sınıftaki çocuk

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve anll21 tarafından 22 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Sana ilk kötürüm dediğinde güldün değilmi ? Hoşgörüyü yavşaklık sanan adamlar sanmayanlardan daha çok hoşgörüyü at bir kenara hiçbirşey kaybetmiceksin tecrübeyle sabit. İpin ucu kaçmış, ağzıyla burnunu yerdeğiştirebileceksen hiç bekleme.Ama bunu yapabilseydin zaten çoktan yapmış olurdun.En iyisi düşünme, sadece bir mal yüzünden kendini üzersin.Bu lakap olayı ona verdğin son taviz olsun bu tipler ileri gitmeye başlar zamanla dikket et :S Birde yalnız değilsin bak çoğumuz benzer olayı yaşamışız ben dahil.

2. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    ben burdaki arkadaslara katilmiyorum.eger gidip cocukla konusursan veya annesi babasiyla kendini cok düşürürslün kaldiki o cocuk konusmmaktan falan anlamaz iyice dalga konusu olursun.ben açikca yaziyorum boyle bir durum benim basima gelse karsidaki isterse 2 metre 150 kg olsun dayak yiyecegimi bile bile dersin ortasinda dalardim sonuclarinada paþa paþa katlanirdim.her insanin onuru gururu vardir yapmayin etmeyin.suvan ruhlarimiz yer degistirse senin yerinde olsam o cocugun bir kere daha kötürüm demesi icin dua ederdim.13-14 yasinda degilsin kimseye ezdirme kendini.kavga etmekten korkma yiyecegin.2 yumruk her zaman boyle dusun bu hayatta hicbir sey onurundan gururundan onemli degildir unutma.

---------- Post added at 19:43 ---------- Previous post was at 19:27 ----------

. .

Son düzenleme: 24 Ekim 2012
  3. saq04ever

saq04ever Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Git şikayet et, süt derlerse de takma diyen arkadaşları anlayamadım doğrusu.Öyle yapacağına direk kötürüm demesini takmasın daha kolay bir çözüm olmaz mı ?

4. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu

Fitness&Model anlattıkların teorik olarak kusursuz ve uygulanması gerekenler

ve mantık olarak doğru ama pratikte her şey değişmez mi , sonuçta

duygular da işin içine giriyor örneğin ''şimdi ben ailesine haber veririm ama ya

beni takmazlarsa'' ya bu çocuk diğer arkadaşlarıma benim onun ailesiyle

görüştüğümü söyliyip haha slğa bak falan diyip beni küçük düşürürse''

''ya bunları yaptıktan sonra çocuk beni döverse (dövdükten sonra şikayet

edersinde sonuçta dayağı yeme korkusu var)''

yane mantık olarak dediğin her şey doğru ama pratikte o kadar da kolay

olmuyor bunlar

@Anll21

bana da derlerdi orta okulda gücüm yettiğini dövmezdim de birda ha yaparsa

döveceğimi söylerdim (bunu derken gerçekten onu ölesiye dövebileceğini

karşındakine hissettirerek başın dik, özgüvenli bir şekilde söylemen lazım :) )

gücün yetmediğinin suyuna git sonra sende ona espri yap lakap tak falan

5. Padisah91

Padisah91 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Environmental Engineering
    Yer:
    Çorlu/Tekirdağ
    Benzer bir olay lise 1 de başımdan geçmişti..2-3 kere uyardım ama sonuç vermedi.Sonunda sağlam bi dayak atmıştım bidaha ne lakap ne bişey kaldı.Bazen kaba kuvvet çözüm olabiliyor.Yanlış anlaşılmasın git döv demiyorum ama dediğim gibi bazen son çare bu oluyor malesef...

6. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    başkasını aşağılayarak kendisini yükseltmeye çalışan insanlar en gıcık taptığım insan tipidir ve lisede böylesi yaratıklardan çok bulunur. ne hikmetse üniversitede böyle tipler pek itibar görmez, itibar edenler de zaten ciğeri 5 para etmeyen yaratıklardır ama lisede bunlara itibar eden de çok. eğer lisenin başında olsaydın 1 kere adam akıllı uyarıp sonra devam ederse kafa göz girmeni söylerdim. ancak lise sondasın ve dersanedesin. kavga dövüş etsen orası okul değil ki dersane sahibi veya müdürü seninle uğraşsın, birinizi veya ikinizi birden atar. sonra össde 1 sene kaybettiğinle kalırsın. bence bunu dersanedeki yetkililer yardımıyla aşmayı denemelisin. onlar da dersane içi düzeni sağlamak için ekstra çaba gösterirler eminim.

7. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Valla benzer bi olay lise 2'de başıma geldi. Çocukla insan gibi konuşmuştum yani bütün sınıfa yayılmıştı lakap biraz ama o yaymıştı bi de özellikle gaz veriyordu hep millete. Bende de o dönem özgüven olmadığından bişey yapamıyordum pek. Çekip kenara konuştum insan gibi 3-4 gün hiçbişey demedi sonra yine başladı. Hatta benle konuştu bilmem ne diye aptal aptal da daha ağır dalga geçti. Sonra gittim öğretmene söyledim öğretmende 1-2 uyardı da pek sallamadı olur öyle falan diye geçiştirdi bana çok ağır geliyordu yalnız ama farkında değildi öğretmende. Yine bişey değişmedi yarım sene falan öyle gitti. Sonradan dalga geçecek başka 1-2 adam buldular ancak öyle oldu kendi kendilerine gittiler yani başımdan:eek: Böyle herifler konuşsanda laftan falan anlamazlar bi de lise son 18 yaş yani ergenlik ama küçük değil sonuçta. Kötü örnek olmayayım ama dişin varsa göstereceksin yani başka yolu yok çünkü konuşsanda yüzde 90 anlamayacaktır:eek:

8. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili kardeşim liseyi henüz 2 sene önce geride bırakmış biri olarak sana birkaç tavsiyem var,birincisi sınıftaki arkadaşına kesinlikle vurma,ben iletişim okuyorum kendini ona öyle bir ıspatlayacaksın ki sana saygı duyacak,bu şöyle olabilir,birileri ona ters yaparken,sen onun safında yer alacaksın karşı tarafa etkili laflar ederek yanındaki veletten saygı göreceksin,böyle bir olay olmadıysa onunla ilgilen,yediğin büskividen ikram et ve en önemlisi takmamayı öğren,sana laf atınca kahkaha atmayı bil :) bu dil okadar harika birşeyki herşey senin elinde dostum,asla kızdığını belli etme kaybedersin,daha çok üzerine gelir.mesela ben lisede reis takılmazdım ezikte değildim,ortamlara girerdim,sınıfa elimi kolumu sallaya sallaya şarkı söyleyerek girerdim derste espri yapardım biyerde utanarak konuşmazdım biri biirşey dediği zaman onu kırmadan yada kızmadan kendimi gösterirdim,herşey senin elinde ve çok kolay aynı şeyler benim başmdanda geçti,kavgalı olduğu birileri vardır illaki git konuş kim bunlar kardeşim söylesene bana gibisinden .. ama asla kavga etme,dilini kullan,ağırlığını koy; ama kızma,kızdırma. tüm olay dil ..

anll23 bunu beğendi.
  9. Green Day

Green Day Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    lise 4e gidicek yaştasın seneye belkide şehir dışı üniv. kazanıcaksın ne cevap vericeğini ne yapacağını burayamı soruyosun ?

10. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    burası dertleşme kısmı istediğini sorar böyle şeyleri çoğumuz yaşadık beğenmiyorsan dertleşme kısmına girme ?

Ocensers bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş