Sağ bilekten kola damar ağrısı,sancısı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 26 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar sağ kolumda bilekten dirseğe kadar kolumu gerince bilekten dirseğe kadar bir damar ağrısıvar dokununcada agrı oluyor ama yanma sancılanma cok kotu bır agrı bu neden oluyor ? internette aradım ama ısmını bılmedıgım ıcın bulamadım sizdede oluyorsa nedenını ve ne yapmam gerektıgını soylermsınız

2. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Ağırlık çalışırken banada seninkine benzer bir ağrı olmuştu sol kolumda herhalde fazla yük bindirdik kola ondan olsa gerek yinede bilmiyorum ama bir doktora gitmeni tavsiye ederim .

Cidade de Deus bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    agırda kaldırmadım ama gecen karpuz kaldırdım 12 kg lık ama sollada kaldırdım onda olmadıacaba cıddı bırseymı ondan korkuyorum kendısı gecermı?

4. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Ben gitmiştim kas gevşetici verdi.1 hafta sonra ağrı geçti.Sende bence bir doktora git için rahatlasın.

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kas gevsetıcı var evde onu surerım boynum tutuldugunda almıstım.Doktora gidemiycem anca yaz ayından sonra

6. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Dediklerim ne kadar doğru bilmiyorum ama kas gevşeticiyi bir dene istersen dediğim gibi benimde sana benzer bir ağrı olmuştu kolumda böyle iğne batar gibi kas gevşetici sürdükten 1 hafta sonra geçti.

7. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ne kadar zamandır oluyor bu ağrı? Ben biceps antremanlarında ne zaman çok ağır girsem 1 hafta filan seninkine benzer ağrı yaşıyorum.Eğer yeni olduysa kolunu fazla zorlama,dinlendirmeye çalış baktın 1 hafta sonra da geçmediyse vakit kaybetmeden doktora git hatta bugünden zaman kaybetmeden direk gitmeni öneririm sonuçta Allah Korusun sağlığı bir kaybettikmi geri kazanması çok zor...:(

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    2 gun once karpuz kaldırdım cok buyuktu ama zorlanmadım pek oyleısne kaldırım dedım ertesı gun boyle oldu ıgne batar gıbı yakıyor kolumu sıkıp uzattıgımda ozelıkle agrıyor gerınce kolumu doktor ne yaparkı yanı onemlı bırseymı

9. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Önemlimi orasını tam bilemem ama belki karpuzu öylesine kaldırıyım derken zorlamış olabilirsin kolunu.İlk başta zorlanmamışsın gibi olabilir ama demek ki kasların ani hareketten dolayı zorlanmış olabilir.Şimdi durumun nasıl?Eğer ağrıda bir hafifleme yoksa doktora baktırmanı tavsiyeederim,sağlıcakla kal...

10. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Kas ağrısı

kas ağrısı ve acılar gelişime işaret diyorlar öyle yorumlanıyor zamanla geçer bence o ağrı pek abartmamak lazım

11. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    2-3 günde geçmezse doktor görün bence.Zaten önemsiz ise ağrı azalacaktır.

12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ılgınız ıcın cok sagolun agrısı azaldı ahrı elımın bılek kısmında ır yuvarlak kemık var ordan baslıyor dırsege kadar damar agrısı ellıyınce yanıyor kas agrı degıl suan baya azaldı doktora gıtmedım valla evde krem fılan ne bulsam surdum :D

13. Santos

Santos Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Cambridge
    bendede var aynı sorun fakat kas ağrısı değil bu, sadece sağ kolumda bilekten dirseğe kadar giden, büyük damar fena bir biçimde ağrıyor, kas ağrısı olmadığı için krem sürmek ne kadar yararlı olur bilemem fakat ağrı devam ederse doktora gidicem.

14. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Aşırı zorlama sonucu veya bilinçsizce yapılan bi hareket sonucu tendomlarda zorlanmaya bağlı olarak kolun en uç noktalarına kadar ağrı vurabilir.
    Başıma geldi ordan biliyorum.
    Sene başında yaşamıştım, acıdan kıvrandım, 3 hafta ara verdim, düzelir gibi oldu, ondan sonra dikiş tutmadı pek, şu an yeni yeni başlıorum çalışmaya, ancak hala etkisi sürüyor ufaktan oda olsa.
    Tek önereceğim, tendonların kuvvetlenmesi için onlara gerekli zamanı tanımanız, hafif kilolarla çalışarak sakatlığı atlatmanız.
    Kas gevşetici kremler bi işe yaramıyor.

15. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    benim kolumda hiç olmadı ama mesala tempolu futbol maçları sonrası kaslarımda dediğin gibi damarla alakalı garip bi ağrı olabiliyo kanın pompalandığını hissediyorum bu 2 gün de sürebiliyo 5 günde. eğer dediğim sorunsa korkulcak bişey yok ama yinede böyle devam ederse bi doktora gözükmen en iyisi olucak

Sayfayı Paylaş