saçları kazıtmak?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve manahuna tarafından 25 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. manahuna

manahuna Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar.
    yaş 23. saçlarımın ön yanlarında dökülmeler var 3 yıldır ve artık son 1 yılda ön taraflardaki saçlarım cansızlaşıp seyrelmeye başladı.moralim çok bozuluyor.saçlarımı kazıtmayı düşünüyorum. saç kazıtmanın yeni saç getirmeyeceğini biliyorum sadece moralimi düzeltmek amaçlı kazıtacağım ve alanında uzman bir cilt hekimine gidip ilaçları daha etkili olur düşüncesiyle direk deriye uygulamayı düşünüyorum. fakat bazı kişilerden saçları kazıttıktan sonra saçların hiç çıkmama ihtimalinin bile olduğunu duydum.özellikle zayıf yerlerden bir daha hiç saç çıkmaz diyenler var ne kadar doğrudur? ya da ustura değilde direk makinayla kazıtsamda yine aynı şekilde saç çıkmama ihtimali var mı (makinayla kazıtınca saçlar tamamen kökten gitmiyor çünkü)

2. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    ustura, makina fark etmez. saç çıkar yeniden. ancak saçlarda zayıflama varsa yeniden uzaması uzun sürer. kısa kestirmenin dökülmeye etkisi yok. kelliğin iki çözümü var. birisi saç ektirmek ikincisi önemsememek. ben önemsememeyi seçtim. 3 numara yapıyorum saçı. en son aynaya geçen sene baktım.

Sayfayı Paylaş