Sınav için..Yardımm

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve EmreSG tarafından 21 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. EmreSG

EmreSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Düz lise 4.sınıf sayısal öğrencisiyim. Ne kadar sayısal öğrenciside olsam lise1-2-3 sayısal dersi yönünden boş geçtiği için sayısal sorularını yapamıyorum fizik.kimya.biyoloji.
    Okumak istediğim bölüm Gastronomi ve Mutfak Sanatları burasıda ygs4 ya da ts1-2 den alıyor. Dershanede sözel bölüme geçmeyi düşünüyorum bu karar doğru mu olur yalnış mı olur bilemiyorum ama sayısal yapamadığım halde mf den sınava girmek 1 sene kaybı demek olur. Aranızda sözel bölüm okuyan varsa bölüm hakkında bilgi verebilir mi? sınavı zor mu kolay mı nasıl çalışmak gerekir yardımcı olurmusunz?kafa_

2. MuhtarAga

MuhtarAga Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    tarih, coğrafya, felsefe ve edebiyatına güveniyorsan -ki lys de bulunan sınavda çok detay sosyal bölümü- ya da ezberin iyiyse 1 senede müfredatı hallederim diyorsan bu işe kalkış tam zıttın bölüm çünkü. bilmiyorum ailen nasıl karşılar ama 1 seneyi çok büyük kayıp olarak görmemen lazım çünkü en nihayetinde hayatını seçiyorsun aslında orada
    ha birde gastronomiyle ilgili misin? ve zorluklarını araştırdın mı? şahsen kolay olduğunu düşünmüyorum , ama ilgili ve beceriliysen seç.
    not: özel yetenekle almıyor mu bu bölüm de bazı üniversiteler onları da gözden geçir.

3. EmreSG

EmreSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Sözel derslerime güveniyorum,ezberim çok iyidir ve sözel test çözmesini de çok severim. Sayısal yapamıyorum bundan eminim o yüzden kaybım 1 yıl mı olur 2 yıl mı bilemiyorum ama yapamadığım kesin o yüzden böyle bölüm değişikliği düşündüm. Gastronomiyle ilgiliyim yapmak istediğim meslek her işin zorluğu var ama sevdiğin meslek olunca o zorluklara katlanıyorsun.
    Özel yetenekle alan üniversiteler var bildiğim kadarıyla yeditepe yetenek sınavıyla alıyor. Ama ben Gazi-Anadolu-Akdeniz bu üçünden birine gitmek istiyorum.
    Not:Bolu/Mengenliyim :) :D

4. MuhtarAga

MuhtarAga Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    sözel derslere ilgin varsa dene şansını, kendine deneme kitapçıkları al, ekstra olarak kendine konu anlatımları al sözel bölüm için.
    1-2 sene çok büyük kayıplar değil ömrünün geri kalanını etkileyecek karar için, tabi ailen ne düşünüyor bilemiyorum bu konuyu ailecek konuşmanda fayda var.
    umarım istediğini yapar ve başarılı olursun.

Sayfayı Paylaş