Sağ kolum sol koluma göre daha fazla gelişmiş :S

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ahmetuygur tarafından 17 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 45 üye.
  1. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Hareketleri doğru ve dengeli yapmaya dikkat edin.Kolay gelsin :)

2. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    bence hepsi psikoloji ile alakalı bir şey. Fakat hafife alınacak bir konu değil benimde sağ kol dan omuza kadar şekilli dururken diğer tarafta bunu ben göremiyorum. Ama arkadaşlarım 2 tarafında aynı olduğunu söylüyorlar. İşin garibi ise sol kolla daha fazla tekrar yapabiliyorum. Bir süre sonra gelişim durduğunda her şeyi denge de tutan vücudumuz onuda dengeye sokar bence bu kadar sıkıntı yapmayın güçsüz kolu geliştirmek uğruna fazla tekrara zorlayıp SAKATLANMA RİSKİNE GİRMEYİN.

3. firarist

firarist Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Kullandığım kol sağ olmasına rağmen sol kolum 40 sağ kolum 38.5 çikti ölçüde.. anlam veremiyorum. Ve solla daha rahat kaldiriyorum.

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Ayni durum bendede var.sol gucsuz diye kaldirdigim agirliklarda daha cok hipertrofi olarak daha şişti ve gelişti galiba.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. aykun

aykun Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Benim de sol kolum sağa göre daha küçük. Özellikle barbell curl vb hareketleri dengeli yapmaya çalışıyorum ama sağ kolum sıkışırken sol kolum tam olarak sıkışmıyor

6. atlyalgn

atlyalgn Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Çoğu harekette bazen yük bir kola daha fazla biniyor. bunu dikkatli yaptığınızda hissedebilirsiniz. çok kolay bi şekilde dengelenebilir ve aklınızın bi köşesinde tutmanız iyi olabilir hareketi yaparken.

7. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Bendede aynı durum var hatta sağ kol git gide daha fazla artış gösteriyor aynı şekilde tricepsde öyle hep eşit bir şekilde çalışmayı denedim ama bu orantısızlık oldu özellikle tshırt falan giyince belli oluyor hızlı bir şekilde şimdi ikisinide eşit bir şekilde yapmaya devam ediyorum ama haladaha sağ kol daha fazla büyüyor. Şimdi sol kolumu biraz daha fazla kullanmayı deniyorum.

8. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Benimde omuzlarımla kolum arasında eşitsizlik var.. Omuz başlarım koluma göre küçük, normalde kol çalışmayı hafifletip omuzlara dahada ağır basıcaktım, ancak bu yazıyı okuyunca böyle bir şey yapmamaya karar verdim, bakalım eşitlenecek ve simetrik olacak mı? :)

9. ardaagdas

ardaagdas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende boyut aynı ama sağ kolda hatlar belli olduğu halde sol kol a bastırınca o kas dokusunun çok yumuşak olduğunu hissediyorum ne yapmalıyım

10. Onueer2

Onueer2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar bende şöyle bi sorun var yardımcı olursanız sevinirim.
    Sağ kolum sol kolumdan 1 cm daha büyük ayrıca sağ kolumdaki kas sol koluma göre daha uzun.

Sayfayı Paylaş