Saç dökülmesi

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve mxmp tarafından 4 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. mxmp

mxmp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Yaklaşık 4-5 aydır devam ediyor. Doktora falan da gittim b-12 dedi iğnesini olduk ama hiç etki göstermedi diğer testlerimi de yaptırdım bi sorun çıkmadı. Durdurmak için bir sürü şey yaptım ama nafile. Genetik olarak da ne anne ne baba tarafında böyle bi sorun var. Stres tek başına böyle bi etki yaratabilir mi? Gerçekten mükemmel saçlarım vardı ama iyice seyreldi. Yardım lütfen

2. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    aynı sorun bendede var benim saçımı yanlardan arkalardan önlerden vinçle çek yine acımaz dayanıklı ve güzel görünümlüdür ama saçlarım yaglanmaya ve ellerimde kalmaya basladı berbere gittim sacıma baktı diplerine bana diplern gittigini söyledi
    sebebi yemek ilaç stres herhangi birşeyden dedi dikkat et dedi şampuanın bioxsinmidir nedir öylebi şampuan varmıs onu kullan dedi ve sacına iyi bak dedi

3. mxmp

mxmp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    İyi bakıyom zaten ya bütün günüm saç oldu 4-5 ayda kanser atlatan var ben bi saç dökülmesini durduramadım bi de onca şey denedim bişe yapmasam neyse de... Ben tek çocuğum anne baba da çalışıyo arkadaşlar da bu sene hep üniversiteye gittiler akraba falan da yok hiç burda bi de işte 3-4 ay önce kız da bıraktı. Ev-salon arası işte. Yoğun bi yalnızlık söz konusu acaba stresten falan olabilir mi bu çünkü sebebini bulmak için her şey yaptım ama bişe çıkmıyor. Tek bu kalıyo bu da tek başına saç dökmek için yeterli bi sebep mi ki? Bi de döküldükçe iyice stres yapıyoz...

4. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    bende saç dökülünce stres yaptım ama söyle düsündüm askerlikte iyice stres olur tamamen gider saç :D askerlikten döndügümde kasa odaklanırım kas kellere cok yakısıyor ama sende farklı bi problem var gibi doktora görün bence yoksa ilerde saç ektirme ararsın 5 bin tl ye abim gibi

Hüseyin2707 bunu beğendi.
  5. Josef

Josef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Benimde saclarim son 3-4aydir dökülüyor . gözle gorulur bir azalma yok ama her elimi attigimda 5-10 tel geliyor . büyük ihtimal mevsimsel çünkü sulalemizde sacsiz 1 kişi bile yok . tabi uzun sureli devam ederse doktora gorunmek lazim . katana fazla takma stres yapma her insanin basina belli donemde gelir bu tip şeyler .

6. enesypr

enesypr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Ankara
    Geçmiş olsun keller arasına hoşgeldin :D fazla takmamak lazım bir yerden sonra alışıyorsun.Bir arkadaş söylemiş kellere kaslı vücut yakışıyor doğru söylemiş :) öneri olarak kısa kestir saçlarını

7. mxmp

mxmp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Mevsimsel dökülme maximum 2-3 hafta sürüyor diye biliyorum ama... Kısa zaten ya mayıstan beri asker gibi geziyorum hiç uzatmıyorum nerdeyse. 3-4 haftada bir makineyle kestiriyom da olmasa kafamı kescem heralde en sonunda.Önceden miguel veloso gibi saçlarım vardı dikiyodum falan yine de dökülme yoktu bir sene. Sonra yaz gelince dinlensin diye üçe vurdurduk aradan bi kaç ay geçti dökülmeye başladı anlamadım. Ya şimdi bu yaşta saçları kaybedince insan ister istemez kafaya takıyor yani daha yetişkin bile diyilemeyecek yaştayız kel mi dolaşak yok artık :D

8. enesypr

enesypr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Ankara
    Kafaya takarsan stresten daha fazla dökülüyor ailede varsa genetik kendini alıştırmaya bak derim :D

9. mxmp

mxmp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Genetik yok ustam işte yukarda da belirttim babamın 30-35 yaşlarına kadar sorunsuz saçları vardı 45 yaşında şu an ve hala kel değil seyreldi ama kel değil yani :D amcam 55-60 yaşında onun daha da gür saçları var dayılarda falan da yok böyle bi sıkıntı.

10. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Genetik olarak , saçları DHT 'ye karşı zayıf olanların saçları mutlaka ama mutlaka dökülecektir , haaa genç yaşımızda dökülmesin süreyi uzatalım derseniz mümkündür.
    Dht baskılayan haplar mevcut , fakat bunların zararları çok fazla.
    Benim bizzat deneyip olumlu sonuç aldığım krem var , içerisinde azeleik asit bulunduran azalderm kremi , saçlarım inanılmaz şekilde dökülürken , saç diplerine minik minik sürdüm ve dökülmeyi durdurdu.

