sağ omzum düşük

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve top_incline tarafından 10 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. top_incline

top_incline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    yanlışlıkla parmağımı kesmiştim (sol el baş parmak) ve 1 hafta dumbelli tumamadım sağ elimle yaptım 1 hafta bouyunca sonra sırtıma baktım sağ omzum sol omzuma göre düşük duruyor napmalıyım
    dumbeller 5 kg

2. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    1 haftada sol elinle yap

3. Perseus

Perseus Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    hangi hareketi bile yaptığını yazmamışsın. sol parmağım kesikti sağ elimle yaptım. ama ne yaptın. ne kadar yaptın. yazı yazarken arkandan atlı kovalamıyor ki önce problemini doğru dürüst anlatman lazım aksi takdirte kimse seni cidde alıp cevap yazmaz.
    elin iyileştiğine göre aynı kiloyla iki elinle birden yapmaya devam et. kilo artırmicağın için bi taraf diğer tarafa yetişicektir. dumbell la çalışırken her zaman güçsüz tarafın kaldırabildiği kilo kadar kiloyla çalışılmalıdır.

benim fikrimi sorucak olursan. aynadaki duruşundan kaynaklıdır fark olucağını zannetmiyorum. sonuçta sırtına bakmak için bi tarafına eğilmen gerekir. eğer bi fark varsa önden düz durduğunda da belli olur zaten. tabi omuz çalıştığını farzediyorum.. ayrıca 5 kg senin yaşında bi insana ağır gibi geldi bana. hareketi doğru yaptığına emin misin ? daha hafif kiloyla çalışmayı dene. 1kgluk bi dumbell la hareketi yaptığın gibi 5 kg la da yapabildiğinde 5 kg a geçersin.
    dediğim gibi ciddiye alınıp cevap verilicek bi konu değil ama yaşın çok küçük yanlış bişey yapıp kendini sakatlamanı istemem. gelişim çağındasın ve belki o sakatlığı ömür boyu çekersin. yazdıklarımı iyi oku ve dumbellarla uğraşıcağına yüzmeye git, basketbola git.. aktif spor yap. 17 18 yaşından sonra bunları düşünürsün.. bu benim şahsi fikrim.

4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    bugün farkettim normal sağ omzum düşük genelde sağlağız ve bilinçsizce dumbelle kas yapmaya çalışyıoruz zamanında bende bu hatayı yaptım yamuldu omzum sanırım kas yaparsan normalleşir benim boy nedeniyle aks yapmamaya çalışyıorums adece baklava ve cardio

Sayfayı Paylaş