Sınıfta Kalmak...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve YuriBoyka61 tarafından 1 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    konu anlatımlı kitaplarım var senenin başında aldığım ve yüzünü açmadığım :) aslında senenin başında bir istek vardı çalışıyordum ama o akdar çalışmama rağmen geometriden 18 alınca o istekte gitti zaten dersleri dinleyemiyorum yorgunluktan depresyon belirtisi demişti psikoloğum hastalıktanda olabilir.

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yooo gelmedıler nasıll gelsın ler kı 1 yas yau 4-5 degılkı hem kızlarda daha ıyı oluyor :)

YuriBoyka61 bunu beğendi.
  3. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten kendimi birtek o yönden avutmaya çalışıyorum :D

Danny Boy bunu beğendi.
  4. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Ya ortalaman 2.50(and3,fen3.50) olacak. Bizde ortalama 3.
    Ortalaman tutmazsa 3 zayıfa kadar sorumlu geçersin. Öbür türlü sorunluluk sınavlarına kalırsın. Benim 2 zayıfım var mat,fizik yinede ortalamayla sorumsuz geçiyorum. Yapabildiğin dersleri çok yüksek tutmaya çalış. Ders sayısı fazla olan dersleri yüksek tut. Sınıfta kalmak çok zor birşey, biraz çalışsan çok rahat geçersin. Ben de hiç ders çalışmam sadece sınavdan 1 gün önce yapabildiklerimi yaparım.
    Kalanlarıda kopya çekerim. Kopya çekmeye alışırsan rahat rahat geçersin :)
    Ayrıca sene 4+4den dolayı lise zorunlu hale geldiği için sınıfta kalma kalkacak diye biliyorum.

5. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    ''Ben hiç ders çalışmam'' lafı bütün harıl harıl ders çalışanların söylediği bir yalandır kanımca :D:D

6. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Ciddi anlamda çalışmıyorum, %50 kopya %50 az ders çalışma :D

7. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Lise 1 deykn 5 tane 1 vardı ama içinde Dil anlatım olduğu için sorumluluğa kaldım ve ortalama 2,50 geçtiği için diğer dersler geçti.. şuan lise mezunuyum ve sorumluluğumu geçen ay bitirebildim :D

Not : bölüm hocamın bizzat p.....liği. :)

8. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    bak sevgili kardeşim sadece senin yazını okudum diğer yorumları okumadım ama lise hayatımı anlatayım sana doğduğumdan şu ana kadar hep yaşıtlarımdan ileriyle boyum olsun sakallarım çıkması vs lise1 de 7 zayıfım vardı ve 10 gün sonra sınavlar vardı o zaman öyle yapmışlardı bilgiler taze diye 10 gün sonra soktulardı ben 4 dersten sınava girdim lise 1 de alttan 3 ders alınıyordu ve 4 dersi vermiştim kalan 3 dersi de yarı yıl tatilinde verdim sonra akıllandığımı zannedip arkadaşlarımında etkisiyle hocalarla tartışmalar kafa tutmalar vs derken lise 2 de 5 zayıf ile yazın yine sınava girdim fakat 2 sini verdim bu sefer ve sınıfta kalmıştım ne yapıcağımı bilemiyordum herkesten zaten büyük gösteriyorum ve 1 yıl kayıp hayata 1 yıl geç atılmak vs çok üzülmüştüm sonra af çıktı köpek gibi çalıştım tabiri yerindeyse ve geçtim sonra lise 3 de ilk dönem teşekkür 80 puanla 2. dönem taktir lise 4 de iyiydi şuanda mezun olarak ders hanede çalışıyorum ve köpekler gibi pişmanmıyım evet pişmanım keşke dizimi kırıp ders çalışsaydım şimdi arkadaşlarım gibi bende üniversitede olucaktım ama olsun zararın neresinden dönersen kardır eksiklerim çoktu sana diyeceğim şey ister dinlersin ister dinlemezsin sana kalmış kötü arkadaş edinme sakın seni yoldan çıkaran kötü yönde etkileyecek her türlü insandan uzak dur sana faydası olacak dersler olsun bilgisi olsun faydası olucak adamlarla arkadaşlık et şuanda söylediklerim hikaye gibi gelebilir kör topal lisesiyi bitirirsin fakat lise bitince sapıtırsın inan erkenden tedbirini al bence

9. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Lise 1'de 9 tane zayıfım gelmişti sınıfta kaldım diye kendimi şartlamışken bir yasa çıktı okuduğum okul anadolu lisesi oldu ve sınıfta bırakmadılar mecburi geçirdiler sınıfta kalsam anadolu lisesi olarak kazanan arkadaşlarımızla okuyacaktık ama nerdee :) Çalıştığım zamanlar 70-80den aşağı not almazdım ama ilk okulda alışmışız 1-2 zayıf olsa bile geçirdiler liseyide öyle sandık. Herneyde lise hayatımda okulum anadolu lisesi olarak ünvan değiştirince elleri mecbur bizi mezun etmeleri lazımdı 2.sınıftta 5tane 3.sınıfta 3 tane zayıf geldi toplamda 16 alttan ders ve 2 ay çalıştım sorumluluk sınavları için keşke çalışmayaydım hocalar bizi mezun etmek için sorulara cevapları falan yazdılar en düşü 55almıştım sınavlarda 1 düşen türkçemi 4e çıkartmışsın sorumluluk sınavımda ama iyimi oldu sadece okul bitti üni. sınavında döküldük açıktan üni okumaya çalışıyoruz hala 1.sınıftayım :S Arkadaş konusuna gelince tek sen kalmayacaksın pek çok kişi kalacak sıkıntı yapma ama biran önce silkelen kendine gel.