Azeleik asidin dht baskıladğı söylenmekte. Unutmadan : ilaç tavsiye etmiyorum , ileride bir sağlık problemi yaşarsanız bana birşey demeyin. Sadece test ettim ve bende başarı gösterdi.

11. mxmp

mxmp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Azeleik asit mi? Tam olarak nerden temin edebiliriz bunu eczanelerden alabilir miyiz?

12. mxmp

mxmp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bi de ustam bu tarz ürünler kullanımın ilk zamanlarında dökülme yapıyormuş sende böyle bi durum oldu mu yoksa direk azaltmaya mı başladı dökülmeyi?

13. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Azeleik asit 10 tl değerinde akne yani sivilce için kullanılan bir krem.Yani her eczanede satılır.

İlk başlarda dökülme yapmaz.Minoxidil içeren ürünler ilk başlarda dökülme yapar ,

Sana tavsiyem , ben uzun süreler kullandım kullanmayın ! Neden diyeceksiniz..Bıraktığınızda gene dökülüyor , para tuzağı gibi geliyor bana.Uzun yıllar kullandım MALESEF. Finasterid - minoxidil , yurt dışından rogain..

Ama hepsi geçici çözüm. Tedavisi olmayan bir rahatsızlık malesef.
    Fakat azeleik asit bende işe yaradı.Şu anda dökülmüyor çok şükür , ama ileride ne olur - yada sizde de aynı etkiyi yaparmı bilemem.

14. Cansezgin

Cansezgin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Ağırlık antremanlarında testosteron seviyeniz tavan yapıyor ve saç dökülmesine neden oluyor zaten saç olarak müsaitseniz saç dökülmesi olur genetik değilse saçınız sadece incelir dökülmez yani şekil olarak kötü durmuyorsa fazla kafaya takmamanızı öneririm.

15. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    ince telli yağlı saçlar için en iyi ekonomik saç dökülmesine karşı şampuan hangisi ne dersiniz?

16. mxmp

mxmp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Saç dökülmesine karşı şampuan arıyosan kerastase öneririm. Marketlerde satılanları geç bi kere. O bioblas bioder biotin falan onlar da hikaye. En iyisi kerastase ekonomiği falan yok kullanmadığım kalmadı adam gibi etkiyi bi tek o gösterdi. He tamamen durduruyo mu? Hayır. Ama az da olsa bi etkisi oluyo.

17. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    saçım çok dalgalı jöle gibi kıvam veren şekil veren ama zararı olmayan bi krem tarzı bişey var mı?

18. mxmp

mxmp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Zararı olmayan istiyosan ucuz ürünlerden kaçın bi kere. Bitkisel içerikli wax, jöle tarzı şekillendiriciler var. Hatta saçı besleyenleri de mevcut bunların. Tabi her yerde bulunmaz bunlar. Nette bulabilirsin. sachane.com da çeşitler gayet fazla. Ben kendi kullandıklarımdan sebastian, 3dmension, american crew öneririm. Tabii vereceğin şeklin zorluğuna göre de bunların çeşitlerinden uygun olanını seçersin. He bi de bunları kullanınca saçını akşam mutlaka yıka. Bekletme 1-2 gün. Vereceği zararı minimuma indirmiş olursun. Diğer türlü saçın da saç derin de zarar görecektir. Kullanırken de çok saç diplerine ulaştırma şekillendiriciyi saçın üst kısımlarında kalsın. Dediğim gibi akşamında yıkarsan çok bi zararı olmaz bunların. Ama kullandığın şekillendiricinin kalitesi önemli burda elbette.

19. khrmn25

khrmn25 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Akacak kan damarda,dökülecek saçta başta kalmaz. Anne ve baba tarafında genetik olarak var diyorsun %90 tehlikedesin iyiliğin için söylüyorum piyasada saç dökülmesine engel olacak bişey yok olsada bi süre gidiyor bırakınca etkisinden daha kötü oluyor. Benim 16 yaşında dokulmeye başlamıştı kafayı yiyordum denemedigim şey kalmamıştı gittim kazittim kafam resmen nefes aldı uzayincada dökülme baya bi durmustu ertesi yaz tekrar kazittim şuanda uzadı öyle fazla bi dökülme yok olsada takmiyorum alıştım zaten hayatta daha önemli şeyler var daha zor durumda olan insanlar var saç önemli tabi bi erkek için özgüven sağlıyor ama malesef çözüm yok şampuanlar sprey ler falan fayda etmiyor sadece para kazanmak için. Çok kafana takiyorsan tek çözüm var o da saç ekimi başka yollar deneyipte paranı çöpe Atmani hiç tavsiye etmem.

20. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    saç dökülmeside tıpkı boy uzaması gibi genetiktir dökülecekse dökülür yani o bakım şampuanları serumlar vs çok az dökülme olursa işe yarayabilir çözüm ise saç ektireceksiniz yoksa parlak bir gelecek sizi bekliyor demektir :)

Sayfayı Paylaş