Sırtınızda Ağırlık İle Şınav

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Scoobz tarafından 4 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Sırtınıza ağırlık alıp şınav ceken arkadaşlar varsa kendi kilolarını ve sırtlarındaki ağırlıkla kac şınav cektiklerini yazabilir mi:)

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sırtta ağırlıkla şınav güzel harekettir...ancak, "vg" den ziyade daha çok performans sporcularına yönlik bir harekettir...

10 kgs plaka ile 12 tekrar fena sayılmaz...70 kgs birisi için , örneğin...)

3. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    benim bir arkadaşım var 6yıldır muay thai yapıyor, türkiye dereceleri mevcut suan oda 58kg ve sırtına 40kg alarak 12-13 şınav cekiyor.

Onun bu gücünü görünce bende denemek istedim ve ben 51-52kg geliyorum sırtımda 40kg ile 3 nizami şınav cekebiliyorum sizce bu nasıl iyi mi?

4. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Ben evde spor yaptığım için gögüste bench press yerine ağırlıkla şınav yapıyorum, 80 kiloyum 30 kiloyla 4x12 yapıyorum.Sırtına koyduğun ağırlığı nereye koyduğunda önemli, bel kısmına filan denk geliyorsa ağırlığın momentumu daha düşük kalır, ama tam sırtın kanat kısımlarına geldimi dahada hissedersin o ağırlığı

Son düzenleme: 5 Nisan 2011
  5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşın ismi nedir?!...)

40 kgs iyi rakam?

6. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Ben sırtıma 40kg plaka ağırlık yerine bir cocuk oturttum önce tartıya cıktı 40,3 gibi bir rakam cıktı ağırlığı. Sırtıma oturdu dizleri belime geliyordu. Öyle cektim şınavı.

Ömer Er

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bench pressle aynı etkiyi sağlıyor benim için ağırlıklı şınav 30kg 30 tekrar çıkarıyorum en fazla.
    ama ben setleri daha fazla yapabilmek adına tekrar sayılarını herzaman bukadar fazla tutmuyorum tabi.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:34 ----------

bu arada 72 kiloyum

8. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Scoobz burda bi topic daha vardi https://www.bodyforumtr.com/vbforum/rl-kla-nav-98-kg-t28498.html eğer cocuk böyle oturduysa aman çok dikkat et bel çok önemli yerimiz bele ağırlık yüklenmemesi lazım.O topicdede bir çok kişi arkadaşı eleştirdi.

Belde ufacık bir kayma bir insanin sonu demek felc kalmadan tutta bir sürü fıtık vs. olaylar başına gelmemesi için ağırlıkları belden uzakta üst taraflara yakın tutun arkadaşınada tavsiye olarak söylüyorum.Ki sen kendi vücuduna göre çoook ağır birşeyi sırtında denemişsin.

9. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Konuyu görmüştüm evet, bu şekildeydi ufak bel ağrısı cekiyorum belimi zorladığım zamanda, Zaten bodybuildingi bıraktım gibi artık vg yerine muay thai yapmayı düsünüyorum, öğrenmeyi.

Ve muay thai antremanlarına baslarsam sadece antreman sonrası bol tekrar mekik & şınav &boş squat yapabilirim oda direnç ve güce yönelik.

Son düzenleme: 6 Nisan 2011

Sayfayı Paylaş