sağ diz menüsküs boynuzu evre 2 dejenerasyon(yardım)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Cellucorc4 tarafından 17 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    bundan 4 ay önce squat çalışırken agır girdigimden mi yoksa ters bi hareket mi bilmeden yaptım bilmiorm ama sağ dizim de yogun agrı olmustu antremanda ve antremanı kesmiştim.. bu agrı dizimi kırmama engel oluyodu ve geçmiodu
    en sonunda doktora gitti ve mr çektirdim
    mr sonucunda:SAĞ DİZ MEDİAL BURSADA MENÜSKÜS BOYNUZUNDA 2.EVRE DEJENERASYON VE MİNİMAL SIVI ARTIŞI
    ÇIKTI...
    8 aydır severek yaptıgım bu sporu asla bırakmak istemiorm 1 ay ligament destekli dizlik kullandım fakat işim gereği YOGUN oldugumdan dinlendiremedim ..
    şuan düz yolda yürürken sıkıntım yok fakat merdiven inip çıkmada namaz kılmada ve çömelmede sıkıntı var kndi agırlığımla bile çömelemiyorum namaz bile sandalyede kılabiliyorum

BU YÜZDEN sporu da oturarak yapıyorum göğüs hareketlerim zaten hep oturarak yatarak calıstıgımdan sorun yok omuzda öyle yapıyorum

sorum şu olucak dzimi kırmadıgım sürece elime ağırlık aldıgımda agrı yok peki ben ayakta dik bi şeklde ön kol dumbell yada barberl curl gibi yada omuz yana acıs gibi hareketleri dizimi kırmadan ayakta yaptıgımda DİZİME BASKI YAPMIŞ OLURMUYUM? ONLARIDAMI OTURARAK CALISMALIYIM

SPORU BIRAKMAK İSTEMİYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLUN
    TEŞEKKÜRLER
    YAŞ 21
    BOY 1.85
    KG 80

2. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Bir önceki mesaj yazdığım konunun aynısı :) Menisküsde sıvı problemiydi benimki de. Bunun için dizden yapılan bir iğne önerilmişti ama ben olmadım. Yanlış anlaşılmadan detayıyla açıklayayım; o zaman sigortam ve param olmadığı için doktora gidip tedavi göremedim uzun bir dönem sürsede kendi başıma kremlerle ve dizlikle sıcak tutup dinlenerek geçirdim ; eğer doktora gidip yazacağı ilaçları düzenli alırsan ve fizik tedavi gerekli görürse kısa sürede toparlarsın, sporu bırakmanı gerektirecek de bir durum söz konusu değil sıvı azlığı herkeste görülebilecek bir durum olduğu gibi bugün bir futbolcunun en çok karşılaştığı problemlerin başında geliyor öyle ki operasyon bile geçirse bir kaç haftada yeniden maçlara çıkabilecek şekilde tedavisi tamamlanıyor.
    Bazı hareketlerde tabanını yere sert basma gayretinde olacağından dize de yüklenme olacaktır, side lateral değil ama barbel curl gibi kendi kilonun yarısı ve üzerinde çalışabileceğin ve cheatinge açık egzersizleri ya tekrar süresine uzatarak kontrollü olarak çalış kas zihin bağlantısını kur yada oturarak dumbel ile çalış.

Son düzenleme: 20 Ağustos 2011
    Steve ve Cellucorc4 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş