Saç dökülmesine karşı aminoasit ve türevi vitamin desteği

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SuddenLy tarafından 23 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. SuddenLy

SuddenLy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhabalar. Forumu uzun süredir takip etmekteyim paylaşımlar gerçekten bilgilendirici ve çok güzel.
    Cevap verecek arkadaşların konu ile ilgili bilgisi olacağından mesajımı uzatmadan sorumu yöneltiyorum.
    Sizden ricam saç dökülmesine karşı iyi gelen vitaminlerden herhangi bir aminoasit v.s. yani bu vitaminlerin çoğunun ortak olarak bulunduğu bir supplement gibi bir ürün var mıdır. Bazı aminoasit kutularının değerlerinde biotin v.s. gibi saç dökülmesine karşı etken vitaminlerin olduğu ürünler gördüm diye biliyorum yalnız son araştırmalarımda bulamadım. Önerileriniz var mıdır.

3 aydır sporla uğraşıyorum ve faydalı olabilecek bir aminoasit almak istiyorum şimdilik aklıma takılan problem bu. Protein tozu konusuna girmedim. Şimdilik bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygılar.

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Yanlis forumdasin. Bunun icin forumlar var. Daha bir cozumunude bulabilmis degiller. Bizdeki antreman gunlugu gibi onlarda sac gunlugu tutuyorlar :D saca tek iyi gelen minoxil. Gercekten cikartiyor ama birakinca dokulme devam ediyor.omur boyu bagimlisin. Carpinti gibi yan etkileri var. Aminoasiti bilmem ama cinko eksikliginden sac dokuldugu olur.hatta tedaviye gidersen doktorlarin hepsi cinko hapi yazar yollar. Bu sporu yapan insanin cinko ihtiyacida gunluk 5-10mg dan 30mg a kadar cikabiliyormus. Bi kan tahlili yaptir bence.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. SuddenLy

SuddenLy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    cevap için teşekkürler. bendeki dökülme normal den biraz üst seviyede diyelim yani aşırı değil, minoxidil tarzı ürünleri biliyorum onlar ilaç olarak da yazılıyor zaten. Benim asıl sorum şu, saç dökülmesine karşı iyi gelen vitaminler var çinko, b12, folik asit, d vitamini, demir, a vitamini bunların yani saç dökülmesi yaşayan arkadaşlar var ise ben hem spor yaptım hemde bu vitaminleri alarak saçlarımın sağlıklı olması için bir çaba gösterdim diyebileceği tavsiye niteliğinde bir ürün soruyorum. Ben bu sporu yaparken minumum seviyede ek destek sağlayarak protein amino gibi ürünlerden kullanacağım, bunları almadan önce ayrıca bir araştırma içerisine girdim ki, saçları da düşünelim dedim. Yoksa saçlar içinde güzel vitamin destekleri var ben sadece body sporu kapsamında alınan ek takviyeler arasında bu vitaminlerin kompleks olarak bulunduğu konuyu önceden araştırma ihtimali olmuş olan kişiler var mıdır yardımcı olabilecek bakmak istedim.

4. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Benim bildigim biotin keratin sac dökülmesinin tedavisinde kullanilabilir. Hatta istersen bir doktara gorun vitamin mineral eksikliğinden kaynaklaniyor olabilir

5. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Ben Priorin Intense Kapsül + Şampuanını kullanıyorum. Kendi kutusunun üzerinde gıda takviyesi olduğu yazıyor içinde hormon dengenizi bozan herhangi bir ilaç yok.

Bir kapsülde; 210mg yağlı darı ekstresi, 15mg kalsiyum pentotenat, 3mg sistin, 100mg biyotin mevcut. Fiyatı her supplement gibi biraz pahallı.

*Günde iki kapsül alıyorsunuz.

6. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Ben priorin kullandim ama bende negatif bir etki yaratti :D

7. SuddenLy

SuddenLy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Calyente tavsiye için sağol araştırıcam. Eresbos pozitif etkisi olan destek aldınmı peki. Önerin varmı dır.

8. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Priorin gercekten dokulmeyi durduruyor. Ama libidoda ters etki yapiyor. Forumlarda arastirabilirsin. Ben cogu seyi denedim pes ettim. Seyrek saclarimla mutluyum.cok sıkılırsam sac ektiricem.

9. SuddenLy

SuddenLy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Libidoda ters etki yapıyor derken ruhsal dengeyi mi bozuyor.

10. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Eresbos, Pridoksin/finasterid ile karıştırmıyorsun değil mi? Bende geçmişe göre hissettiğim herhangi bir değişiklik yok.

11. SuddenLy

SuddenLy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Calyente sen sanırım şu an priorin kullanıyosun. Peki ek olarak ne gibi bakım yapıyorsun saçlarına. Birde spor için herhangi ek takviye alıyormusun.

12. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Evet, priorin kapsül ve şampuanını kullanıyorum. saçlarımı fazla sıcak su ile yıkamıyorum (Berberimin önerisi) bunun dışında yaptığım başka bir şey yok. Spor için Protein tozu ve BCAA kullanıyorum.

13. SuddenLy

SuddenLy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Priorinin, protein tozu ve bcaa ile beraber alınmasında herhangi bir sakıncası olmuyor yani.

14. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Yok karistirmiyorum. Yesil kutusu var,bayer uretiyor,haplar kahverengi. Sende yoksa belki bendeki psikolojiktir ya da bunyeden bunyeye gore degisiyor olabilir. Ben o zamanlar spor yapmiyordum,belkide sporun sagladigi libido artisi sayesinde noturluyordur. Bende tekrarmi baslasam :D

15. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    @SuddenLy
    Bende herhangi bir sıkıntı olmadı supplement olarak geçiyor sonuçta ama kişiden kişiye değişir mi bilemiyorum.

@Eresbos
    Evet dediğiniz şekilde olabilir :D

16. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    A-C-E vitaminleri ile selenyum da saça birebirdir.

17. SuddenLy

SuddenLy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    @viperking
    Peki bu vitaminlerin içerisinde bulunan aminoasit yada bcaa varmıdır.

18. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Vitamin artı mineral içeren ilaçlar kullanabilirsin, misal çinko hapı alabilirsin çinko ve saç dökülmesi diye araştır google da göreceksin faydalarını artı çinko vucut geliştirmeciler içinde gerekli birşeydir (herşeyde olduğunu gibi bununda fazlası zararlıdır lütfen iyi araştırın)

19. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    tabii ki hayır, adı üstünde sadece vitamin

20. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Vücudunda çinko eksikse saç dökülmesine sebep olur fazladan aldığın çinko saç dökülmesini durdurmaz ki genetik dökülmen varsa hikaye yani faydasını görmezsin.Saç konusunda minoxil dahil herşey hikaye tek gerçek finasterid maalesef onu kullanmakta yürek ister :D Boşa arama ben çok araştırma yaptım bununla ilgili çok tedavi uyguladım tüm tedaviler 2 3 ay seni tatmin edecek seviyede ilerlerken birden daha geriye dönüş yaptırıyor maalesef hiçbir çözümü yok.Sadece biotin kullanırsan saç tellerin daha kalın duruyor bu da daha sık gösteriyor solgar biotin öneririm 5mg başkada işe yarayan hiçbirşey yok.Birde finasteridin 10 da biri kadar etkili saw palmetto var gnc ya da ultimate deneyebilirsin dht baskılayıcı çok azda olsa işe yarıyor.Tavsiyem saçlarını 2 ya da 3 günde bir yıka uygulayabileceğin en etkili tedavi bu.Bu da 5 yılda kel kalacaksan 7 8 yıla uzatır süreci.

Sayfayı Paylaş