Sağ üst karnımda ağrı var acaba protein tozu mu ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve binyamin tarafından 13 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba bu sporu 3 senedir yapıyorum Fakat son 6 aydır düzenli olarak protein tozun bazı No oksit ürünleri (No xplode) L- citrulline , creatin kullanıyorum son 15 gündür üşüttüğüm için kullanmıyorum şimdi soğuk algınlığım geçti fakat daha bela bir hastalık var başımda 2 gün evvel gece çok kuvvetli bir sağ üst karın ağrısı ile sıçradım ilk defa hayatımda oluyor kıvranıyorum resmen 2 gün geçti hala geçmedi. Bugün acile gittim anlattım durumu ağrı takibi yapmamız lazım dediler orda da bir süre az ağrıdı. Protein tozu kullanıyorum dedim o karaciğeri yorar kaslar bir anda proteini çekersen olmaz dedi daha bişeyler daha anlattı ama anladığım kadarı ile anlatıyorum. Şimdi daha teşhis konmadı arkadaşlar bu supplementleride oldukça kullanmasını severim çok da iyi araştırırım ama acaba gerçekten sebep ne çok merak ediyorum. İnsanın sağlığı gidince hiç bir şey görmüyor bugün yine acile gideceğim sanırım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:30 ----------

Arkadaşlar bundan 4 sene evvel bazı delilikler yapıp bir kutu anapolon, bazı thailand pembe haplardan, 2 hafta da bir sustanan aynı şekilde primabolan kullanıştım 4 sustanan 4 primabolan vurdurmuştum. Ama sonra pregnl ile iyileştirme kürünü yapmıştım. Acaba seneler sonra bunların acısı mı çıkıyor. Yukarda ki problemimden acaba karaciğer safra kesesi bu tarz bir problem mi çıkacak ? bir tecrübesi olan arkadaş varsa lütfen paylaşsın

2. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    alınan herşey karaciğeri ve böbreği yorar.. bu bir gerçek. kimse zarar vermiyor demesin şimdi. ha etkisi kişiden kişiye değişir. ama mutlaka bi zararı var.. geçmiş olsun

3. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    ben protein tozunu sadece antrenman önce ve sonrası alıyorum,diğer zamanlarda besinlerden alıyorum.
    bilinçli kullanılırsa bence hiç zararı yok.ama sadece protein tozuna yüklenilirse onu bilemem.
    sana geçmiş olsun ama senin problemine kür yol açmış olabilir.

4. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    bende antremandan evvel bazen de gece uyumadan evvel kullanırım yani oldukça bilinçli kullanırım ama çokoprens in dediği gibi herkese aynı etkiyi yapmaz Ama arkadaşlar benim karnımın sağ üst tarafında ki ağrı kuvvetli ihtimalle ya safra kesesi yada karaciğer olacaktır. Bakalım teşhis konulsun yada gerek kalmadan geçerse burda size belirteceğim sonucu ama tecrübeli arkadaşlar da varsa lütfen burda belirtsin sağlık şakaya gelmiyor Tabi asla bunun önyargı ile protein tozundan oluştuğunu söylemiyorum Ama aklımada gelmiyor değil.

5. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Karaciğer çok sinsi bir organdır. Kolay kolay ben bozuldum demez. Ancak yapılan/yapılacak tahliller de karaciğer'iniz de bir hasar tespit edilirse bilmelisiniz ki karaciğer'iniz gerçekten zor durumda. İşin iyi yanı karaciğer kendini onarma kabiliyetine sahip müthiş bir organdır. Doktorununuz reçete edeceği bir takım ilaçlarla karaciğer eski formuna kavuşabilir ancak PROTEİN TOZU'da olsa mümkün olduğu kadar karaciğer'inizi yormamanız gerekir.

Çünkü sadece protein tozu değil gün içerisinde yediğiniz, içtiğiniz besinleri de karaciğer metabolize etmek zorunda. Vücut geliştirmek hayati organları tehlikeye atmak demek değildir.

Bu tip tehlikeli işlere hiç kalkışmamış olmanızı isterdim ancak yıllar önce maalesef yaptırmışsınız.

Bence bir başka doktordan daha görüş alabilirsiniz. Gelişmeleri bildirin, geçmiş olsun...

6. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    evet o zamanlarda steroid kürleri yapmıştım ama çok abartmamıştım bir kutu anapolan işte thailand tan gelen pembe haplar var onlardan kullanmıştım 4 defa 250 lik sustanan yapmıştım 4 ampulde primabolon ama kür sonunda iyileştirmede yapmıştım.Bir daha böyle bir cahillik yapmam tabi ama bunun üzerinden 4 sene geçti hiç bir problemim yoktu fakat son 6 aydır protein tozu kullanıyorum dediğim gibi safra kesesinden de çıkabilir bu ağrı şu anda da ağrıyor arkadaşlar bunları size yazarken bile karnımın sağ üst tarafı ağrıyor.Nedenini çok merak ediyorum paylaşıcam arkadaşlar burdan merak etmeyin

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    nasıl bir ağrı bu? karın yada kas ağrısına benzer bir şey mi? yoksa bıçak saplanıyormuş gibi bir ağrı mı? inletiyor mu? yoksa sadece acıyor mu?

8. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ağrı kesinlikle kas ağrısı değil olsa bilmez miyim bunca yıldır bu sporu yapıyorum bugün özel hastaneye gittim . :) sağlık dedim paraya kıydım genel cerrah baktı adam profesör kan tahlili idrar tahlili ve ultrason kan normal idrar normal ama ultrason da karaciğerim ve safra kesem normal çıktı gayet iyi ama sol böbreğimde 6 mm çapında taş da çıktı bu önemli bir büyüklük değil dedi ama yine de bir ürolog a görün dedi ağrının sebebi bu taş değildir dedi korkulacak birşey yok dedi. Son durumlar bu ama ben yinede dikkatli olacağım. Evet Arkadaşlar burda böbrekte oluşan taş acaba hangisinin etkisi merak ettim gerçi 6 mm çok bişey değil deniyor ama yinede araştırmak lazım Fazla Ca ve vitamin sıcak iklimde bulunmak bunlar taşa sebebiyet veriyormuş fazla proteinde ayrıca sanırım. Savaş ağrı böyle ara ara artıp azalan bir ağrı midende değil sağ üst karnın ağrıyor. Gece uykudan uyandırdı beni.

9. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yeni öğrendiğim bir bilgiye göre avakado yaprağı böbrek taşını dökmeye yardımcıymış yüksek miktar protein böbrekte taş oluşumuna etkili diyorlar birde genel cerrah profesör bana bazen yüklü miktarda protein alımı safra kesesinde taş oluşumu yapar dedi. Ama benim açıkçası temiz çıktı safra kesem onuda belirteyim sadece bilgilenin diye söylüyorum arkadaşlar tabi kendi araştırmanızı yine yapın

10. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun binyamin, böbrek taşı bazı bünyelerde ne kadar küçük olursa olsun etkisini şiddetli gösterebilir, muhtemelen senin ağrın da bundan dolayıdır. Ben bu konularda, sanal ortamdan ahkam kesmenin doğru olmadığını düşündüğüm için seni yönlendirmekten çekindim. Sadece bol su içmeni tavsiye edebilirim.

11. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73

Geçmiş olsun, karaciğer'de bir problem çıkmamasına sevindim ancak sonuçta böbreğinizde ufak da olsa taş oluşumu var ve bu da bir sorundur. Üzerinde durmalısınız. Çok basit yöntemlerle bunlar parçalanabiliyor diye okumuştum, işin uzmanı doktorlardan daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Aşırı kalsiyum, yüksek protein ve hatta yüksek dozlarda C vitamininin böbrek taşı yaptığını sağda solda hep okuruz ama bunları hangi dozlarda aldığımıza hiç dikkat etmeyiz... Böbrek her ne kadar iki tane de olsa yaşamsal organlardır ve korumak gerekir.

Ağrı 2 haftadan uzun sürerse mutlaka işi gücü bırakıp kaynağını bulmanız gerekir... Paraya acımayın, sağlık bu...

12. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ağrı devam ediyor Fakat sebebi böbrek değil dedi sağ üst karın ağrısı böbrekle alakası yok diyorlar zaten idrar tahlillerinde bişey çıkmadı ama çıldıracağım artık devlet hastanelerinde bakıp bakıp geçiyorlar hiç ilgilenmiyorlar. Ama özel de Profesörde baktı genel cerrah o da ağrıya sebebiyet yok dedi. Geçenlerde acile gittim üniversitenin hastanesine kas ağrısı dediler Sonra devlet hastanesinin fizik tedavisine gittim oda karın da çok kas ağrısı olmaz dedi. Yani ne yaptıklarını hiç bilmiyorlar arkadaşlar ne yapayım bilmiyorum ? İlk defa böyle bir rahatsızlık yaşayınca tecrübesiz kaldım.

13. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    binyamin bir önceki yazımda da belirttim gibi ağrı 2 haftadan uzun sürerse ve şiddeti artma eğilimine girerse mutlaka daha ayrıntılı tetkikler yaptırmalısın, cihazlarla (tomografi) o bölgenin daha ayrıntılı bir resmi çekilebilir, belki farklı bir oluşum var o bölgede...

