Sıkı Diyet, Gevşek Spor Programım^^

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Lady.V.Vivien tarafından 16 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

teşekkürler, genel olarak ne kadar kilo verdirtiyor acaba? çünkü benim yaptığım diyet de günde 3 kase yoğurt yemek falan gibi bir şey ve hızlı kilo veriyorum. bu diyette hızlı kilo verdirtiyor mu??
    bir de akşam tıka basa yemek şu ana kadar denediğim diyetlerde hiç rastlamadığım bir şey şaşırdım. ancak çok işime geldi:D
    yalnız program lazım bana sen nasıl yaptın acaba? günlük neler yediğini falan yazsan ona göre deneyeyim bu diyeti. bir de akşama doğru yapılan spor ne kadar sürmeli?
    gündüz vakti acıktığımda her gün meyveli yoğurt yesem olur mu yoksa değiştirmek mi gerek? ve akşam yemeğinde ne kadar ileri gidilebilir?

2. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    sayın Lady.V.Vivien benim listem şöyleydi :

sabah kalkış : genelde kalktığımda acıkanm tiplerden değilim dolayısıyla 9 gibi kalkarım kahvaltım saat 11 civarlarında olur. kalkar kalkmaz bir servis whey protein + 1 gr kreatin + 5 gr glutamin saat 10 gibi mide egzersizleri ve acımasızca burpees

saat 11 gibi acıkma hissediyordum. 200 gr tavuk gogsu ve 100 gr light yogurt 1 gr kreatin

saat 15 civarında yine bir acıkma söz konusu. genelde işyerinde yapacak pek bir seçenegim olmadıgından 500 ml yagsız sut ve 1 olcek whey karısımı

saat 18.. antrenman oncesi : burada yavas protein tercih ettim hep ( bu saatlerde evde olmamda bir avantajdı) 200 gr yagsız tuzsuz yörsan lor peyniri ve bol miktarda salata. ben lorla salatayı karıstırıyordum genelde. 1 gr kreatin

19.00 antrenman : 5 gr bcaa

saat 20.00 : antrenman sonrası 2 servis whey protein + 1 gr kreatin

saat 21.00 işte bu bomba ziyafet öğünüdür. burada pek bir mudahale etmek istemem. ama benim yediklerim genelde soyleydi : 4-5 haslanmıs patates + 160 gr yagsız ton balıgı + 1 kase fırın sutlaç ( bazen 1 triple whopper menu bile yediğim oldu kola ve patatesi en buyuk boy olacak şekilde:D ) 1 multivitamin tablet + 1 gr kreatin

saat 23 yada 24 gibi uyurum : yatmadan önce 1 tablet zma + 5 gr glutamin

şimdi şunu hemen belirteyim. bu diyeti yapmak alışkanlık ister. akşamki ziyafet öğününe kadar yediğiniz şeyler çok düşük kalorili yiyeceklerdir ( bu benim vucuduma gore tabii) . yani bu saate kadar bir tur kontrollu oruç tutarsınız. bundan sonraya antrenman sıkıştırırsınız. önemli olan antrenömandan sonra vücuda butun besin ogelerini vermektir.

diyet 2-3 hafta dusuk kalorili olmasından dolayı sizi zorlar. ama ondan sonra alısırsınız. ve dusuk kalorili beslenmeye vucu adapte olur. diyet kolay gelmeye baslar.

ismini vericem ama harun diye bir arkadasım var baslarda bu ne abi aksam yemegine kadar acım diodu. daha sontra sisteme alıstı. bazen adam sabah kalktıktan 3 saat sonra kahvaltı edio :D bu tamamen vucudun alışmasıyla alakalı bir durumdur. akşamda alabildiğine ziyafet çekiyor kiii istesemde artık fazla yiyememeye başladım diyor.

fizik olarakta gerçekten çok başarılı bir vucuda sahiptir. diyeti çok benimsedi ve devamlı yapıyor artık. bu aslında bir diyet değil bir hayat tarzı onun için.

diyetin temeli aslında fazla yemeden vucudu antrenmanla zorlamak. antrenmandan sonra da gun içerisinde verilmeyen gereksiimleri sağlamak. aslında sunu itiraf edeyim açlık duygusu kilo vermede önemli bir işarettir. her zaman acıkınca yemelisiniz

Son düzenleme: 10 Temmuz 2012
    Lady.V.Vivien bunu beğendi.
  3. dıkat

dıkat Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    amaç kas yapmak mı yoksa fit bir vücut a mı kavuşmak

4. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    pulloverforever; senin listen bana bayağı ters oldu ya:D ben henüz kas yapmaya çalışmıyorum zaten cardio ve hızlı kilo verdiren bir diyet yapıyorum.
    bir de bu yediklerin benim diyet yapmadan önce yediklerimden bile fazla:D
    ha bir de bir sorum olacak; çok düşük kalorili diyetlerde bir süreden sonra kilo verme duruyor diyorlar doğru mu????

dıkat; amaç 45 kiloya kadar inip, fitnessa başlamak. şu anda kas yapmak adına bir egzersiz falan yapmıyorum. hedefim şu tarz bir fizik;

themertyildiz, rockybalboa7 ve Azi bunu beğendi.
  5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    idolün Andrea Pasutti ise işin zor bodyspace bölümünde yazdığına göre kendileri bench pressde 60 kg squatta 139 deadlifte 82 kg barbell rowda 64 kg biceps curlda 22 kg kaldırabiliyor beslenmesi sağlam profesyonel olduğu için steroid kullanıyordur belki ama gerçekten hem güzel hemde güçlü bakmayın 1.60 boyunda 48 kg civarı olduğuna vurdumu devirir:D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:16 ----------

sadece cardio ve diyetle olmaz ağırlık kaldırmayıda eklersen daha verimli olur eğer ağırlıksız kilo verilirse vücut biçimsiz kötü görünür ama ağırlıklı olursa hem zayıf hemde sıkı ve güçlü bir fizik olur zaten yapılan araştırmalarda cardio diyettin yanına ağırlığıda ekleyenler daha hızlı kilo vermişlerdir

Azi bunu beğendi.
  6. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    ama siz benim ne yaptığımı sordunuz bir onceki konuda bende cevapladım. burada size düşen görev. kendinizce benim mantıgıma benzer bir liste yaratmaktır. zaten ben size web adresinide verdim sitenin. oradan listeleri inceleyin diye.

olayın ozu aslında söyle. gun içerisinde cok dusuk karbonhidratlı ve protein agırlıklı beslenmelisiniz. ne zamanki antrenman sonrası ziyafet öğününe geçeceksiniz. işte o zaman yeterli miktarda karbonhidratıda alacaksınız.

bir tür ketojenik diyet gibi. tek farkı antrenman sonrasında carb-up yapmak. ama bu carb-up evresinde bile diyetin tavsiyesi oncelikle bir proteinli yiyeceği yavas yavas ve çigneyerek yemeniz. hemen akabinde karb tuketmeniz. olabildiğince sizi karb lardan uzak tutup kan şekerinizi düşük seviyede tutarak yağsız kalmanızı hedefliyor aslında.

kendinizce uyarlayın iyi çalışmalr dilerim

7. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    zaten zayıfladıktan sonra gayet sıkı bir programa başlayacağım fitness konusunda. belki salona yazılabilirim ama resim kursundan dolayı zor görünüyor gerçi:( ama istediğim görünüme kavuşmadan bırakmam. fizik olarak bende çok güçlüyümdür kassız olduğuma bakma:D
    şu anda hem zorlu bir diyet ve cardioya ek olarak ağırlık çalışmak benim için çok fazla. diyet beni halsiz düşürüyor sabahları koşu yaptıktan sonra evde bir yarım saat daha bir şeyler yapmaya bile halim kalmıyor. şınavı ise aksatmadan yapıyorum ama fazla değil ve hiç bir yararını göremiyorum açıkçası:(

teşekkürler onun için ben şey dedim, sizin listeyi direkt kendime uygulayamazmışım. kendime uygun halini araştıracağım. tekrardan teşekkürler:) ingilizcem el verdiğince tabi.

Sayfayı Paylaş