1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Sırtımdaki garip orantısızlık

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mehmetanil tarafından 1 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    öncelikle konuyu acmadan forumu bolca okudum ama genelde orantısızlıklar kol üzerine ve benim durumum biraz garip yani forum kirliğide olmasın istedim ama baska carem kaldı sırtımdakı o kemeklerın oldugu kısım cok garıp bır bakarmısınız acaba neden böle olmus olabılır:(

[​IMG][/url][/IMG]

https://f1210.hizliresim.com/12/1/dkqjs.jpg

hem doğrudan lınk koydum hemde resim bir bakarmısınız. acaba bıryerımımı sakatladım dicemde hıc agrı bırsey yokkafa_

2. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Doktora başvurdunuz mu kemiklerden kaynaklanan bir şey olabilir, spor yapmadan önce de böyle miydi ?

mehmetanil bunu beğendi.
  3. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    yok valla sanırım değildi doktora basvurmadım pazartesi gidicem kısmet olursa. kıbrıstyım cunkı pazartesı tr ye gıdıp hemen gözükeceğim. ama agrı sızı bırsey yok yanı garıptır:(

4. anestezi

anestezi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Paramedik
    Yer:
    İstanbul
    Skolyozunuz olabilir. Skolyoz tespiti çok kolaydır: fotoğraf çekecek bir kişi bulun ve arkanızı ona dönüp hafiften öne eğilip kollarınızı aşağıya salın. Ayrıca alakta ellerinizi yana salarak bir fotoğraf koyarsanız skolyoz tanınızı koyabiliriz.
    Eğer skolyoz değilse muhtemelen scapula deformitesidir.

mehmetanil bunu beğendi.
  5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    evde tekım su anda birisi gelırse hemen cektırıp bır resım koyayım bu arada bu rahatsızlıklarıda arasıtırayım netten sporu enelleyecek bır durum varmı bu ıkısınden bırısı ıse peki?

6. anestezi

anestezi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Paramedik
    Yer:
    İstanbul
    Skolyoz sporu engellemez. Hatta şunu söylemeliyim ki; skolyozu olan kişiler mutlaka spor yapmalıdır ki ilerlemesin. Skolyoz: Omurganın sağa ya da sola eğrilmesidir. Sırt kaslarının özellikle omurgayı destekleyen sırt kaslarının güçlendirilmesi gerekir. Bunun yanında düzeltme çalışması olarak fizik tedavi anlamında da ters yön egzersizleri yapılmalıdır. Skolyozu olan kişilerin spor aktivasyonu bitiminde mutlaka barfiks çekmesi gerekmektedir.

Fotoğraflarınızı görelim ona göre daha kesin konuşmuş oluruz. Eğer scapula deformitesi varsa buna yapacak birşey yok. Eğer çok rahatsızlık veriyorsa cerrahi olarak düzeltilebilir.

mehmetanil bunu beğendi.
  7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    bende birazcık okudum netten sanırım karsede veriliyormus düzelmesi için benım hıc bır sıkıntım yok sadece sekılsız görunuyor acaba calısırken yanlısmı yaptım herhangı bır hareketı dıye endişelenmiştim. çok tesekkür ederim cok agrı sızı yok egerkı scapula deformesi ise bır ara cerhhai müdahale ile düzelttiririm .

8. Jesus

Jesus Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Gerçekten kötü görünüyor bir doktora görünmek şart olmuş allah yardımcınız olsun

9. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    [​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

hocam resimleride ekledim bir bakarsanız dik eğit sırtı kasınca bu sekilde oluyor. sizin bu resimlerden teşhisiniz nedir acaba ?

10. Xlach

Xlach Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Taş gibisin hocam,ne skolyozu.Ayrıca her insanın omurgası oklava gibi kusursuz olmaz,zaten belli bir eğimin üstünde olanlara skolyoz deniliyor,her insanın omurgasında azda olsa bi eğim vardır.
    Ama sende pek birşey görülmüyor,yinede uzman üyelerin yorum yazmasında fayda var fakat skolyoz bu şekilde ölçülmez,biraz daha yakından çekilseydi keşke.
    Ayrıca sendeki kürek kemiği olayı bendede var,hatta sen ona bişeymi diyorsun,benim kemik seninkinin 2 katı kadar çıkıyor.
    Az eğimi olan bi skolyoz,kürek kemiğini o kadar deforme etmez,arkadan bakıldığında düzgünsün maaşaallah,senin sorunun kaslarla alakalı bence.Düzeltilebilir,tıp bayağ ilerledi.Ama skolyozu şuanki Tıp düzeltemiyor,yapılan ameliyatlar oldukça riskli ve düzelme olasılığı düşük ve ameliyattan sonra yaşam kaliten çok düşüyor,skolyozu tek düzelten şey spor,ama her omurga sporla düzelmiyor.Aslında çok mantıksız,omurgayı çalıştırıcı hareketler yapıldığında yavaş yavaş omurganın kendini onarması lağzım.

Son düzenleme: 2 Ekim 2012
    mehmetanil bunu beğendi.
  11. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    sırtında garip orantısızlık yok kardeşim sadece poz vermede yanlışlık yapıp sağ kolu üstte tutmuşsun ancak kürek kemiklerinde(winged scapula) yani minör kaslarında güçsüzlük var o da kürek kemiklerini vucuduna yapıştırmıyor bu yüzden çıkıntı duruyor bunun için doktora görünebilirsin muhtemelen fizik tedavi göreceksin... dert etme dik durunca geçen bir durum

12. anestezi

anestezi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Paramedik
    Yer:
    İstanbul
    Skolyoz yok, skapula (kürek kemiği) deformitesi var. Eğer çok rahatsız oluyorsanız bir plastik cerrahi uzmanına görünebilirsiniz.

13. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    tamamen duruşla alakalı :) (çok küçük bi kürek kemiği çıkıntısı var düşüncem kas kütlesi arttıkça görünmez bile ama çok kafanıza takmayın

Sayfayı Paylaş