sırt çalışırken oluşan ön kol ağrısı?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve StreloK tarafından 16 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    merhabalar, sırt hareketlerinde önkol ağrısı yaşıyorum. şimdi 3 tane sırt hareketim var: wide-grip front lat pulldown, cable rowing ve one arm dumbell rowing. dumbell rowing'de sıkıntı yok ama özellikle cable rowing'de daha ilk setten önkolumda dirseğe yakın bölgede keskin acı hissediyorum. pulldown'da da ağır çalışınca bu acı oluyor. şunu da ekleyim, önceden hammer curl yaparken aynı sorunu yaşamıştım ama artık olmuyor.
    ordaki küçük bir bölge için kaç aylık çalışmayı bırakmak da istemiyorum:)
    sonuç olarak, bir süreliğine çalışmayı bırakmam mı gerekiyor yoksa değişik önkol hareketleriyle orayı güçlendirmeye çalışmam mı? salondaki hocamsı görevli bana row'da çektiğimiz şeyi çok sıkı kavramamam gerektiğini söyledi ama o zaman da ağırlık elimden kaçıyor. ki, yarım yamalak 1 set yaptıktan sonra 2. sette yine acı oluyor.
    acı öyle çok yoğun bişey değil, ertesi güne kalmıyo ama o günkü antrenmanı felç ediyor, bu sebeple işi garantiye almak için sırt hareketlerini o günün sonunda yapmak zorunda kalıyorum.

not: ayrıca, önkolu çok kullanmadan yapılabilen bi sırt hareketi varsa onu da söyleyebilirseniz süper olur :)

2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Ön kol çalışıyor musun? çünkü bende bu spora başladığım zamanlarda ne çalışsam çalıştığım bölgeden önce ön kol ağrıyordu ama ön kol çalışmaya başlayınca bu ağrı geçti.sana tavsiyem ön kol çalışman.

3. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    hammer curl'de bayağı çalışıyor ama o tamamen önkol hareketi değil galiba?

4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    yanlış çalışıyorsundur. sırt hareketlerinde örneğin barfikste hareketi sırt ve bicepslerde hissetmen gerekir bunun içinde eklem kilitlememek lazımdır. yanlış çalışıldıgında ilk etki etkilenen ve yorulan bölge ön kol olur doğru çalıştıgında ise ön kol sadece yardımcı olarak devreye girer.

StreloK bunu beğendi.
  5. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Hammer curl biceps egzersizidir.Ön kol da çalışır bu harekette ama izole harketler yapmanı tavsiye ederim.Foruma yada google a ön kol egzersizi ve ya forearm exercises yazarsan bi sürü hareket çıkar.Ve imkanın varsa ön kol idmanını evde yap.çünkü ön kolu çalışırsan salonda diğer üst vücut hareketleri için güçsüz düşersin.

StreloK bunu beğendi.
  6. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    artık kol antrenmanın sonuna eklerim onları. sırt hareketlerinide hocayla gözden geçireyim tabi :)

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ozellıkle sırt egzersızlerınde negatıflere dıkkat edıldıgı taktırde on kollar hem hacım kazancak hem guclencek hemde eger cok eksık degıllerse artı bır egzersıze ıhtıyac duymıcaklardır

bence daha kontrollu yap egzerszılerı ve bıraz zaman ver

StreloK ve sultanmehmed bunu beğendi.
  8. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    bu 'negatifler' ne oluyor? ben toyum, daha böyle terimleri bilmiyorum malesef.
    bi de bugün hocayla konuyu görüştük, cable rowing'i çıkarıp, barbell rowing'i ekledik. onu yaptım, sıkıntı olmadı :)

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    agırlıgı ındırırken yavas yapmak ve kontrolu kaybetmemek :)

StreloK bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş