Sıkıldım Artık yardım lütfen..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Yusuf028 tarafından 13 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. xtone

xtone Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    ben koşmanı öneririm mekik çekmek kadar yararlı bi spordur.bi koşu yolunda jok atsan terlesen 1 saat o bile yeter .bizim salona gelen bir erdem abi vardı kaslıydı ama göbegide vardı adam düzenli olarak 1 ay sadece 1 er saat koşmuş gelmiş diger ay bi geldi dümdüz karın istersen dene zahmetli ama işine yarayabilir.

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Sadece koşumudur?

Bizim salondada eyüp abi var 1 yıldır koşuyor yerinde sayıyor.

eğer bir hafta koşmasın 10 kilo garanti alır.

3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Eyup abi nasil besleniyor, merak ettim Flexor :)

Zayiflarken en onemli problem vucudun kendini bir sure sonra dengeye getirmesidir. Surekli ayni sekilde kosarsaniz, ayni yemekleri yerseniz ( az bile olsa) vucut metabolizmayi yavaslatiip sizi platoya sokar. Bu konu ile ilgili bir cok yazi var, lutfen arama yapin.

4. xtone

xtone Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    ben dalga geçilsin diye öneride bulunmadım ayrıca koşularak kilo alındıgını ilk defa senden duyuyorum.
    bu arada ne derse denilsin ben adamın o göbegini öyle gördümya sadece koşssa da yeter.bence

5. Yusuf028

Yusuf028 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    ilginize teşekkür arkadaşlar. Evet haklısınız çok hızlı kilo verdim oda genetiğimden olsa gerek. metabolizmam çok hızlı kilo alıp veriyor. bu fazlalıklarda ciddi oranda azaldı. yine belim yağlı ama eskisi gibi değil. haftada 3 gün antremanımdan sonra 15 dk kardio yaptım buda yetiyor.

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bilgi konusunda asla dalga geçmem aşırı yiyip koşan kişi yerinde sayar dedim sadece koşmak yetmez dikkatli oku

KOŞMAK
    ZARARLI MI?|||| Eğer kişi yoğun besleniyorsa Haftada iki kez KOŞMAK yerine her gün 35-40 dakika yürümesi daha iyi olur. Özellikle besin azaltma yoluna gidilmez is Koşmayı içeren egzersizlerin sağlığa yarardan çok zarar getirebileceği defalarca kanıtlanmıştır. Özellikle koşarken tık nefes olup tıkanıyorsanız, oksijensiz ortamda enerji yaktığınızı yani anaerobik egzersiz yaptığınızı bilmelisiniz..

Kaynak
    Prof dr. Osman MÜFTÜOĞLU

Tekrar ediyorum sadece koşumudur ?

diez bunu beğendi.
  7. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    tuttum bu lafı flexor hoca 1 hafta koşmasın on kilo garanti alır.
    Bu ne demek spor sağlık için yapılmalı.

8. heater

heater Guest

Karın ve bel çevresindeki yağların eritilmesiyle ilgili hemen hemen tüm enformasyona ulaştım. Gerek bu forumdan, gerekse farklı kaynaklardan. Her kaynakta birbirine yakın bilgiler veriliyor; "En son karın bölgesi, en zor karın bölgesi, cardio, yavaş eritilir, hiç eritemezsin" vs..

2007 Temmuz ayında (herkesin aksine) spor salonuna başladım. Göbek üzerinden bel çevresi ölçüsü; 98cm'den 40gün sonunda 90cm bel çevresi ölçüsüne düştü. İki saatlik yürüyüş, bisiklet aerobik, ağırlık vs karma çalışması. Başlangıç programım üç ay sürecekti ancak 2. ayın sonunda bittim. Altı ay aradan sonra bu ayın başında tekrar başladım spora.. bel çevrem 97cm..

İşte merak ettiğiniz sorunun cevabı: 1Aydır sadece koşu bandındayım; ilk 10dk 6km hızla yürüyüş, sonraki 10dk 10km hızla koşu ve son 10dk 5km hızla yürüyüş. Toplam 30dk.. Üç hafta boyunca her iki günde bir. Bel çevrem 98cm (1cm genişledim). Belkide gaz vardı :)

Altı ay evvel 10dk ısınmak için 5km yürüyüş, sonrasında bisiklet, sit up, mekik gibi bilimum aerobik ve ısınıma hareketleri, ağırlık çalışması ve sakatlanmamak için yapılan 10dk bir yürüyüş toplam 2 saat, her iki günde bir. 40 günde 98cm'den 90cm'e..

Yaz ve kış ayları, uzun ve kısa süreli, karma veya specific çalışma bel bölgesinde erimeye sebep tek etkenler bence(genetik yatkınlığınız hariç).

9. barisbayram

barisbayram Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Yer:
    istanbul
    Abdominal egzersizlerin cardio etkisinde olduğunu okudum (bu forumda da, yağ yakarak kaslanmayla ilgili bir başlığın altında okumuştum, başlığı tam hatırlamıyorum, 1 saatlik bir egzersizde "7,8 dk abdominal, bir temel kas grubu çalışması, 2. abdominal, 2. kas grubu çalışması, 3. abdominal" şeklinde bir sıralamayla bir antrenman programı öneriliyordu). 10 dakikalık abdominal 30 dakikalık cardioya denktir, benzeri bir ifade de vardı, ama oranlarda biraz yanılıyor olabilirim. Bilinen bir şeymiş, doğru mudur? Doğruysa, günde 1 saat veya mümkünse 1 buçuk saat abdominal çalışarak 3,4 saat yüksek tempoda koşmuş gibi olur muyuz? Karın kaslarını arttırmanın karın bölgesindeki yağları azaltmada fazla etkili olmadığını (en fazla %20'lik sabit bir oran...) biliyorum. Karın kaslarının artmasıyla değil, cardio etkisiyle yağ yakımını hızlandırıp hızlandırmayacağını öğrenmek istiyorum. Zaten abdominal egzersizleri günde 1,1.5 saate kadar arttırırsak (her gün sadece 10 dk yapıyorum) karın kaslarımız güçlenmek yerine zayıflayacaktır. Eğer bu mantık doğruysa, yağ oranımı %5'lere getirene kadar, karın kaslarımın gelişiminden fedakarlık edebilirim. Sorularımı temize çekersem: 1- Abdominal egzersizler cardio etkisinde midir? Arttırılarak yağ yakımı hızlandırılabilir mi? 2- Abdominal egzersizler aşırıya kaçılarak yapılırsa, karın kaslarında bir sakatlanma riski uzak durmamızı gerektirecek kadar fazla mıdır? 3- İlk iki sorudan sağ çıkabildiysek, 1,1.5 saatlik abdominal egzersizleri -yağ yakımı hedefine göre- gün içerisinde bölerek yapmak mı daha faydalı olur?

Sayfayı Paylaş