1.82 Kilom 62 biraz kilo almak istiyorum fakat yeterince iyi beslenip yediklerime dikkat edersem doğal besinlerden kilo alabileceğimi düşünüyorum bu yüzden protein tozu almayı daha mantıklı buldum. Yardımcı olan abilerime kardeşlerime şimdiden teşekkürler, biraz uzun oldu kusura bakmayın. :)

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Sana bu konuda biraz yardımcı olmaya çalışayım.İlk olarak kilo almak için günlük alman gereken kalorinin üstüne çıkmalısın 300-500 kalori civarı.Bench presste aynı oranda güç sağlayamıyorsan dumbell flat bench yapabilirsin.Kollarının orantısı kaç ayda olucağının senin beslenmene,dinlenmene,antrenmanına bağlı.Ayrıca biraz değil baya kilo alman gerekiyor kilo-boy orantısına göre tabi bu senin amacına göre değişir bu sadece benim şahsi fikrim.Protein tozunun sana kilo aldıracağını sanıyorsan yanılıyorsun düzenli beslenme olmadıktan sonra hiçbir supplement işe yaramaz aklında bulunsun.Kaliteli karb,protein kaynakları tüketmelisin.
    Sağlıcakla.

-Ali- bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş