Saç dökülmesini nedenleri ve tedavisi

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve saydam tarafından 19 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 66 üye.
  1. serhat_d45

serhat_d45 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ben YUDA diye japonyadan gelen bir ilaç kullanıyorum,SAÇ ÇIKARTICI ETKİSİ var baharatçılarda satılıyor 100 ytl 3 sprey var içinde.3 ay gidiyor.

2. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Peki sizin kullandığınız sürece, gözle görebileceğiniz bir etkiye şahit oldunuz mu?

3. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    lavantanın bir lt suyun içinde kaynatılması ve banyo sonunda kafaya uygulanmasını deneyebilirsiniz.

4. serhat_d45

serhat_d45 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Daha bir hafta oldu sonuçlarını burdan yazarım.

TuGhAn bunu beğendi.
  5. serhat_d45

serhat_d45 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yudayı kullanalı 18 gün oldu saçlarımı kısalttım seyrelen yerlere etkisi olsun diye yanlarımda açılma vardı şu anda tüylenme başladı,birde şu anda berberinde yaptığı bir şeyi söyleyeyim son günlerde soda kullanarak gözenekleri açıyolar yıkamaktan daha iyi cep sodası veya şişe sodalar olabilir ben denedim faydası var zaten ilacı sürünce yakıyor ilacı kullanmadan önce yapmakta fayda var.

6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    saç dökülmesi önlemek için saçın ne istediğini bilmek gerekir. saç dökülmesi saçın gelişmesini sağlayan saç diplerindeki yağa bağlıdır. eger saçlarınızı yıkadığınızda saçlarınız yağdan arınır. böylece sağlarınız yavaş yavaş dökülür artı e vitamini direck olarak etkileyecektir. tabi ağız yoluyla değil saç diplerinize uygulayınız. artı çinko yu ihmal etmeyiniz. etki tepki meselesi. lavantadaki hangi madde saç çıkartabilirki. japonlar e vitaminini sprey yapıyorlar saçınıza etksi olacaktır tabi aynı bioxin gibi bir forum üyesi yazmıştı hatta sitesinde doktorlar ın güvenle hastalarına yazdığını okudum merak ettim etki maddesini araşırayım dedim yazmamışlar. herhangi bir değişik maddeye raslamadım. tamamiyle doğal..

castorpollux ve gaddarkemal bunu beğendi.
  7. serhat_d45

serhat_d45 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    düzeltme

Cep sodası yazmıştım bugün denedim suda köpürmüyor limon sıkmak gerekir oda saçları kırartır o yüzden maden sodası kullanın.

8. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar abimin böyle bir sorunu var. Sarımsak sürmeye başladı saçlarına, işe yaradığını söylüyor. Benimde burnumun direği düşüyor her seferinde:D

9. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    maalesef benimde bir yakınımda para büyüklüğündeki bir bölgede açılma var ama tamamen çıplak deri:(doktorun verdiği solusyonu kullandı pek faydasını göremedi sarımsak falan da öyle bi tavsiye verebilecek var mı bu konuda
    hastalığın ismi saçkıran halkdilinde

10. DivingDeep

DivingDeep Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    annemde gençken ensesinde saç kıran olmuş, babanesi sarımsakla tedavi etmiş. Yalnız sarımsağı deriyi kanatana kadar kazıyarak sürmek gerektiğni söylemişti

11. serhat_d45

serhat_d45 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yudanın faydasını görmekteyim

TuGhAn bunu beğendi.
  12. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0

daha neler duyacazkafa_

13. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Genetiğe bağlı saç dökülmesini yeryüzünde önleyebilen tek madde finasterid...bunu içeren ilacın ismi proscardır...
    Proscar, prostat tedavisine yönelik bir ilaç olmasından dolayı 5 mg finaster içerir, saç dökülmesine karşı 1mg günlük alınması tavsiye edilir, bu yüzden 5 bölerek hergün bir parça içilir...şekli itibariyle 5 bölmek zor olduğu için 4 bölünmesi doktorlar tarafından da tavsiye edilir...

14. DivingDeep

DivingDeep Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    kendi annemden bahsediyorum, yaşanmış bir olaydır isteyen inanır isteyen inanmaz ;)

15. Doruk

Doruk Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    4 e bölmek bile zor onu ya. Adamlar millet alıp 4 e bölmesin diye yamuk yumuk bir şekil vermişler tablete. İnadım inat biraz zorlayınca hemen hemen eşit parçalara bölüyorum. Bunu bölmenin en kolay yolu nedir bilen var mı ?

16. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    malesef öyle bir yöntem yok :D sadece en büyük parçayı içtiysem ertesi gün en küçük parçayı içerek dengelemeye çalışıyorum...kesmek için kullandığın jiletse çok daha kolay oluyor...

17. Hu53Y!n

Hu53Y!n Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst
    Biliyorum bilimde "bence" diye bir ifade yer almaz ama e vitaminli şampuanlar falan bence palavradır. Biz vitaminleri derimiz üzerinden almıyoruz ki, ağız yoluyla alıyoruz. Ağızdan aldığımız vitaminlerde sonuçta kan yoluyla saçlara iletiliyor. Özellikle reklamlarda bir vitamin veya türevi birşeyin saça temas edip, bunun saçın içerisine girip saçın canlı bir hâl alması gibi şeyler bence tamamen saçmalıktır.

Bioxcin kullanmadım bilmiyorum belki daha farklı bir yöntem kullanıyordur. Kullanmasa bu kadar kişi tarafından da beğenilmez diye düşünüyorum. Ama özellikle şampuanlar hakkında yorumum budur. Yine aynı şekilde kepeğe karşı etkili şampuanları da anlamak zor. Kepek bir deri hastalığıdır ve şampuan/sabun ile saç temizlenip iyi durulanmazsa artıkları diplerde kurur ve deri hücrelerini öldürür. Sözde kepeğe karşı etkili şampuanların burada yapıcı rolünü anlayamamaktayım.

Son düzenleme: 26 Ekim 2008
  18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    androgenetik saç dökülmesinin tek önlemi finasteride içerikli ilaçlar..DHT hormon seviyesini düzenleyerek saçlar çıkarılabiliyor..

bu yöntemin dışında minoxidil (rogaine) gibi sp94 (vichy) gibi içeriklere sahip losyonlar var..bunlar ilk saydığım ağızdan alınan ilaç kadar etkili değiller..piyasada minoxidil(rogaine markada var mesela) ve sp94 (vichy) ayrı ayrı ürünlerin içlerinde mevcutlar..losyonların en iyileri bunlar..minoxidil tansiyon düşürücü ve damar genişletici amaçlı üretilmiş ama yan etkilerinde kıllanma fark edilmiş bir madde..

bahsetmek istediğim bu değil..aşağıdaki ürün minoxidil ve sp94'ü biarada barındırıyor ve dünyada en iyi olduğunu iddia ediyor..
    Türkiyede satışı için izin yok..sitede belirtmişler..detaylı araştıramadım..

http://www.biorom.com.tr/node/15 Türkiye versiyonu
    http://www.divineskin.com/transitpage02.asp orjinal sitesi

internetten araştırmaya devam ediyorum..rogaineden etkili olduğu yorumlarına rastlıyorum farklı saç bakımı forumlarında..
    fiyat ve bayanlarda kullanılabilirliği konusunda emailime cevap bekliyorum hala..aşağıdaki siteden satın alınabiliyor ayrıca sanırım..

http://tr.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=49846#DETAIL

markanın zamanla saç sıkılığını artıran solüsyonu (Spectral RS) ve saç gelişimini destekleyen şampuanı (revita) da mevcut..dediğim gibi araştırıyorum..eşime alacam gelen emaile göre..

kullanırsa sonuçları yazarım..

Son düzenleme: 27 Ekim 2008
    HasanB ve saydam bunu beğendi.
  19. serhat_d45

serhat_d45 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    yudayı kullanın ben kullanıyorum faydasını gerçeten gördüm resimleri atçam yakında

TuGhAn bunu beğendi.
  20. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    benımde sac dokulmesı konusunda cıddı sıkıntılarım var. suan kellık yok ama sakakalar gerıledı ve saclarım seyreldı. yaptıgım arastırmalarda sac ıcın propecia(hap) ve roagine nin (solusyon) en favorı kombıne oldugunu gordum. tabıı beklentılerle alakalı yoksa kımsenın hayalındakı saca kavustugu yok. gelelım diez in soyledıgı urune. yanı dnc adlı urune. ıcınde rogaine nın ve vichy nın etken maddesını barındırıyor ve onların etkınlıgını arttırmada etkılı bıkac urun daha. ama bazıları ıse yaradıgını soylesede bazıları hıc ama hıc memnun kalmamıslar bu urunden. yanı kısıye gore degısıyor. urun suna benzıyor; bazı suplementler vardır ıcınde ne ararsan vardırda pek bı ıse yaramaz yada bazıları hıc fayda gormez ama ıcındekılere bakarsın muhtesem maddeler vardır. yanı kısaca onlarca ıyı seyı aynı urunde bırlestırmek o urunu daha ıyı yapmaz.

bu kısa bılgılerden sonra bıraz beyın jımnastığı yapalım. sımdı soyleceklerım geyık degıldır. cıddı olarak fıkrınızı almak ıstıyorum. ok sacı doken dht dır ve onu blokeleyen ılacalar sacı kurtarır buna kabul. he bırde cılttekı en kucuk bı sıkıntının dahı problemı ıcerdedır yanı lokal olarak ancak kucuk sıvılcelerı tedavı edersınız. herseyın cozumu içerden onada kabul. benım fıkrınızı almak ıstedıgım sey herseyın cozumu dunyada mevcut sadece onca organızmayı kombıne edecek ve o probleme cozum olacak kombıneyı orataya cıkaracak zamanda yoktur kaynakta. neyse uzatmayayım sımdı amıno acıd nedır? protegının yapı tası ve vucudun olmazsa olmazlarından. ınsanların rogaıne kullanırken derı gecırgenlıgını arttırsın dıye kullandıkları kremlerdende yararlanarak sıvı amıno kafaya surulse (tabı bısekılde ınceltılerek) faydası olmazmı? yadaaa rogaıne genelde kıncal damarları actıgından ve damar genısletıcı etkısınden dolayı sacları guclendırdıgı gıbı bır kanı var e ozaman no ıcerıklı urunlerı kafaya surmek sacı canlandırırmı? dedıgım gıbı bunlar sadece fıkır jımnastıgı. dunyadakı en etkın sac ılacının hala 1984 uretımlı bır ılac (rogaine) oldugu dunulurse bu konuda alınan yol ortadadır. bızde kendı ılacınızı yaratalım :)

saygılar...............

Sayfayı Paylaş