Sınav Dönemi İçerisinde Kilo Verme ve Vücut Geliştirme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Battery tarafından 30 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Battery

Battery Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yeni üye olduğum için bir açıklama yapmak istiyorum. Üye olduktan sonra ciddi anlamda baştan sona forum kurallarını okuduğum nadir forumlardan birisi. Bu forumu takip ediyordum ama üye olmadan ziyaretçi olarak takip ettiğim konular vardı. Üye olduğum gün böyle bir konu açmamın hoş karşılanmayacağını düşündüğüm için bu açıklamayı yapma gereği duydum.

17 yaşındayım ve LYS sınavına hazırlık yapıyorum, boyum 1.85 kilom 85. Sınav döneminde olduğum için kendime pek dikkat etmiyorum. Okul dershane derken baya göbek yaptım açıkçası. Şimdi lise sonu balosunu düşününce de ciddi moral bozukluğu oluyor. Fit görünmek lazım.

Devamsızlık yettiği için izin hakkımı kullanarak okulla bağlantımı kestim =D Bir nevi mezun oldum denilebilir. Artık sabahlar benim olduğu için kendime çeki düzen vermeye başlamak istiyorum.

Aklımda sabahları erken sayılabilecek bir saatte kalkıp belli koşular yapmak, evde 6kg'lık dumbell ile belirli hareketler yaparak bir aylık bir süreçte, asıl hedef olarak ideal kiloma ulaşmak ve bu sırada evde çalışacağım dumbell'lar ile vücuduma normal sayılabilecek bir görüntü vermek.

-Ayrıca uzun süredir (7-8 ay) spor, koşu yapmıyor ya da ağırlık çalışmıyorum, bir süre hamlık sorunu yaşayabilirim ama sorun değil dayanırım (gibi inşallah :D)

Bu süre içinde yapmam gerekenler, tavsiyeleriniz nedir? Beslenme konusunda nasıl bir program takip etmeliyim? Evde çalışacağım ağırlık hareketlerinin yapacağım koşularla birlikte nasıl etkisi olur?

Forumda FleXoR hocamın yeni başlayanlar için olan bir konusu mevcut Evde dumbell ile çalışma programı | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu Bu programa göre devam etmeyi düşünüyorum.

Ama beslenme konusunda ciddi eksiklerim var. Beslenme bölümünde konuları takip ediyorum ama bu konuda gerçekten büyük tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    Kahvaltı yapmayan insanlar kilo veremez ! Kahvaltı kesinlikle yapmalısın ama yağsız bir kahvaltı olsun ! Tavsiye olarak kahvaltıda mısır gevreği tüketebilirsin ! En çok sevdiğim mısır gevreği BİM de satılan :D 500 gram 3-4 gün gidiyo :D gerçekten kilo verdiriyo sürekli tuvalete gidiyorum :D Eğer peynir tüketiyosan yağsız peynir olsun vs... beyaz ekmeği kes,çavdar ya da kepek ekmeği ye !

3. Battery

Battery Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah koşuyu kahvaltı yaptıktan sonra mı yapmalıyım ? Birde kepek ekmeği bulamıyorum bizim fırında, tam buğday ekmeği yapıyorlarmış artık. Tam buğday ekmeği dahil mi acaba saydıklarınıza :D

4. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Tam buğday da tavsiye edilir :). Sabah kahvaltıdan önce koşabilirsin. Kahvaltın zengin olsun yumurtayı loru ihmal etme. Kompleks karbonhidratları almalısın ama amacın yağ yakmak olduğu için bunu sınırlamalısın. Antreman bittiğinde boşalan glikojen depolarını doldurmak için üzüm suyu iç yağ yakma metabolizmasından ayrı olduğu için o şeker yağa sebep olmaz korkma. Burger Mc KFC şeker cips kısacası abur cuburun her türlüsünden uzak dur ve olabildiğince sağlıklı beslenmeye çalış. Yeterli miktarda uyu. Umarım hedefine ulaşırsın :).

Son düzenleme: 1 Mayıs 2014
  5. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Selam,

sabah kosudan sonra Kahvaltin zengin olsun. Yulaf,yumurta, peynir ve Meyva ile basliyabilirsin. Öglenleri ve Aksamlari kompleks karbo olarak bulgur, kepekli ürünler, tavuk gögüsü, balik vb. Ara ögünde saglikli yaglar olarak findik/ceviz/badem vb.

Kolay gelsin

6. Battery

Battery Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlar için teşekkür ederim, bugünden itibaren dikkat etmeye başladım. Umarım istediğim sonuca ulaşırım. Balık olarak ton balığı olabilir diyorum salata içerisinde falan uygun mudur acaba?

7. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    ton balığı kullancaksan yağını iyice süzdür

Sayfayı Paylaş