Ağrı devam ediyor zannedersem... Azalma veya şiddetlenme eğilimi nasıl? Farklılaşma var mı?

14. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    binyamin, benzer bir ağrı bende de var. o yüzden ağrının çeşidini sordum. bende uykudan uyandırmıyor ama yine de hafif hafif vuruyor. sızlıyor. ellerimle tam yerini tespit ederken bir de ne göreyim, ağrı kemikte çıktı. sağ tarafımda -muhtemelen- göğüs kafesinin en altınde bağlı olan son kemik (açıktakiler değil, kafese bağlı olan). yeri tam da karaciğerin üstü, o yüzden acaba karaciğer ağrısı mı diye korkutuyor insanı...sen de bir dene. kemiğe dokunamıyorum. ne yaptım nasıl yaptım bilmiyorum, hatta şunu yazarken bile arada sızlıyor...seninki de kemik olabilir diye yazdım...çatlattık mı naaptık bilmem.

15. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar üniversite hastanesinin acilindeki prestisten hekim resmen kas ağrısı diye saçmaladı bugün üroloji uzmanına göründüm o da böbrek ağrısı değil dedi 6mm çapında ki taş ağrı yapmaz kolay kolay dedi birde yapsa bile ağrı orda olmaz dedi. Fizik tedavi ye gönderdi gittik o da hiç bir kas ağrısı gece uyandıracak kadar şiddetli olmaz dedi arkadaşlar uzmantv.com da bir araştırma yaptım ve buldum sanırım sorunumu on iki parmak bağırsağı ülseri yada mide ülseri on iki parmak daha gündemde çünkü en büyük belirtisi gece uyandırmak ağrı gece uyandırıyor medical tedavi sistemi ile geçiyormuş kesin tanı konmadı ama genel cerrah ta bana katıldı Tabi ilk gittiğimde bunu niye bana belirtmedi o da ayrı durum sağ üst karında ağrı varsa karaciğer-safra- mide veya on iki parmak tan şüpheleniliyor benim karaciğer ve safra sağlam çıkınca ee tabi doğal olarak ülserden şüphelendim ağrı sırta vuruyor. Arkadaş proton ağırlıklı ülser ilaçlarını bugün kullanmaya başladım % 95 çözümmüş eğer ülser ise tabi ondan emin olmak içinde endoskopi lazım yakında da onu yaptırcam ama ağrı dayanılmaz halde

16. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    saçma sapan bir nedende cıkabilir benimde bazen kaburgalarım ağrır zorlamadan kemikler ama gecer 3 gün sonra falan bir kere bende öyle uyandım gaz agrısından sanarsın ölüyorum bildigin dogrulamıyordum yaşlı nineler gibi yürüyordum... sonra banyoyu sıcak suyla doldurdum içine yattım 1 saat kadar falan hafifledi...

17. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Ağrıyla yaşanmaz, işin peşini bırakma, şimdiden geçmiş olsun... Gelişmeleri bildirirsin, kolay gelsin...

18. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Ağrı kesici aldığım için net bir cevap veremiyorum azalmaya artmaya ama bugünden sonra ağrı kesici almıcam yerine ülser tedavi ihtiyaçlarını kullanıcam arkadaşlar neticeleri paylaşıcam endoskopiye de bir hafta 10 gün içerisinde gidicem.

---------- Post added at 15:42 ---------- Previous post was at 15:39 ----------

Karaciğer ağrısının karnın sağ üst bölgesine vurduğu söyleniyor ama kemiğe değil sanırım üstelik bende de var ama problem karaciğerde çıkmadı kuvvetle ihtimal ülser çıkacak bunun sonucu ama yine de endoskopi yaptırmadığım için net konuşamıyorum ama ilaç tedavisi hemen etkisini gösteriyormuş yarın ağrı hakkında yine bilgi vereceğim

19. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ağrılarım geçti gibi ülser ilacı kullandım ama endoskopiyi çekemem dedim. Ama üşütmeden den bazen bu ağrılar olabiliyormuş. Baya hastalıklı günler geçti gibi. Bu aralar iyiyim arkadaşlar amino asitlerin çoğu bazik ama glutamik asit asidik yapıda belki çok kullanımı onikiparmak bağırsağında ülsere sebep olabilir diye düşünüyorum . Ama kullanıyorum da çünkü tam olarak da inanmıyorum ama konu sağlık dört dörtlük araştırmak lazım.

20. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Geçmiş olsun, body'e devam :)

binyamin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş