Sırt Hareketlerinde inanılmaz acı,Yardım!

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve purulence tarafından 13 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar tekrar merhaba hepinize.ben yaklaşık 7,5 aydır bb yapıyorum düzenli olarak bir program eşliğinde.son 3-4 aydırda bu sırt acısını çekiyorum.maruz kaldıgım acı sadece belirli bir kaç harekette meydana geliyor.hareketin meydana geldiği hareketler acı şiddet sırasına göre şöyle:
    T bar karna çekiş,one arm dumbell rowing,eğilerek sehpada yana açış(bent over leteral raise)

bu hareketler sırasında sırtımın üst tarafında omiriliğimin civarlarında tam hareketin en üst noktasında yani sıkıştırma aşamalarındayken inanılmaz bir yanma ve çekilme gibi garip bir acı hissediyorum,sanki bıçak sokuyorsunuz gibi.bu olayı genel olarak şiddetli olarak bar karna çekişte yaşıyorum.eskiden bent over lateral raise da da şiddetli yaşıyordum fakat onda nerdeyse bi problemim kalmadı.bu durumu hocama soruyorum sinir sıkışmasıdır deyip geçiştiriyor ve pek ilgilenmiyor açıkcası.bana kalırsa ciddi bir olay ama bilgim yok malesef.ne önerirsiniz bana bu acıyı yaşamamam için ?

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sanırım ulna'yla ılgılı bırsey..Sınır sıkısması..

3. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    öncelikle bu hareketlere ara vermen lazım ve doktora gözükmelisin bence zorlama omurilik önemli.

4. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    valla daha açıklayıcı spesifik bilgi veren arkadaşımız çıkarsa çok mutlu olacağım.

5. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar bir bilgisi olan yokmu bu konuda ?

6. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    öncelikle geçmiş olsun. t bar karna çekişi çoğu salonda yanlış uygulatıyorlar. kafa karşıya bakacak diye yanlış bilgi verenler var. olması gereken vücutla paralel durmalı kafa. eğer sende karşıya bakmaya çalışıyorsan boynuna aşırı yük bindirip sırtında ağrı hissedebilirsin.

tabi hareketi olması gerektiği gibi yapıyorsan doktora görünmeni tavsiye ederim.

purulence bunu beğendi.
  7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ne olduğunu kestirmek ve yorum yapmak çok zor..çok sık sakatlık yaşandığını duyduğumuz bir bölge değil..3-4 aydır süren bir ağrı ise ki bu uzun bir süre bence fizik tedavi uzmanını görmenizde fayda var..

doktora gittiğinizde 3-4aydır sürdüğünü söyleyinki kas gevşetici yazıp geçiştirmesin..

ulna önkolda bulunan kemiklerden birisidir..sinir değil yani..niyetiniz yardımcı olmak olsa da sağlıkla alakalı konularda daha titiz olmalıyız..

8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

diez forumda bel agrısıyla ılgılı bır konuda dedıgınız gıbı o kemıgın cıvarında bulunan bır sınır yuzunden bele kadar agrı yaptıgını okumustum..Iyı hatırlıyorum cunku benımde sol ust sırtımda agrı oldugundan dıkkatlı okumustum..Aklımda bu kalmıs..Bu arada ulnanın ne oldugunu bılıyordum..O yuzden cumlemı tamamladıktan sonra "sınırle alakalı" yazdım..

9. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Omurilik sinirleri zarar görürse sakat bile kalabilirsin fazla zorlama yada bir doktora görün.

10. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    valla hocam aslına bakarsan,bu t bar rowing olayı benim biraz zor gerçekleştirdiğim bi olay.yani hareketi tam anlamıyla düzgün yapmak için sağdaki soldaki aynalara bakıp vudumu izliyorum falan,tabi o arada boyun senin dediğin gibi durmuyor.bundan sonra boyunu dediğin şekilde paralel tutmay deneyeceğim umarım fark eder.dediğin gibi bu hareketi salonda düzgün yapan pek göremiyorum açıkcası.hocam düzgününü gösteriyor fakat onun boyu kısa oldugu için tutuşu çok farklı oluyor benimkinden.

11. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara

Sayfayı Paylaş