Sağ İle Sol Göğüs Arasındaki Orantısızlık......

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Zuul tarafından 17 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN
    Herkese Merhabalar .......

Benim aslında büyük bir sorunum var ki BÜYÜK bir hevesle çalışmamı söndürecek kadar da etkili olmaya başladı.
    8.ci aya girdim ve bulk değilde biraz defnasyonlu çalışıyorum (yani yediklerime dikkat ediyorum.Şeker,fazla yağ,abur cubur yok protein ağırlıklı gıdalar tüketiyorum,hergün tavuk gibi.) yani diğer bi anlamda iri yarı cüsseli değilde atletik ve sportif bir vücüd inşa etme yolundayım.

Sorunum göğüsüme bir hacim kazandırdım ve bunu ortaya çıkardıkça sağ göğüsümün sol göğüsüme nazaran daha orantısız olduğunu görüyorum.Nasılmı ? şöyle tarif etmeye çalışım.Mesela sağ göğüsün yan çizgisi süper orantılı bir şekilde oval geliyor,yani çizgiler belli oluyor ilerde nasıl görüneceğinide çok iyi tahmın edebiliyorsunzu.Ama sol göğüsümdeki yan hattan başlayarak alt cizgiye kadar hem düz ilerlemiyor hemde sağ göğüsüm sol göğüsüme bakarsak daha yukarıda kaldığını görüyorum hatta sol göğüsümdeki alt çizgi azda olsa belli ama sağ göğüsümdeki alt cizgi bırakın az değil hiç yok. :cry: :cry: :cry: geliyor.......

Acaba devam mı etsem göğüs çalışmalarıma yoksa tamamen durdursammı bilemiyorum çaresizim.İlerde bu farkın daha ortaya çıkacağından korkuyorum defiye daha da girdimmi sol göğüsümün sağdan tamamen farklı olacağından korkuyorum.Acaba çalıştıkca kaslar gerildikçe bu fark kaybolurmu yoksa bu genetiğin bir kurbanımıyım ?

ACİL CEVAP ALIRSAM ÇOK MEMNUN OLURUM...............hevesim kırılmasın diyede olumlu şeyler yazmayın lütfen.İlerde gene ben çekerim acısını :cry:

Şİmdiden çok teşekkürler.......

2. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    zuul genetiğini değiştiremeyeceğinin farkındasındır. bnce çalışmalarına devam et ve gelişebildiğin kadar geliş. eminim iyi olacaksındır.

asimetriklik herkeste bulunması şart bişeydir. sendeki biraz daha ileri boyut olabilir ama inan bana senden başka kişilerin onları anlaması çooook zordur.

hem geliştikçe bunların bazılarını önemli ölçüde kamufle edebildiğini göreceksin.

3. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN
    Tabiki biliyorum,ya aslında bizm orada bi çocuk var göğüsün ortası basbaya göçük hemde bariz bi şekilde.Ben kendime bakınca şükrediyorum tabiki.Zaman geçtikçe ve ilerleyen günlerde atıyorum bir göğüsüm bariz bi şekilde belli olupta hatlarıyla birlikte,diğer hayla normal dururusa ne yapacam.
    Acaba tek kol press mı yapsam sadece otarafamı yüklenim yada daha sonramı bu yönteme geçim.tavsiyeleriniz ne olur.

4. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN
    Bu tarz bir soruna yardımcı olmuş biri yada ne bilim bana az çok bir yol gösterebilen olursa ÇOK sevinirim............

Cvp için sabırsızlıkla bekliyorum...

5. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    arkadasım soruyu soranda sensin cevabı verecek olanda sensin yani sorunun üstesinden gelecek olan sensin sporu bırakman problemi cözmene yardımcı olacakmı yani spor yapmayınca göğüsün normale mi dönecek hayır o yüzden sen sporundan vaz geçme yardım konusuna gelince orantısızlık olarak bir başlık açılmıştı orada açıklamalar yapıldı onları okuyup uygulasan sorunana cözüm bulabilirsin

6. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    aynı sorun bendede var sağ göğsüm çok az daha fazla kaslı ama senden başkasının farketmesi çok zor vücut hocama sordum bugün onlarda bile kollarında varmış fark mesela ben aynaya baktığımda belli oluyor sol omzum sağdan 3cm geniş ama hocam bunada olabilir dedi özel eşitlemem için bir şey söylemedi dediğim gibi sen en iyisi devam et olmadı eğer salonda çalışıyorsan oradaki hocana sor ne yapabilirim diye

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ladaya katılıyorum insanın tam ortasında çizgi vardır ve sağ ile sol arasında herşey farklıdır fakat ileri derecede farklılık var ise göğüste dambıl ile çalışmayı bırakıp genelde makine ile çalışırsan biraz dengelenir yani makine bir nevi protez olarak düşün adeleye eşit dagılım yapan bir protez

8. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    flexorunda dediği gibi makine çalışması eksik yeri ortaya çıkartır..daha öncede anlatıldığı gibi konsantre ol ve zayıf yerine odaklan...
    ama işini garantiye almak istiyorsan poz çalış...hiç pişman olmayacaksın...

9. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam böyle demişsiniz arkadasımızda katılıyorum makine o asitmeriyi ortaya cıkarır demiş simdi ben hep makinede bench press yapıyorum daha mı çok çıkıcak ortaya yoksa kayıpmı olucak benimde sag tarafım daha güzel solum daha kötü geliştikce belli olmaya başladı çok mutsuzum uykumu bölücek kadar

10. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    salonunda varsa makinada göğüs itiş çalış ama göğüs çalıştıgın zaman zayıf taraf için ekstradan bir set yap yada ayakta duvara dönük ellerini duvara koy zayıf tarafınla kendini it göüsünü kasarak sınav çeker gibi diğer taraftaki elin sadece denge kursun sorunu kökünden çözmez ama fazlada problem yoksa durumu toparlaya bilir bir dene

11. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Çok büyük bir sorun yok ama gücde sorun oluyor yani otarafim daha gücsüz sancı giriyor agırlık kaldırırken peki makinada bitarafa agırlık takıp diger tarafa takmayınca olurmu ? o şekildemi yani bi set fazladan yapıyım acaba?

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    şöyle anlatayım yaptığın hareketlerden dolayı vucudun bir tarafı diğer tarafı geçmişse proğramındaki bagımsız çalışma sitilinden dolayıdır yani dumbelle çalışıyorsun demektir yapacagın şey kolları birleştirmek ve aynı hareketi aynı kiloyu ve aynı sayıyı yaptırmak buda bar ve makine vasıtası ile olur burada iki kol birlikte hareket ettiği için aradaki fark azalacaktır bir birini dengeleyecektir

13. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Aynı sorun bendede var sağ tarafımın kuvvetli olmasına rağmen sag gösüm sola göre daha ufak. Sol göğsümün alttan kola bakan köşesi şiş duruyor ama aynı şişlik sag göğsümde yok :(

14. erayaktas

erayaktas Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bendede var desem :D Ben göğüs çalıştığım günler örnek olarak 4 set dumbrell press yapıyorsam 2 setini beraber 2 setini eksik olan tarafla yapıyorum. Birde makina presslerde tek kolla yapmaya çalışıyorum aynı sistem.

Tek kolla dumbrell press ' i nasıl yapıyorsun derseniz. 2 elimede ağırlığı alıyorum tek kolum sadece ağırlıkla havada duruyor eksik olan tarafla press yapıyorum denge vs. sorunu olmuyor. Belki yanlış yapıyorum fakat denemeye değer sizlerde deneyebilirsiniz. Tecrübeli arkadaşlarda yorum yapabilir.

15. qwdsa

qwdsa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim de sol göğsüm sağ tarafa oranla epey küçük.Bu orantısızlığı gidermek için ne yapmalıyım? Çok kişiye sordum ve çok yerde de araştırdım ama net bir cevap alamadım.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

16. brkgyk18

brkgyk18 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar aynı sorun bendede var. Tanıdık bi ortopedi doktoruna sordum sol göğüs her insanda sağ göğüse oranla daha büyükmüş. nedenide ; sol göğüs tarafında kalbin olmasındanmış. Kısacası dert etmemek zaten ben iyice geliştirdim göğüs kaslarımı, gelişince fark çok az oluyor. Zamana bırak spora devam..

17. Degerli

Degerli Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kastamonu
    Arkadaşlar herkeste sol göğüs büyük genelde ama bende tam tersi sol küçük sağ büyük ve kardeşim farketti ilk olarak yani çok belli oluyor. yaşayıp düzeltmiş olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim

18. Degerli

Degerli Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kastamonu
    Konu guncel yorumlarınızı bekliyorum

19. Degerli

Degerli Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kastamonu
    Konu guncel yorumlarınızı bekliyorum

20. Degerli

Degerli Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kastamonu
    Arkadaşlar herkeste sol göğüs büyük genelde ama bende tam tersi sol küçük sağ büyük ve kardeşim farketti ilk olarak yani çok belli oluyor. yaşayıp düzeltmiş olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim

Sayfayı Paylaş