sınıfta kalma derdim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve steve fox tarafından 28 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. steve fox

steve fox Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    lise 1 öğrencisiyim herkese sorup cevap alamadğım bi derdim var herkes bilmem diyor matematik ve geometri dersleri 0 coğrafya dersi 1 gelirse sınıfta kalırmıyım
    bilenlerden yardım bekliyorum sınıfta kalırsam ailem herhalde beni bidaha okula göndermeyecek not:lütfen dalga geçmeyin ciddi bir durum :(

2. tayfunpasa55

tayfunpasa55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    matematik ve geometri gibi önemli bi dersten karnene 0 düşecekse üzgünüm kalırsın

3. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Kalmassın merak etme benim Lise 1 de matematik,ingilizce,coğrafya,dil anlatım bide unuttuğum bi ders daha var toplam 5 tane 1 vardı :) ortalama da 2,60 dı geçtim sınıfı kaldığım derslerin hepsi silindi ama dil anlatım sorumlu kaldım sadece baraj dersi olduğu için :) merak etme sende geçersin. tabi ortalama yukarda olursa

4. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Lise 1 de 3 zayıfla sorumlu geçiliyo. Dil anlatımın zayıf olmuycak yalnız.

VücutcuÇocuk bunu beğendi.
  5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yeni müfredatta dil anlatım zayıf olmamak koşuluyla kredin tutuyorsa sınıfı geçiyorsun. Kredi sınırı 70 veya 72. Arkadaşımın 5 tane zayıfı var diğer dersleri iyi olduğu için kredisi 80 küsür rahat geçti.

6. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Mesela benim 9 tane zayıf dersim vardı kaldım bi zaman sonra bünye alışıyo .

7. F@T!H

F@T!H Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır 3 zayıf eskidendi.
    5 zayıf ile geçebilirsin tabi ortalaman 2.50 olması lazım en az.
    Yazın 4 tane ders seçiceksin alttan ders olarak vericeksin bunları.
    Matematik ve geometri baraj ders değildir ve sınıfta kalmazsın.
    Sadece o ikisi zayıfsa geçersin tabi 2.50 ortalaman varsa en az.
    Ortalamayı yüksek tutmaya bak.

8. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    iyi güldüm.. saolasın...

Aramiss bunu beğendi.
  9. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ortalaman tutuyosa direk geçersin(sonra o dersleri vermene gerek kalmaz) eğer ortalaman tutmuyosa 5 derse kadar geçiyosun ama ileride vermen gerekiyo o dersleri.

birde artık geç olmuş olabilir ama 0ları 1 getirmeye calıs,cok farkeder.1 iken yükseltmeden 2 alırsan yeter.ama 0 lardan kurtulmak icin 3 alman lazım.

10. NoPainNoGain!

NoPainNoGain! Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    istanbul
    Ciddi Ciddi okuyodum bu rahatlıgın beni kopardı :)

Şaka bi yana baraj dersi falan degilse ortalamayla gecersin sanırım.

11. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123

Lisede'ki arkadaşlar kusura bakmasın ama bu doğruysa cidden yazık. Eğitim sistemimizi her daim eleştiriyoruz ama bu kadar basitte olmamalı. Bende sorumlu olarak geçtiğim dersler oldu. Fakat ortalamayı tutturup 5 dersten kalsa bile geçip üstüne o 5 dersi de ilerde vermen gerekmiyorsa bu nasıl bir eğitim.

Öğrencinin kalmasını savunmuyorum kredisi tutuyorsa geçsinler. Ama sorumlu geçmesi olması gerekiyor bana kalırsa.

Bu arada konuyu açan arkadaşa da şunu söyleyeyim. Benim bir arkadaşım lise1 de kaldı. Ama çocuk hırslandı ve öss de ilk 200 e girdi.

12. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Taslak kabul edilirse ki edileceğe benziyor üst limit 6-7 zayıfa çıkacak ve lisede evlenmek serbest olacak bilginize .. : ))

13. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73

çok haklısınız eğitim sisteminde eksikler bencede çok ama o adamları sınıf geçirmezseniz her yıl onların eğitim masrafları devlete bir sürü mali zarar getirecek onun için böyle bir sistem var.

14. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Benim savunduğumda altdan alma olayı. Sonuçta şu var ünilerde ki yaz okulu gibi maliyetli eğitim yapılır yada. Sadece sınavlara girilir ki, sınavları hazırlarken bizim zamanımızda sadece kağıta ücret veriyorduk. Devletin ekstra bir masraf yaptığı kısım da yok.

Ayrıca devlete o kadar maddi zarar uğratıyor diye alması gereken eğitimi almamış nesiller mi yetiştireceğiz. ( Bu lafım yanlış anlaşılmasın, demek istediğimi anlatacak cümle bulamadım ). Ve devletin zaten belli başlı görevlerinden biridir eğitim. Vatandaşından o kadar yüklü vergi alırken bari bunu tam karşılasın :)

15. Aramiss

Aramiss Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    sa sistem kolay ama saçma olan şey bana göre geçen seneki olayda 1.dönemde dil anlatım 4 idi 2.dönemde 1 geldi genede sorumluluklara kaldım ilk dönem bosunamı çalısıyoruz.Birde Bu 4+4+4 sistemi nezaman uygulamaya geçicek bileniniz varmı :))

16. steve fox

steve fox Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ortalamam tutmuyo sorumluluk sınavlarına girmeden sorumlu veya sorumsuz geçemezmiyim :(

17. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    İlk dönem ve ikinci dönem not ortalaman 2.50 (anadolu 3.00) üstüyse sorumsuz geçersin.
    Lise1'de 3 ders dahil 3 derse kadar sorumlu geçersin. Ortalaman tutuyorsa 6-7 zayıfın dahi olsa geçersin.
    Ortalaman tutmuyorsa ve 3 zayıf üstüyse sorumluluk sınavlarına kalırsın.

Son düzenleme: 29 Mayıs 2012
  18. saq04ever

saq04ever Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Bildiğim kadarıyla 9. sınıfta baraj olmayan derslerden herhangi üçü zayıf oldugunda ortalaman 2,50 üzerinde olursa sorumlu bile olmadan geçersin.Hayır mesela Dil Anlatım dersi gibi baraj derslerinden herhangi biri zayıfsa zorumlu olarak geçersin.Zayıfın üçü geçerse,baraj derslerinden biri zayıfsa ve ortalaman 2,50 nin altındaysa maalesef kurtuluşun yok sınıf tekrarı yaparsın.

19. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    bunları sene başında düşünicektin benim lise birde 1 im yoktum sene sonundada rahattım

20. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    katılıyorum..gittikçe geriye gidiyoruz..neden öğrencileri bu kadar rahat tutuyorlar anlamış değilim..okulda en saçma şeylere kural koyarlar..iş derse gelince böyle işte..bende savunmuyorum gençlerin ille sınıfta kalmasını ama şu durumda bu öğrenci çalışmayı benimsemeyecek..sorumluluklarını bilmeyecek nasıl olsa geçerim hesabına..olay farklı konulara kaysın diye söylemiyorum ama bu ülkede en çok şikayet ettiğim konu çalışanla çalışmayan arasındaki farkın kapatılması..

Sayfayı Paylaş