sağ kolumda şiddetl ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve NOMAC tarafından 27 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. NOMAC

NOMAC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    45 kiloyla barbell crull calışırken kolumda karıncalanma oldu hemen çalışmayı bıraktım. ama akşam eve gittiğimde kolumda şiddetli bir ağrı başladı uzun süre devam etti 2 hafta spora ara verdim hocam liflerdendir dedi uzun zamandır ağrı geçmiş gibiydi ama ağır girdiğimda ağrı yeniden başlıyor istediğim gibi çalışamıyorum, body ye ara vermelimiyim.

2. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    verdiğin aradan sonra tekrar başlamışsın ve aynı ağrı tekrardan başlamış, bence bir doktora görülmelisin... anca ondan sonra devam edip etmeme kararını verebilirsin... burdan söyleyecegımız devam et ya da etme sözü bir kehanetten başka bir şey olmayacaktır...

Geçmiş olsun arkadaşım, en kısa zamanda bir uzmana kolunu göster !...

3. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    her hangi bir sakatlanmadan sonra eğer ara verdiysen tekrar başladığında sanki bb e yeni başlıyormuş gibi yapmalısın çok hafif kilolarla başlayıp(hatta ciddi bir sakatlanma varsa ağırlıksız izometrik çalışmlarla) yavaş yavaş artırmalısın kas lif tendon vb elemanların sakatlanmalarında genelde bir şişlik kızarıklık gibi gözle görülür bir değişiklik olmaz eklem zorlanmalarında ayrıca sinir dokusuda hasar görebilir 1-3 ay arasında bu bölgeyi çalıştırmayı bırakmak bu arada mümkünse diğer vücut bölümlerini çalıştırmak uygundur şikayetin devam edecek olursa konuya hakim bir ortopedi-fizik tedavi uzmanına muayene olmalısın

4. NOMAC

NOMAC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ramazan ayı boyunca ara vereyim bu arada vüdududa dinlendirmiş olurum. Cevaplar için teşekürler arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş