sıkıldım kardiyodan -.-

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bigcannon tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bigcannon

bigcannon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    herkese selamlar diyorum ve soruma geciyorum arkadaslar

Öncelikle belirli bir spor gecmisim var(lisanslı basketbol oyuncusu idim) ama universiteye basladıktan sonra bi 2-3 sene gibi bir ara verdim....78 kilodan 101 kiloya cıktım...

su an icin bir salona basladim ve 1.5 ay civarı bir surede 100.7 kilodan 92.5 kiloya dustum....boyum 185 cm...gogus 102 civarı olması lazım tam bilmiyorum...kollarım 32 civarı-.- bunları kesin olarak ogrenip yazıcam tekrar kusura bakmayın...belim 92 cm su anda.Bu kiloya kardiyo calısarak dustum....45 dk kosu bandı....20 dksı 9 km/h sonra egim 15 6 km/h yuruyus son 25 dksı...sonra karın hareketleri ve diger hareketler az kilo cok tekrar programı.bu 1. gun.2gun ise cogu zmn interval calıstım kosu bandında.bilmiyorum ne kadar dogru bir program bu ama...

soruma geciyorum...

isin acigi sıkıldım kardiyo calısmaktan artık ve agırlık calısmak istiyorum...merak ettigim ise....agirlik calisarak yaglarımdan kurtulup belimi inceltip vücudumu sekle sokabilirmiyim kardiyo olmadan....bu arada animal cuts kullanıyorum ve whey protein(lazımsa ilk baslarda) aldım ama daha kullanmaya baslamadım...yani kısacası agırlıkla kilo verilirmi ve yaglardan kurtulabilirmiyim?bunun icin bana onerecegniz bir program varmı eger bu mümkünse?...

forumda bunun hakkında yazılar varsa kusura bakmayın...zmnım olmadı okumak icin ayrıntılı-.- bilen birileri yardımcı olursa cok sevinirim.

simdiden cok tesekkur ediyorum iyi calısmalar:)

2. Private

Private Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    0
    sadece agirlikla cardio suz kilo verebilirsin.ben zamaninda 2 ayda 13 kilo verdim.dikkat etmen gereken vucudun ihtiyaci kadar protein alman.cunku cardio dan daha fazla protein gereksinimin olacak.vucut enerji ihtiyaci oldugunda yaglardan once glikojen depolarini daha sonra ise vucuttaki amino asitleri kullanir.bunu da kaslarindan saglar.yani yetersiz bir beslenmeyle diyet yapayim derken kaslarindan da olursun.

o yuzden diyet idmanda yeterli miktarda;

1 performans artirici
    2 protein
    3 vitamin mineral
    4 tercihe bagli yag yakici

alirsan dusuk karbonhidrat beslenirsen istedigini elde etmemen icin bir sebep goremiyorum.

3. bigcannon

bigcannon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    cok sagol bilgiler icin private :)

peki direk olarak yuksek agırlıklarla baslasam olurmu ?

su an da ornek verirsem chest press 80 kg x 10 civarı rahat yapabiliyorum.bana gore su an icin agır agırlıklar tabi bazılarınız ıcın hafif olabililr :D

birde hergun farklı bolgemi calısmam lazım yoksa 2 gune fln mı sıgdırmam lazım programı ?

4. Private

Private Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    0
    definisyon donemi idmanlari ile ilgili foruma kisa bir goz atarsan istedigin bilgilerden cok daha fazlasina ulasirsin. thums:

Sayfayı Paylaş