Sınavlar hakkında bir kaç soru

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve cihatornek tarafından 22 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    Değerli BFTR üyeleri,
    Bu sene Ygs ve Lys ye hazırlanıyorum gidişatım iyi fakat size sorunumu söyleyeceğim tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.Sorunuma gelecek olursak Tm öğrenicisiyim matematik ve geometriden yana bir sıkıntım var.Konuyu anlıyorum,çözümlü soruları çözüyorum fakat iş deneme veya farklı bir kaynaktan soru çözmeye gelince ben soruya bakıyorum soru bana bakıyor çözüm yolu geliştiremiyorum soruya önerileriniz nelerdir ? değerli üyelerden elbetki tecrübeli olanlarınız vardır yardımlarınızı bekliyorum şimdiden cok teşekkür etmek istiyorum.Bu siteyi samimi buluyorum o yüzden sorularımı ne olursa olsun sormaktan çekinmiyorum bu siteye :)

2. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    matematik ve geometride pratik önemli. en basit şeylerden başlayıp adım adım bolca pratik yaparsan alışmaya başlarsın. zaten sınavda çıkacak sorular uğraştığın soruların yarısı kadar bile zor olmayacak :)

cihatornek bunu beğendi.
  3. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    alışamamak mesele işte :) teşekkürler

4. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

2 senedir sınava giren biri olarak zorluk konusunda sana bu sınava girip de katılabilen biri olabileceğini hiç mi hiç sanmam.YGS evet gerçekten kolay oluyor ama sonuçta zaman sınavı işlemler uzun oluyor mat1 çalışmasanda anlayıp yapabilirsin süreyi iyi kullanman gerekiyor bazen diyorsun bu kadar da uzun olmaz diye bir soruya bakıyorsun en uzun yöntemle çözülebilen bir soruymuş gibi olabiliyor ama YGS kolaydır süre sıkıntın olabilir onu aşman lazım,Türkçe'ye önem ver okuduğunu iyi anlamaya bak sınavda batırabilir seni çoğu kişi 2 senedir batmıştı.LYS gelince al sana kazık sınav budur işte ama üzülme bir yerden zor yapıyorlarsa diğer yerden kolay yapıyorlar mesela bu sene lys1 öyle acayip zordu lys2 ise çok kolaydı(bayağı bi yani) işte ösym böyle belirleyici sınavları zorlaştırıyor geri kalanlarda kolay oluyor genelde benim sana tavsiyem LYS sınavına çok çok çok özen göster benim türev integralim o kadar iyi olmasına rağmen sınavda şaşırdım integralleri görünce alışılmışın dışında sorular soruyorlar ve mat1 soruları kolay oluyor gene lys1de ama bilgi+işlem uzunluğu var kolay sorularda da dikkatli ol türev integrali kaçırabilirsin sonra zamanın yetmez falan.Fen sınavları YGS olsun LYS olsun 2 senedir kolay oluyor bu sene ygs fen biraz daha zordu ama kolay gene,LYS fen daha kolaydı fizik hariç fizikte zor değildi.
    Ek olarak söylemek istediklerim dershane sınavları genelde geçen seneki sınav formatında oluyor biz pek de bir alaka bulamadık açıkçası ÖSYM'nin sınavlarına girdikten sonra.Gözünde de fazla büyütme sınavı hayırlısı de çalış yapabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Ağustos 2013
  5. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    minnettar kaldım sağolun :)