sırt a bakarmsınız !

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Genco1907 tarafından 14 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Genco1907

Genco1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yaş 15- 16
    93 ağustos dogumlu
    kilo 75 boy 178
    normalde hiç body ağırlık değil okula giderken çanta bile taşımadım ama arkadaş denızdeyken fark etti için açıorum k.bakmayın .
    bu arkadaki çıkıtntlar yapılı olmayamı gösterıor yani demek istediğim kılo boy oranına bakarsak şişko olmam lazım olsaydım sırttn böyle olması normalmi ? benım boyumda 60 kılo olan arkadaşların falan böle değilde o yüzden açıyorum lütfen dalga konusu olmasın :D bu yaz bıraz fazla yuzdum acaba ondan olabilirmi ?
    bide burdaki konulara bakıtm ölçüler falan yazmışlar omuz ölöüsü 110 cm .birde bodye başlamak isitoyurm özellikle ayaz ın boyu aynı olmamız doğrultusunda pazu ve vucuduna hayran kaldım body değilde fitness olarak yapmak ısıtıyorum boy uzaması kesılırmı ?

üyelik olamadıgm için bu arkadaşın üyeliğidir .

Ekli Dosyalar:

• zauha.jpg
      zauha.jpg
      Dosya Boyutu:
      86,9 KB
      Görüntüleme:
      487
    • 212.jpg
      212.jpg
      Dosya Boyutu:
      89,1 KB
      Görüntüleme:
      459
    Son düzenleme: 14 Eylül 2008
  2. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    çogu insan boy uzamasının durması hakkında farklı şeyler söyler. bence boy uzaması duruyor. bakınız lee priest & lee labrada & franco coloumbu vsvs.. ama şuda var arnold 15 yaşından beri agarlık çalıştı ama 1.87 boy var. şuda var anneside 1.80 boy var arnoldun ondan kaynaklanabilir.

3. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    sırtındakiler kas
    çok ağır çalışmadığın sürece boy uzamaması durumu olmaz.

4. Genco1907

Genco1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    kımse yanlış anlamsın bebeler gibi body e gitsem carta gitsem sonuç veririmi hani demiyorum yanlış anlamasın kımse .zaten body i sıkı sıkıya aziml, yaptıgın sürece en cılızından tutun en beterıne göre şekillenir . burda 2 şeyi merak ettim ben .
    1. 178 boy 75 kılo yla böle sırt açlıkkdan zayıflıkdan olcanı sanmıyorum keza karnım dada 3 daha fazla zorluyorum sıkıorm 4 karın kası göğüs falanda war . aynı boyda benden 20 kilo az olan arkaşda değil sırt hanı açlık kası derlerya karında o bile yok . 3 aydır havuzda yüzüyorum birde
    bişeyi unuttum yaza girmeden önce 3 ay önce yani 90-95 arası kiloydum ve kalçadan aşşaya yırtlıklar var şişkoydum yani 20 kilo gibi verdim 3 ayda sadece hergün hemen hemen yüzerek havuza yaazılmıştım .birde eğer kassa vucut iyi ye gidiyor diyorsanız hem yüzme hemde bodye gitsem sorun olurmu örneğin haftada 3 gun bodyse 3 gunde yüzmeye ? hani zor olur yapamassın gibisinden söylemeyin verim alabilirmiyim ?zaten bu yaz 3 ay boyunca torna tesvi de çalıştım zorluklara karşı alıştım.yani sorun olmaz dimi ? flxor hocam ve diğer bilen abimlerim cevaplarsa sevinirim

5. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    dostum sirtin fena degil
    kanatlarin biraz daha iyi olsa daha guzel durur
    normal birine gore sirtin iyi evet yuzerek kilo vermen sayesinde guzel durmus
    yerinde olsam agirlik calismalarina baslarim tabi ne istedigine bagli

6. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    şöyle diyim:
    eskiden cüsseli ve ağır birisymişsin. Vücut o kadar ağırlığı kontrol edebilmek için, proteinini sağlam alırsan, kas inşa edebilir. Tabi ki senin genetiğin de burada büyük rol oynamıştır. Kilo verince alttan kaslar çıkmış. Bir de yüzme yapmışsın uzun süre, o süper olmuş işte.
    Yüzme ve bodyi bir arada götürmen kilo verdirir, kas verimini azaltır diye düşünüyorum,Bu konuda son karar hocalarımızındır.

7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    -Sırta bakar mısınız ?
    -A aaa sırta bak !

