Saçlarım nasıl düz şekli alır.

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve TylerDurden tarafından 13 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. TylerDurden

TylerDurden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Saçlarım uzadığı zaman(fazla uzadığı zaman) kıvrılmaya başlıyorlar. Ben nasıl bir şeyyapmalıyım ki hep düz çıksın. Maşa vs. hariç o geçiçi bir çözüm.

2. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Benim de öyle, fazla uzatmamaya çalışıyorum. Kızlar dahi günlük maşa kullanıyorken bu işin kalıcı bir yolunun olmasını beklemek hayalperestlik olur biraz. Yanılıyorsam da paylaşın hemen yarın deniyeyim metodu. :)

3. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.125
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    insanın saçı normalde neyse öle çıkar zaten birşey yaparsan bundan sonra farklı birşey çıkmaz yani sen kıvırcık bonus adamı al ne yaparsan yap o adamın saçları sittinsene düz çıkmaz.anca biraz düzlük varsa saçlarında makineye vurdur saçlarını (1-2-3-4...) o zaman hem dökülmelerin önemli ölçüde azalıyor hem saç daha güzel ve düzgün çıkıyor..

4. Pain

Pain Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    bir yolu var aslında kuaförler yapıyor..
    Benim bir arkadaşımın saçları inanılmaz dalgalı o yaptırmıştı cok uzun süre saçların baya bi düz kalıyor (tamam dümdüz olmasada baya düzleşiyor:))
    Sanırım 4-5 ay düz kalıyor sonra tekrar gidip tekrar düzleştirmek gerekiyor ve bunu bir ilaçla yapıyorlar saça sürerek...
    Detaylı bir bilgim yok sadece arkadaşımdan söylediklerimi anlattım :D

5. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.125
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    bahsettiğin şeyi biliyorum bizim okulda var öyle bir kız kızın saçları beline yakın lüle lüle böyle ne zaman görsem kızı yaz-kış yıllara meydan okuyan hep aynı saç tipi xD ilaç değilde bal mumuyla yapıyorlar onları tabi ondan sora saçların bayağı bir dökülüyor tavsiye etmem ^^

6. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    378
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Kıvırcık saçlar dümdüz olabilir mi??? Evet hem de 6-8 ay boyunca dümdüz kalabilir, üstelik de saçlarınızı hiç yıpratmaz.
    Hatta eskisinden daha parlak ve sağlıklı olurlar. Bu işlemin adı Strait Therapy.

Eczacıbaşı Schwarzkopf tarafından özel eğitilmiş, sertifikalı ilk salon ‘İlker Yavruturk Hair Creative’ olduğundan,
    saçlarınızın düzleştirme işlemi bizim tarafımızdan uygulanmaktadır.

Soru: Bu işlem ne kadar zaman alır?
    Yaklaşık olarak 4 saat süren uzun, ama sonucuna değen, biraz zahmetli bir iş (En az 6-8 ay boyunca saçlarınıza fön çektirmeyi düşünmeyeceksiniz.)

Soru: Her saça uygulanabilir mi?
    Eğer saçlarınız aşırı derecede kimyasal işlem gördüyse, uygulanmaz . Ancak sadece boya varsa uygulanmasında bir sakınca yok.
    Doğal saçlarda kesinlikle harika sonuçlar aldık!

Soru: Yıkadıktan sonra nasıl duracak?
    Kesinlikle dümdüz kalacak.

Soru: Fiyatı ne kadar?
    Saçın boyuna ve gürlüğüne göre değişen 13 aşamalı ve özel eğitimli ekip tarafından uygulanani tam mükemmellik gerektiren bu
    işlemin fiyatı 350 ile 800 YTL arasındadır.

Soru: 6 ay sonra ne olacak?
    Saçlarınızın diplerinden çıkan kısımlarına aynı işlem tekrar yapılabilir ve bu işlem saçlarınıza hiçbir şekilde zarar vermez.
    Eczacıbaşı bu konuda garanti veriyor ve ürününe güveniyor.

Eğer siz de saçlarınızın dalgalı, kıvırcık ve hatta bonus kafa gibi durmasından bıktıysanız; son 20 yılın buluşunu mutlaka
    deneyin. Bu işlemin sonunda saçlarınızın daha da sağlıklı olduğunu görünce siz de şaşıracaksınız.

Alıntıdır: http://www.haydi.net/kadin/kadin.asp?katID=42&id=843

yukarıda bir yöntem verdim ama bana kalırsa deneme bile.Nekadar zararsız densede saçlarına çok zarar veren bir işlem, saçların artık su işlemez bir hal alıyor.Buda saçına oldukça zarar veriyor nem kazanamamasından dolayı.Benimde dalgalı saçlarım.Üviversitede maşa kullanırdım hoşuma giderdi düz saç ama artık kısa kestiriyorum.Maşada bir süre sonra saçları hep kırıyor.İnan kısa saçlarla daha rahatım.Uzayınca herg,n şekil vermek,taramak zorundasın ama kısayken böyle bir derdin yok...

7. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    361
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    ne kadar bi uzunluktan söz ettiğini net bilmediğimden dolayı sprey kullanarak saclarını kendin elinle düz forma getirmen bi çözüm olabilir
    hani şu zamanında van hoojdonk un saclarını düz düz ve dik dik yaptığı forma yakın bisey olur
    o formun bi ismi var kuaförlerde su an aklıma gelmedi ama spreyde ona yakın form almanı sağlayacaktır
    güclü ve lkuvvetli tutan bi sprey olsun
    ben schwarzkopf silhoette kullanıyorum ama biraz pahalı ve hemen hemen hicbiyerde bulunmadığından kriz yaratıyo

8. TylerDurden

TylerDurden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Benim ki dalgalı olduğundan sevmiyorum bu saç şeklini maşa da sıkıyor artık saçım fazla uzun değil normal bir uzunlukta bakalım burdaki yöntem iyi gibi ilerleyen zamanlarda yaptırabilirim.

Sayfayı Paylaş