Saçma Olabilir Ama Merak Ettim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Haxcı tarafından 5 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Başlıkta da belirttiğim gibi saçma olabilir ama merak ettim.Probis dediğimiz bisküvinin üzerinde yanılmıyorsam 11 gr protein yazıyor.Şimdi ben 2 tane probis yesem.22 gr protein ediyor.Peki 22 gr tavuk,balık vb. üründen alacağım proteinle eş değer mi ? Yani atıyorum antrenmandan snra tavuk yedim.100 gr protein aldım.22 gr daha protein almam gerekiyor.2 paket probis bitirsem aynı etkiyi yaratır mı tavukla ? Yoksa malı satmak için yapılmış bir şey mi ?

2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bu tarz bir konu forumda görmüştüm diye düşünerekten hatırladım ve barışın güzel cevabını paylaşıyım
    ''probisin icindeki protein tamamıyle hayvansal kaynaklı degil,1 probiste yalasık 3-4 gr protein var ama bununla beraber yuksek oranda basit karb. da iceriyor,bana kalırsa sahip oldugu kalori miktarı icerdigi besin miktarını haketmiyor..bir probisten alabilecegin protein miktarını 1 yumurta beyazı,1/2 su bardagı süt,20 gr tavuk etinden ,daha kalitali bir sekilde fazlasıyla alabilirsin,ayrıca vucuduna extradan seker ve yag da sokmamıs olursun..tavsiyem tadını seviyorsan ye ama,protein miktarı icin yıyorsan gereksiz..''
    Alıntı Konu : https://www.bodyforumtr.com/threads/bilidginiz-probis-ya.2035/

3. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Bisküviyi bilmem ama antrenmandan sonra 100 gra prot. nasıl aldın? Tavukla zor olurda :) Bir daha protein tablosuna göz atmanı öneririm.

Savino89 bunu beğendi.
  4. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Atıyorum dedim zaten.
    Edit:Antrenmandan sonra 2 but yiyorum tahminen ne kadar protein vardır ?

Sayfayı Paylaş