Saç Şekillendirmek

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve 240p tarafından 23 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. 240p

240p Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar kendimi bildim bileli saçlarıma fön makinesiyle verdiğim şekil en fazla 15-20 dk dayanıyor rampa saç modeli yapıyorum önünü kaldırdığımda saçın evden dışarı çıkmadan iniyor dümdüz oluyor düz ve ince telli saçlara sahibim fönle şekil verdikten sonra egosun mat ve doğal waxını sürüyorum hafif sadece fönle şekil verilmiş gibi gözükmesini istiyorum fakat öylede şeklini korumuyor saç spreyi kullandım 2-3 hafta o işimi gördü eyvallah ama aşırı şekilde saç döküyor ne yapmam lazım bu saça şeklini verip formunu koruması için yardımcı olursanız sevinirim.

2. Suarez

Suarez Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    SİGORTACI
    Yer:
    İstanbul
    osis ürünlerine göz atabılırsın tuzlu bıraz ama kaliteli

3. suatk

suatk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fethiye
    kullandığın şampunıda değiştirebilirsin saçı direnç kazandıran bir şey dene

4. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    düzleştirici (maşa) taft mavi sprey :D

5. Bulut Özgöz

Bulut Özgöz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Fön çekmek zorunda değilsin aslında. Mesela saçını yıkadıktan sonra havluyla kurut. Belirli bir kuruluğa geldiğinde elinle şekil ver. Ve o şekilde dışarı çıkana kadar 20 dakikalık bir süre ayarla. Saçın kendi kurusun hem doğal bir görünüm olacaktır hem güzel görünecektir. Böyle yapamıyorum dersen mecbur wax ya da belirli şekillendiriciler kullanacaksın. Sabahları saçını ılık suyla yıka ama şampuansız. Waxı kullan ve akşam eve geldiğinde direk saçını dökülmeye karşı bir şampuanla yıka. Sabah akşam şampuan kullanırsan saçını zedeleyebilirsin akşamdan akşama uygundur. Birde son olarak saçın kesimi önemli. Öyle abudik kubudik kesen yerlere gitmemeni tercih ederim. Style Center gibi mağzalar oluyor iyi kesen yerler oralarda saçını kestir saçın kesimi şekil için en önemli faktördür.

6. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    wax terleyince kötü oluor ancak sprey çok iidir belli bir şekle oturttu isen sacını tarz aynı ise sprey ile hem sert hem parlak duru hemde uzun süre korur şeklini antrenman sorası bile o terde çok bi bozulma olmaz :)

Sayfayı Paylaş