sırt bölgemde ağrı ile ilgili bir sorum var...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve obensaltan tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bayram boyunca misafirlikteydik, kaldığımız yer baya soğuktu orada üşütmüştüm. sabah dönerken arabaya eşya taşırken belime bir ağrı girdi. fazla önemsemedim. akşam istanbula gelince antremanımı da yaptım, antreman sonrası ağrım iyice geçti hiç bir şey kalmadı. o akşamda cam açık soğukta uyuyaklamışım, sabah işe gitmek için masadan bişi almaya eğildim ve acaip bir sancı ile resmen nefesim kesildi.

ağrıyan bölge sırtın sağ tam orta bölgesindeki kas. ağrı tipide kramp gibi, bacağımı masaya uzatınca mesela derin bir acı sonra bacağımı indirince direk düzeliyor geçiyor.

doktora gitmeden önce 1 gün boyunca şunları uyguladım
    -kas gevşetici krem ile masaj
    -kas gevşetici hap ve ağrı kesici
    -bölgeye yakı uyguladım (sıcak tutan yapışkan şey yani)
    -son olarakta elektrikli masaj aletini bölgeye uyguladım

ağrılarım yüzde 90 oranında geçti
    çok hafif bir ağrı kaldı onunda yarına kalmayacağını düşünüyorum, yani doktorluk bir durumum kalmadı

peki şimdi benim antremanlara başlamamda sorun var mı?
    bu tip durumlarda tamamen geçtiği halde yine de bir süre beklemek mi doğrudur? ne kadar beklemeliyim?

ağrı soğuk yüzünden tetiklendiği için fazla beklemeden antremanlara başlayabilirim gibi hissediyorum ama sizin de fikirlerinizi almak istedim

çok teşekkürler

Sayfayı Paylaş