Sınıfta Kalmak...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve YuriBoyka61 tarafından 1 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Lise 1 öğrencisiyim derslerim berbat tamamıyla bu sene sınıfı geçeceğimi hiç zannetmiyorum derste dersleri bile dinlemez oldum bütün derslerden koptum resmen.En çok zoruma gidende kalırsam kendimden 1 yaş küçüklerle nasıl okuyacağım.Zaten yaşıtlarım bile neredeyse küçük gelirken kendimden küçükler nasıl geliyor siz düşünün artık.Keşke zamanında derslere birazda olsa çalışıp sınıfı geçeceğimi garantileseydim keşkee.sizinde aranızda sınıfta kalan varsa kendisinden 1 yaş küçüklerle nasıl okudu ben hiçbiriyle arkadaş olmama gibime geliyor psikolojikmi bilmiyorum ama küçük geliyorlar işte.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Arkadaş olursun herşey çözülürde okul ağır geliyorsa düz liseye geçiş yap.

YuriBoyka61 bunu beğendi.
  3. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    kalma diye birsey yok diye biliyordum borclu olarak geciyosun ama sonradan onlari vermen gerek sistem yinemi deisti :D

4. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaş olmak sorun değilde benden küçükler çocuk gibi geliyorlar şuan zaten bu aralar bazı sorunlar nedeniyle uzağım herkesden seneye ne olur bilemiyorum aynı sınıftaki arkadaşlarım bir üst sınıfa geçmişken ben yine aynı sınıfta

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Altı adet 1=Sınıfta kaldı.

6. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    hayıer çok zayıfım var dil anlatım bile 1 öyle birşey olacağını zannetmiyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:38 ----------

yanlışın olabilir 6 değil 4 tane olunca kalınıyor diye biliyorum ayrıca şöyle birşey var zamanında ipin ucunu kaçırdığım için şimdi dinlesemde hiçbirşey anlamıyorum derslerden.

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Problem değil sınıfta kalmak kaldıysan ilerlemeye bakıcan yaşı küçük olsun birşey olsun insanlar sana zarar vermediği sürece problemsiz ilerlersin ya bişey olmaz.Ama tavsiyem 2 yapıp geçirmeye baksan iyiydi sınavlar yeni başladı aslında şuan 2 alsan her dersden geçersin dostum.2. dönem karnesinde dil anlatım 2 olsun 1. dönemde 1 gene geçiyon mesela.Ortalama kaç istiyorlar o önemli.

8. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    ortalama 2.50 istiyorlar ki benim bunu başarmam imkansız dersi bile dinlemiyorum artık zaten anlamıyorum diye kendi kendime zarar verdim ben keşke okulun başında sıkı tutsaydım dersleri

9. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Sene sonunda ve eylülde oys(ortalama yükseltme sınavları) var.Haziranda 4 eylülde 4 dersten sınava girme hakkın oluyo ve lise 1. sınıfta yanlış hatırlamıyosam alttan 3 ders bırakma hakkın oluyo.Son sınavlarında hala yapılmadığını hesap edersek hala geçme şansın var umudunu kaybetme.Her sene bu şekilde geçen tecrübeli biri olarak konuşuyorum :D

10. wallcroft9'69

wallcroft9'69 Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Death Valley
    lisede kurtarma sınavına girdikten sonra eğer hâlâ 3 ya da daha fazla zayıfın varsa kalıyorsun, dil anlatımı da 4. sınıfa kadar alttan ders olarak götürürsün ama vermeden mezun olamazsın diye biliyorum.

kalmak tabiki kötü birşey ama olur da kalırsan yani zoruna gitmesin biraz daha gayret edip geçersin seneye. geçen sene de bizim sınıftan 2 tane kız öğrenci kalmıştı şimdi yeni sınıfındakilerle bizden daha samimiler neredeyse,

arkadaş olmaya bak kompleks yapma doğal şeyler bunlar her insanın başına gelebilir ama mutlaka derslerine ağırlık vermelisin

11. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlar için teşekkürler şu sınıfı geçeyim başka birşey istemiyorum bu sene akıllandım ilkokul gibi olmadığını öğrendim helebi geçersem seneye çok çalışacağım ama şimdi dersler hakkında hiçbirşey bilmediğim için yazılılarım hep kötü 1 bile zor alıyorum nerdeyse

12. Valat

Valat Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Bende lise 1 i 5 zayıfla bitirdim tam kalıcam diye umutsuz lanmıştım bi baktım meb 8 sınav hakkı vermiş. Eylül sınavlarında 2 tane düzelttim ve geçtim.Yani Halen Umut var :D Bana göre sınıfta kaldım neyapacam gibi soruları soracagına defterini düzenli tut eylülde çok lazım olucak :D

13. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    5 zayıfım olsa yine iyi benim için dersleri hiç anlayamıyorum zamanında dinlemediğim için hemde hiç ayrıca zor oluyormu o sınavlar

14. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Anlayamıyorum ne demek arkadaşım.

Lise 1 konuları o kadar basit ki. İlkokulda gördüğünüz dersleri tekrar işliyorsunuz sadece. Yani temel dersler.

Senin asıl sorunun ders çalışmama, tembellik ve asosyalliktir bence. Bilgisayarı kaldır ve bahane arama.

Konu anlatımlı kitap al öğrenmeye çalış çünkü ilerde lazım olacak. Sınıfta kaldım oldum bitti demeyeceksin.

Daha önünde 2 ay var şimdi çalış düzgünce oys de verirsin dersleri 45 alman yetiyor. Hocalarına yalakalık yap gözüne girersen sözlüleri iyi verirler en azından bir kaç dersi kurtarırsın. Olmadı annenle konuştur hocayla son çare.

1 sene büyük kayıp lisede. Bizim sınıfta benden 4 yaş büyük birisi var lise biter bitmez askere gidecek ve ona abi diyoruz sınıfta adam utanç içinde. :D

15. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    dediklerin doğru okul hayatım boyunca ders çalışma alışkanlığı edinemedim kendime ayrıca ders konusunda benden tembeli yoktur sanırım başak birşey olsa o kadar planı yapar uygularımda ders çalışırken kitabı aç şu konuyu anla sonra diğerini offfffff kimyamız bozuk bizim ders çalışmak kanımızda yok sanırım

16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ben lıse 1 de kalmıstım :)

ole sıkıntı yok yas konsunda zaten 1 yas var bır sye olmaz hemen arkdas edınırsın :)

a bu arada seneye kalma gec artık yau :)

ben ılk yıl 9-0 getırdım :)

17. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Dur bakalım sıkma hemen canını lise 1 de 3 tane 1 im vardı Dil anlatım 1 olduğu için sorumluluk sınavlarına girmek zorunda kaldım. Yanımda takılan elemanın 5 tane 1 i vardı napıcam ne edicem diyordu bi baktık direkt olarak geçti dil anlatımı zayıf olmadığı için ortalama ile kurtardı. Ne olacak diye kendini yiyip bitirmektense internetten geçme yönetmeliklerine bak. Not ortalaman bu olursa bu , şu olursa şu diye notlarını hesapla ortalamana bak. Daha fazla geç olmadan ortalamanı kurtarmaya çalış. :)

Asetilastik ve YuriBoyka61 bunu beğendi.
  18. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    imkanın varsa ttnet vitamin al 5tl idi sanırım baya işe yarıyor bide konu anlatımlı kitap lazım.sene başındaki konulardan başlarsan yetiştirme imkanın var.bunlarda mı yetmiyor Allah sana 2 göz 2 kulak vermiş kopya çek geç sınıfını.

19. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    o 1 yaş küçük olanlar gerçekten sana çocuk gibi gelmedilermi ben 10 tane zayıf getirdim bunların 5 i sıfırdı ilk dönem o zaman bende senin gibi kalırım herhalde ikinci dönemde bunların ortalamasını yükseltmem neredeyse imkansın sene sonu sınavlarına kalsam bile mucize benim için

20. Asetilastik

Asetilastik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde 5 tane birim vardı ama direk geçtim sorumluluğum bile yok ortalama sağ

olsun :D

Sayfayı Paylaş