Sağ ayak bileğim burkuldu

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve BlackMamba24 tarafından 28 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Beyler okulun basketbol turnuvası vardı maç başladı daha 3 dk oldu şanssız şekilde bileğim burkuldu. Röntgen çektirdim allahtan bağlarda kopma, çatlak vs yoktu ama dün basamıyordum üstüne şişmişti baya. Dünden beri yatıyorum krem sürüp bandajlıyorum, buz koyuyorum. Biraz düzelme oldu zor olsada basıyorum üstüne. Yarın acaba idmana gitsem bacak hariç diğer bölgeleri çalışsam bir sıkıntı olmaz dimi diyorum kendime ama bir yandanda mesela bench press yaparken bacaklardan kuvvet alıyorduk ayağımı yere sert basamıyorum şuan.

Birde kaç günde düzelir sizce ?

Ayrıca ayak bilekliği kullansam maçlarda o rahat hareket etmeyi engeller mi ?

2. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    bilek burkulmalarında bağlarda deformasyon meydana gelmemesi mümkün değildir. röntgenle sadece kırık olup olmadığı anlaşılabilir. burkulmanın derecesine göre spora dönme süresi belirlenmelidir. tamamen iyileşmeden ve bağ doku güçlendirilmeden spora dönülmesi geç iyileşmeye veya tekrar burkulmaya neden olabilir. şu aşamada yapmanız gereken ağrılar tamamen geçene kadar bileğinizi sabitlemek ve mümkün olduğunca üzerine basmamaktır. buz ve antienflamatuar ilaçlar iyi gelebilir. hiç ağrı kalmadıktan sonra rehabilitasyona geçebilirsiniz. ayak bileği egzersizleriyle bilek gücünü toparladıktan sonra spora dönebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş