Sağ kol,Sol kol inatlaşması

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fittirifiyyu tarafından 20 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. fittirifiyyu

fittirifiyyu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaslar sizlere bi soru sormak istiyorum,, belki sizlerin de birkacında wardır bu problem..ben antremanlar sırasında Sağ kolumla Solun yaptıgının cok daha fazlasını yapıyor ,sol kolumun güçsüz olmasına sinir oluyorum...gunluk hayatta sagımı kullanıyorum daha guclu olması dogal ama hocalara sormak isterim bunu asmanın bi yolu war mı yada bole olması dogal mı..cunku bole olunca brichial yada işte dambell press calısmalarında fark olabiliyor...

Bir de asagıdaki sehoayı almaya karar werdim,bi bakıp eksikleri veya yorumlarınıszı soleyebilirseniz sewinirm...iyi çalışmalar hepinize...

http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=355454&productid=sporvoitt700

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    sağ sol olayı zamanla birbirini yakalayacak hatta güçlü olan zamanla diğerine oranla güçsüz olacaktır

Bu komplike makineyi önermem çok çabuk dağılıyor kullanılan malzemeyi ve et kalınlığını görmek lazım

3. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu spora ilk basladigimda bende senin gibi dusunuyordum.solak oldugum icin,sag kolum cok gucsuz kaliyordu.bunu en net konsantre korl hareketini yaparken farkediyordum.ya sol kolum oburkunden fazla gelisirse,ya bir gogsum digerine oranla daha fazla buyurse diye endiselerim vardi.ama calismaya devam ettikce hepsinin yersiz oldugunu gordum.emin ol bir zaman sonra ikiside ayni gucte olacak.hic moralini bozma.calismana devam et.

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    aynı şeklideydi benimde başlarda ama zamanla düzeliyor merak etme gögüs farkım neredeyse kapandı gibi kolda biraz fark var benimde ama oda geçeceksen vücuduna zaman tanı yeter

5. NOMAC

NOMAC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben solak olmayışıma rağmen sol kolum sağdan daha kuvvetli bunu özellikler tek dambel fransız çalıştığım zaman görebiliyorum. Ama çalıştıkça sağla sol bir olmaya başladı tabi hala biraz solun üstünlüğünü hissediyorum hocam çalışırken zayıf kola konsantre olursan güçlüyü yakalayacağını söylüyor çalışırken dene istersen.

6. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bu sorun bendede var :( Solak diilim ama sol kolum daha kuvvetli ve büük hatta bu bütün vücudumda azda olsa böle ama bi türlü düzelmiyo ve hiçbi zamanda sağ kol solu yakalıycak gibi durmuo uyuz oluyorum yaw 8)

7. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    NOMAC ve JöNTürK,
    sizdeki sorunun aynisi bende de mevcut.. bende cok anlam veremedim..
    stres yaptikca sag kolun gelisiminin durdugunu gordum.. turkiye siyasetinin tersine sol kolum saga gore aldi basini gitti :)
    sag kola daha yukleniyorum simdi.. biraz da psikoloji kullaniyorum ve hareketin hakkini vermeye calisiyorum, bakalim ne olacak..

forumda bu konuya benzer bir sorunumu flexor hocaya ilettim, bekliyorum..

8. narcot-x

narcot-x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    demek ki yalnız degilmişim bu sporda yeni olmama ragmen zaman zaman benimde kafama takılan bişi :p

9. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Mesela bendede war arm curl yaparken.. Sol kol ılk 2 set 10 kg yapıorum 3 set 7.5 a dusuruorum..Ama sag kol 3 setıde 15 kgla yapıorum hocalar zaman tanı dıolarda bu nası gelıscek :x

10. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Öyle yaptıkça aradaki farkı büyütüyorsun yalnız. Böyle giderse hiç kapanmaz bence. Güçsüz olan tarafın hareketin tekniğini bozmadan kaç kilo ile yapabiliyorsa, o ağırlıkğı kullan derim. Güçlü tarafı daha ağır çalışmak yada güçlü tarafla daha fazla tekrar yapmak olan farkı büyütür sadece. Güçsüz olan tarafla daha fazla tekrar denebilir, hile yaparak vs...

11. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Evet ama aynı kıloyu kaldırınca sagdakınde gelısme hıssetmıorum (normal :) ).. onun gelısmesı cok uzun surebılır. Hatırlıorum 10kgden 15 kıloya gectıgımde sag kolum ne kdr zorlanmıstı kalem tutamıodum okulda.. Ayrıca sol kola 15 kılo aldımmı 1 2 kez kaldırıorum sora 0..

12. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    örneğin sağ sol farkı konusunda şöyle bir şey yapıyorum okul çantam 6 kilo falan solla taşırken sağla taşımaya başladım artık sağ koluma biraz daha konsantre olabiliyorum

13. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Okul cantanda dambıl mı tasıosun ? :p Ama benım ole yapmam bı ıse yaramz zaten aradakı fark 5 kg olmus napcamı dusunup duruorum...

14. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    :) hayır taşımıyorum defter kitaplar dolunca 6 kiloyu buluyor bir sabah ölçmüştüm terazidede o yüzden ayrıca kolunun gelişmesi için değil diğer koluna daha iyi konsantre olabilmen için bu dediğim vücut alışmıştır artık otamatiktir aynı elle çanta taşırsın ya da aynı bileğine saatini takarsın bunun gibi anlayabildin mi önemli olan bu alışkanlığı kırmak ve diğer koluna daha iyi konsantre olmanı sağlamak ben işe yaradığını düşünüyorum kendimde

15. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Ok Denıcem. Ins su tatılde arayı kapatırım :)

16. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bacak olsun one dambell ile çalışılan hareketlerde maksimalleri belirleyin derim farkın olması normal demekki ordaki kas oranı diğer kola göre az hiper trofi antrenmanlarında maksimalleri buldunuz çalışmaanızı yapıyosunuz adaptasyon süresi bittiği zaman asıl değerler ortaya çıkar fark olur mutlaka siz hareketi kolun veya bacağın üretiği kuvvete göre çalışırsanız ilerlemeniz düzenli olacaktır. görüntüdeki kirliklik gider sıra maksimal antrenmanına gelincede ona bir set fazla uygulayın derim ve ilk güçsüz olandan başlayın yni zamana ihtiyacınız var gireile bilir arkadaşlar sabır

Sayfayı Paylaş