ercan41 ve YuriBoyka61 bunu beğendi.
  10. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Dediklerin çok doğru bende şuan senin o anlattığın gibiyim hocalar bana sinir olduğu için bende onlara sinir oluyorum ve dedikleri gibi biraz dikbaşlıyım hatta hergünüm rehberlikte müdür yardımcısının odasında geçiyor şimdi böyle olan bir öğrenci çalışsa nolur hocaların gözünde düzelmedikten sonra düşün ben edebiyat yazılında 2 sene önce okuduğum kitabın sorularını tamamıyla yapmama rağmen hoca benimle aynı hatta benden daha eksik bilgiler vererek soruları cevaplayan öğrenciye 60 bana bilerek 40 vermişti benim cevaplarım daha iyi olmasına rağmen.bu birazda öğretmenlerden kaynaklanıyor öğreniye zıt gittikleri sevmedikleri zaman bunu öğrencide anlıyor ve oda doğal olarak o dersi sevmeyip dinlemiyor.tüm derslerimi düzeltsem bilerek 1 vereceğinden emin olduğum o pislik öğretmenlerim var malesef bende bu yüzden böyle yapıyorum

11. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    bak kardeşim bana benziyorsun ben 1 hafta içinde 3 kere disipline gittim ve müdürümüz sağolsun beni severdi bütün dilekçeleri yırttı konuştu benimle. ben öğlenci olduğumuz zaman hava geç kararıyor ve sadece biz oluyoruz düz lise zaten çıkışta hocayı takip edip bildiğin tehdit ettim hatta daha ileriye bile gidebilirdim ama allahtan öyle bir şey yapmadım ama arkadaşlarımın etkileri çok büyük bunlarda. sonra bir hocamız vardı koca dönemde sadece beni ve arkadaşımı bıraktı düşün yazın o sıcakta o dersi vermeye okula gittim ama kafama drank etti ben lise2 den 3 geçerken beraber olduğumuz arkadaşa sınıfta kaldığımı söylediğimde adam hiç umursamadı ama işte annem baya ağlamıştı sonra anladımki kimseden fayda yok af çıktı ve lise 3 geçtim o hocalarla aramı düzelttim dersi dinledim ödevlerimi yaptım sürekli aktiftim yani sonra hocalar beni sevmeye başladı o tehdit ettiğim adam benim sınav kağıdımı kendi doldurup yüksek not vermiş nasıl anladım onuda hani 60 beklersin 70 alırsın işine gelir kağıdı sormazsın ama ben taktım herkese veriyor kağıdı bana vermiyor arkadaş işte ısrar ettim herkes bakarken bana kağıdımı verdi ama yanıma kimsenin gelmemesine dikkat ettim bir baktım benim yazım dışında kağıdım doldurulmuş el yazısına baktım hocanın sözlülerle puanım yükselmiyince kağıdımla oynamış. sonra beni sorumluluğa sokan hoca öyle bir muhabbeti kurdumki onunlada adam beni not ortalamamı bilmiyorum ama sözlülere 100 100 vererek 84.5 dan karneme 5 düşürmüştü ileride anlıcak kardeşim beni çok eminim kafanı vuracak yer arıcaksın bak mezun olarak çalışıyorum ama temel yokki ama yılmadan elimden geleni yapıyorum şuanda baktığımda o zibidikler yapıp sınavlara çalışmayıp gecenin kaçların eve sarhoş geldiğim beraber içtiğim dolaştığım hiç bir arkadaşım yok yanımda umarım bu yazdıklarımı bir nebze olsun anlarsın ve düzeltirsin kendini yoksa benim yaşıma geldiğinde işlerin ne kadar zor olduğunu göreceksin

12. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    bu yüzden seneye geçsemde geçmesemde okulumu değiştirmeyi düşünüyorum en iyisi yeni bir başlangıç.adım çıkmış 9a inmez 8e :D en büüyk derdim 1 sene küçüklerle okumak hiç okuyamam o psikolojiyle dahada kötü olurum gibime geliyor.

13. Canner

Canner Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Olan olmus sınıfta kalmıssın bende kaldım dönem başladı kendımden 1 yaş kücükler o kadar çocukça hareket yapıyolarki hiç biriyle arkadaş olmadım 2-3 ay sonra dedim noluyo asosyal oldum iyice çok triplere girdim sessiz sessiz kız espiri yapıyo gülmüyorum bile öküz gibi bişey oldum ama dedim bu böyle gitmez şimdi sınıftakilerle iyi arkadaşım çoğuyla kavga ettim ama ağırlığımı biliyolar sana şöyle söyliyeyim birader aradan 7-8 ay geçtikten sonra unutucaksın bile sınıfta kaldığını..

14. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    İşte bende bundan korkuyorum zaten öküz gibi bişeyim şuanda seneye hepten öküz olacağım herhalde.

15. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    dostum şuan üniversite 1. sınıftayım

lise 1 de bende kalmıştım 6-7 zayıfla.
    Şuan düşündüğün şeyi bende düşünmüştüm fakat ondan da önemlisi olacak olan zaman kaybını dert etmiştim. Şuan anlıyorumki iyiki kalmışım. Emin ol yaş problemi fln hiç olmaz. 1 yaş sonuçta nolcak ki. Ozaman senin mantığınla şuan üniversitede de bir çok yaş farkı olan arkadaşlarım var kimisi 19 kimsi 23 kimisi 30 35 yaşında. Yaşı çok problem etme. kafa dengi insanlar elbet gelicektir sınıfına. ders çalışcak kişilerle arkadaşlık etmeye gayret et. elbette sosyal hayatında olcak ama. hele lisede arkadaş faktörü inanılmaz önemlidir. Derslerine çok önem vermeye bak. Sonuçta bu senin şuanki sorumluluğun. Eminimki ailen üstüne düşeni yapıyordur. Sakın yaş durumunu problem etme. hiçbir sıkıntı olmaz. ama sen içinde sürekli olumsuz düşünürsen kötü gelişebilir olaylar. Olumlu düşün lütfen. Herhangibir sorun olursa burdan veya özelden seve seve yardımcı olmaya çalışrıım.

16. stinq89

stinq89 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Konya
    bende lise 1de kaldım bazı arkadaşlarım geçti bazılarıda benim gibi kaldı ilk zamanlar içimde bir pişmanlık oldu ama sonrasında geçti alıştım herkez bilir kalanlara çift dikiş derler çift dikişde sağlam olur sökülmez :) ben kaldım hiç sökülmedim herkezden saygı gördüm bazı kurumların okul başkanlıklarını yaptım saygınlığım dahada arttı 4 yıldır aynı okuldayım 1 dediğim 2 edilmez bi yerimiz vardır hocalara bile söz geçirir duruma geldim her gelen dokunamaz önünden geçemez tabi bu süreçte okuldan 26 disiplin dosyası sildirdim okadarda disiplinlik işim olurdu benimde kendi görüşüm sınırlarım vardı aşanlara cezaları kesiyorduk arkadaşlarımla bunları kendimi yüceltmez için söylemiyorum aşa yanlış anlamayın sadece örnek vermek istedim

17. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    beycank ın da dediği gibi, küçük şeyleri takıntı yapıyorsun, kafaya takman gereken daha büyük mevzu var ortada. Yaş farkını problem ne ediyorsun ki, liseyi eninde sonunda bitiricen ya 4 sene ya 5 hadi 6 olsun. Dert etmen gereken, ben bu lise diplomasını aldıktan sonra, gerekli alt yapıyla, benim hayatımın gidişatını olumlu ölçüde etkileyecek bilgi seviyesiyle mi mezun olmuşum olucam? yoksa hocaların itmesi kakmasıyla zoraki olarak mı mezun olucam? Emin ol herkes lise mezunu.
    Sende nükteyi yakalamışsın zaten, kalsanda üst sınıfa geçsende artık toparlanıp kendini en iyi şekilde geliştirmelisin, geliştirmeye çalışmalısın.

18. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    aynen zaman kaybınıda çok dert ediyorum hele hergün sabahın köründe kalkmayı :)) ama kalmayıda şu derslerden dolayı kalsamda yani bir artısı var olarak düşünüyorum (hayatımda böyle devrik cümle görmedim :D ) çünkü şimdi geçersem bile kıl payıyla seneye lise 1deki temelim 0 olduğu için daha çok zorlanırım diye düşünüyorum.ama yinede geçmek kalmaktan iyidir :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:31 ----------

sınıfı bi geçeyim bu sene akıllandım zaten derslere çalışacağım boş zamanım olmasına rağmen hiç ders çalışmadım hepsi benim eşşekliğim aslında :D

19. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Lise 1 de bende hata yaptım ilkokul gibi sandık hep arkadaşlarla kaçtık,dersleri dinlemedik dünya umrumuzda değildi sonucunda sınıfta kaldık ortalama sınavlarıda kurtaramadı bizi.Kendinden bir yaş küçüklere takılma altı üstü 1 yaş onlarada alışıyorsun.Daha sınavların hepsi bitmedi çok çalışıp ders saatleri fazla olan derslerin notlarını yüksek tutmaya çalış baktın sınıfı geçemedin sorumluluk sınavlarında kurtarırsın ümitsizliğe kapılma.

20. Aramiss

Aramiss Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Benim geçen seneden geometri sorumlulugum var :D 25 alsam ortalama ile geçicem ama gel gelelim 25 almaya nasıl birşeydir anlamadım 23 aldım 25 olmadı :D

Sayfayı Paylaş