Eğer talebim uygun görülürse başlığın değiştirilmesini ve daha açıklayıcı bir hale getirilmesini talep ediyorum.

Genco;

Her sağlıklı ve normal insandaki gibi arkandaki çıkıntılar ya kemik gösterir ya da kas.

Kilo boy oranına bakarka kimsenin şişko yahut zayıf yahut atletik görünüp görünmediğini belirleyemezsin. Sende belirleyemezsin bizde belirleyemeyiz.

Boy ve kilo şişko görünüp görünmemeyi belirleyemez çünkü:
    kemik yapısı,
    Yağ ve adale oranı (yağlar hacim olarak daha büyüktür, aynı kilolardaki kaslara göre fazla hacimleri olur) Yani adaleli insanların hacimi ve ölçüleri küçükken kiloları aynı hacimdekilerden daha fazla olabilir.

Kaldı ki adale yapısı da bir değildir herkesin, yani ortalama değerler vardır ama herkesin kası aynı yoğunluğa sahip olacak diye de bir kural yok.

Yüzme yapman senin için bir avantaj, senin yaş aralığında (13-17) su sporlarıyla ilgilenenlerin bodyde iyi verim aldığını gözlemledim bugüne kadar. Bana sorarsan 18'ine kadar yüzmeye devam etmen gelişimin açısından daha olumlu olacaktır ve bu 18 ve sonrasında bodye başlaman güzelce ve hızlı gelişmeni sağlar diye düşünüyorum. İlle body yapacağım diyorsan yüzmede avantajını yitirmemek için fazla kalınlaşmamaya, ve yaşının müsaade etmediği hareketleri yapmamaya gayret et. Başta omuriliğine yük bindiren hareketler olmak üzere, eklemlerine fazla yük bindirmen kemik uçlarını sertleştirerek uzamanı durdurabilir diye biliyorum.

Ekleme: Bu söylediğim sözlerimde art niyet olmadığına inandığını bilerek söylüyorum. Sırtında hiç bişey yok bence, kıyası sadece kendi çevrendeki insanlarla yapma ben 15-16 yaşlarında senden çok daha kütleli ve parçalı insanlar gördüm. Yani öyle ayağın yerden kesilmesin, kötü değil sırtın, ama iyi falan da değil. Çalışarak iyi hale getirmek ellerinde, başaracağına da inanıyorum.

Son düzenleme: 15 Eylül 2008
    Genco1907 bunu beğendi.
  8. Genco1907

Genco1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    teşeşkkür ederim yorum yapanlara gaddar doğru söyluyorsun burdaki body salonundaki hocada aynıları söyledi ii sırt yüzmeye git 18e kadar boy ve sırt açılsın sora gör dedi flan .
    konuyu nerdne kapatcam arkadaşın üyeliği bu
    nerden sılecem konuyu

9. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Genco kardeşim, yazımı dikkatli okursan sırtına iyi değil dediğimi görürsün. Ama sırtın kötü değil emin ol. Başarılı olacağına da inanıyorum. Bir çok kişiden iyi ama ayağın yerden kesilmesin diye daha iyiler olduğunuda bil diyorum, doğru adımlarla doğru zamanlrda sıkı çalışarak disiplinle dün senden iyi olan herkese nal toplatırsın.

Kolay gelsin.

10. Genco1907

Genco1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yok gaddar kardeşim yaşım kaç başım kaç daha bi söz vardır çalışana ekmek var hesabı ben burda sadece 3 ay düzenli yüzüdm hatta sırtım bana göre kötü bence kol falan yapmak ısıtıyorum dışardan zaten hafif dar tişört falan giiynce mılletten övgü alıyorum omuz yaşa göre geniş oda aile yapısndan dolayı ama kol falan pert :S kollar ince değil ama o ayrıda ne bilm burdaki bazı üyelerin fotoları etkiledi göğüsüyle kanat karın herşey de etkilediler merak sardım bide bu forumda çok sağlıklı yorumlar yapılıyor.ve 18 e girmeme 3 sene var inş ozmana kadar bekleyebilirm :D neyse konuyu nerden kapatım .d alcamı aldım şöle 3 senede 185 ı vuurursam inş ozmana yapıcam burdaki abilerimi örnek alarak özellikle flexor hocam ist de olsa uça uça giderdım bu yaşda olsa yine giderdim

11. Genco1907

Genco1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yetkili admın konuyu sılebilirmi :?? lütfen

12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    basligi kaldirdim ama istersen sende cok iyi vucut yapabilirsin,biz burdayiz seni de aramizda gormek isteriz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş