Sırt Ağrısı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve enqinn tarafından 28 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar,

Ben 2 yıl önce evde çalışma yaptım bende dumbell var. Uzun-kısa bar şeklinde evde çalışıyordum. çalışalı 1-2 hafta olmuştu aşka gelmiştim. Daha yeni başladığım için birden sırt hareketlerine, Omuz hareketlerine 25-30 belki daha fazla kilo kaldırdım. Senin neyine 2 haftalıksın 25-30 kilo. 1 ay böyle çalışıp bıraktım. 2 yıldan beri sırt, omuz, bel ağrısı çekiyorum. Hemde çok feci bir şekilde, Boyum uzun 1.90 boyundayım, kamburluk başladı yavaş yavaş. Eğildiğim zaman 5-10 saniye sonra felaket bir ağrı başlıyor sırtımda. Doktora gittim, bir sorunun yok, sadece 18.derece skolyoz var dedi ama sırt ağrıların ve skolyozun için fitness yap dedi. Bir salona yazıl, oraya sorunlarını anlat, ona göre çalış dedi.

Ben burada bu sorunu bilen veya benim gibi aynı sorunu geçiren arkadaşlara danışmak istiyorum. Sizce ne yapmam gerekir, siz nasıl kurtuldunuz arkadaşlar?

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    dostum şurayı önce bi oku http://www.doktorlarkulubu.biz/forum/index.php?topic=656.0

ve asla salona falan yazılma başka bi doktora daha git bu iş için ya ameliyat ya da fizik tedavi vereceklerdir ve hangisi verilirse verilsin ağırlık çalışman yasaklanacaktır zaten doktor tarafından , o yüzden sen iyisimi bi kez daha git doktora, şakaya gelmez bu tarz rahatsızlıklar

enqinn bunu beğendi.
  3. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    2 doktora gittim kardeşim. Biri Adana Ortopedia Hastanesinde Prof. dr. diğeri Türkiye'nin en iyi ortopedi doktoruydu. Adı Osman Güvendi herhalde. İkiside bana egzersiz yapmam gerektiğini söylemişlerdi. 2 doktora göründüm.

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    ne dediler yani o bölgedeki kaslar zayıf güçlendirmi dediler yoksa egzersizmi veerdiler

enqinn bunu beğendi.
  5. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Sırt ağrısı için egzersiz, o bölgedeki kasları güçlendir dediler. Yani 2 şeyi de söylediler

6. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    o egzersizleri aksatmadan yap ve kaslarıda zorlamadan yavaş yavaş geliştir düzelecektir

enqinn bunu beğendi.
  7. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Egzersiz yapmaktan yapmaya fark vardir, bir hareketi düzgün durarak yaparsan sana yarar sağlar ama yanlış yaparsan zarar sağlar, barlarla ve dambıllarla yapılan sırt hareketlerinde bel ve vücut mutlaka dik durmalı, yoksa bu senin dediğin sakatlıklar ortaya çıkıyor.

enqinn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş