Sıkı Diyet, Gevşek Spor Programım^^

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Lady.V.Vivien tarafından 16 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    senın bu lıste 700kl gecmez yumurtalar:164klori salatayı ufak porsyn tutarsınabartı abartı dıyorum 200kalorı aksam 200 564 kalori oldu....
    bıldıgımkadarıyla kasta yapmak ıstyorsun bu tek yumurtadkı prteınle olmaz peynırı öle ınce azda yeme yogrtta yag yakımı ıçın önemlı bı köseye ıtme hesapla öle bı lıste hazırla kedıne....kısınn gunluk ıhtıyacı olan kalorisinde 500kalori eksıltmesı dıyet ıcın ıdeal dıye bılıyorum

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    en hizli kas kaybi olmadan bildigim diyet

Psmf diyeti google da aratinca ayrintilari cikar gunluk protein ihtiyaci balik yagi ve multivitamin aliyorsunuz

3. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    söylemeyi unuttum iki yumurta yedim kustum ben:(
    yumurta yemesem iyi olacak. listemi protein bakımından yetersiz buluyorsun sanırım ne önerirsin sabah kahvaltısında:confused:???
    bir de sigara içiyorum ben ağzımın tadını düzeltmiyor az kahvaltı yapmak. diğer diyette de böyle oldu sabaha ağırlık verip diğer öğünleri azaltsam iyi olur.

teşekkürler. baktım açtığınız konuya. öğünler bayağı zorlu yemek yenmiyor neredeysehyper_ az yemekle doyabilen bir şişmanım ama bu kadar değil=(

Efrahim bunu beğendi.
  4. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    nasıl sabahaagrlık vermeyı dusunuyorsun?
    bende yumurtadan pek hoslanmıyorum ama gude en az 1 tane yıyorum mutlaka salatann ıcıne karıstr bı trlu yemnn yolunu bul bende kırılmıs yıyemym sureklı haslma yıyom o sebepten....

sıgara konusunda bence kendıne çare bul bırakmak gbı sporunuda etkıler hıc yumurta yemyeceksen gunde 150 200gr peynır ye o zamn

Lady.V.Vivien bunu beğendi.
  5. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Tuzsuz Yağsız Lor Peyniri. Protein Açısından Zengin, Kalorisi De Az. Yumurta Yerine Bunu Tüket. Ancak Yumurtanın Sarısındaki O Güzelim Besin Değerlerinin Bir Eşini Bulamazsın, Protein Açısından Lor Peyniri Veya Öğle Yemeğinde Tavuk Gogsu Yesen Olur.

Ehehehehehe :) Ya İnsanın Kendini Tanıması Güzel Tabi. Bu Arada Tahlil Yaptır Bence Bak İhmal Etme. 19 Yaşında 160 Boy 62 Kilo İle Simit Bölgesi Çevresi 105 cm İse Allah Korusun Karaciğer Yağlanmasından ve Trigliseridden Korkarım :(

Evet Kadın-Erkek Farkından, Sen %15 Gibi Bir Yağ Oranıyla Çok Fit Görünebilecekken Benim %10 lara Gitmem Lazım Fit Görünebilmek İçin.

Ketojen Diyet Uyguluyorum, Spor Yaptığım İçin Karatay Diyetini Biraz Modifiye Ettik :) P.tesi 1 Hafta Olucak Sonuçları Yazarım Bakalım Neler Değişmiş :)

Söylediğim Gibi Zuzana Ablayı Açıyorum, O Yap Diyo Yapıyorum, Dinlen Diyo Dinleniyorum. Belli Programım Yok. Her Gün Değiştiğinden. Ama Merak Ediosan, Sana Özel Mesajla Linkleri Gönderebilirim Hangi Hareketleri Nasıl Yapıyor Falan Diye Açıklama Yaparım.

6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
  7. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    bugün diyeti bozdum:mad: ayça kaya diyeti daha iyi böyle karıştı bayağı. zaten spor olarak da sadece ip atladım moralim bozuldua32

birinci sayfadaki diyet listesine eklememi veya listeden çıkarmamı önerdiğiniz besin var mı??:confused:
    karatay listesini sonradan beslenme şeklim yaparım. =// şimdilik ayça kaya diyeti daha iyi bence.

Son düzenleme: 18 Şubat 2012
  8. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Sadece 1 Günlük Kaçamaktan Hiçbir Şey Olmaz Sen Rahat Ol. İpin Ucunu Kaçırma Yeter :)

9. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    sağol=D karatay listesinden karıştı biraz iş. diğer diyette böyle bir durum olmaz umarım:)

10. WildRose

WildRose Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    Karatay diyetine göre kalori hesabı yapmıyorsunuz. Vücudun basit pilli bebekler gibi olmadığını savunan hoca "şu kadar kalori aldım şu kadar yaktım kaldı bana bu kadar" gibi hesaplamaların insan vücudunda geçerli olmadığını, gece uyku süresinde vücudumuzun hesapları yaparak dengeleyeceğini söylüyor.

Efrahim ve Lady.V.Vivien bunu beğendi.
  11. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    efrahim; aslında benim bu simit bölgesi normal değil. obezite sorunu olan kişilerde bile ben bu kadar orantısız bir genişlik görmedim. ailem de diyor şu bel olmasa sen aslında zayıf görünceksin falan diye. ama çocukluktan itibaren düşük bel giymeme bağlıyoruz.
    bir araştırayım dediğini, başka kimsede bu kadarını görmedim gerçekten de. ama doktor falan hiç tarzım değil=D

wildrose; dediğini biraz daha açarmısın?? neden yağlanıyoruz benim gibilerde dengeleyemiyor o zaman bunun sebebi karbonhidratlar mı??

12. WildRose

WildRose Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    ZeusS_'un açtığı başlık bu konuyu çok güzel özetliyor.

Basitçe anlatmak gerekirse -Karatay'a göre- yağlanmanın sebebi zararlı karbonhidratların vücudu soktuğu kısır döngü sonucunda sık yeme isteği ve bu istek sonucunda da vücudun aldığın karbonhidratları yağ olarak depolaması. İnsülin direnci denen mevzu.

13. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    tamam teşekkürler ben o konuyu 3. defa okuyayım en iyisi:D

14. WildRose

WildRose Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    Bana sorarsan doğrudan kitabın kendisini oku.

15. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    evet en güzeli o aslında da... bu beslenme biçimini hayat tarzım yapamam yani

''Yağlanmaya sebebiyet veren sağlıksız besinler''in tümü en sevdiğim şeyler.

ben hızlı kilo verdiren bir diyetle zayıflayıp, sonra spora ağırlık vermek, diyet bittikten sonra da dilediğimi yemeyi planlıyorum.. yapacağım ağır sporlar zaten bendeki yağlanmayı engelleyecek.
    kitabı alıp bilgilenmek iyi olur tabii.

Son düzenleme: 19 Şubat 2012
  16. WildRose

WildRose Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    Elbette tercih size kalmış. Yalnız hocanın tavsiyeleri sadece kilo vermek değil, aynı zamanda kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere uzun vadede hastalıklardan korunmak. Siz yine nasıl rahat edecekseniz o beslenme şeklini uygulayın. Yalnız dikkat edin, devamlı olmadıktan sonra, yaşam tarzı haline getirmedikten sonra tüm uğraşlarınızı çöpe atmış olabilirsiniz.

17. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Gerçekten Kilo Vermek Değil Kilo Korumak Çok Zor :D Verdikten Sonra :)

gerenımo bunu beğendi.
  18. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    sağolun. ah sağlıklı beslenme şart ama sağlıklı yiyeceklerin tadı da ayrı bir sorunsal:D dediğiniz çöpe atma olayını 2 sene önce 2 ayda 17 kilo verip yaz sezonu sonrası bir-iki ayda geri alarak yaşadım. çatlaklar ve göğüs sarkması da yanında ödül olarak kaldıa32 bir daha asla yaşamam onu weightlifter

sporla düzene girer yaa... ama zayıfladıktan sonra artık fazla yemeye korkar olacağız eminim ki. sanki o kilolar bir günde geri gelecekmiş gibi olacak:D

bu arada ben hiiiç su içmiyorum ve 5 litreyi duyunca moralim bozuldu.:(

hiç yazmıyorum bugün spor olarak;

5 set 10 kere hızlı ip atlama
    5 set 50 şınav
    ve 20'şer kere 2 set ön kol 5 kiloluk dumbelllarla.:(

diyet olarak tam uyamadım köfte bitmiş. daha az yedim ama diyette verilenlerden.

haaa bu arada 2 sene önce dedim ya ben o zamanlar her sabah bir bardak suya bir yemek kaşığı elma sirkesi koyuyordum. diyet yapmadan zayıfladım, 2 ayda 17 kiloyu diyet yapmadan verdim yani buna inanamıyorum.

buna elma sirkesi mi sebep oldu bilmiyorum kadınlar arasında çok popülerdir size de bir sorayım hiç bunun etkisini duydunuz mu veya denediniz mi?

Son düzenleme: 20 Şubat 2012
  19. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Ben De Kullandığım Zaman Baya İncelmiştim Annem Söylemişti, Her Sabah Limon+Sirke+Su Karışımı Yapardı Onu İçerdim. Baya Kaslarım Görünüyodu 3 Sene Önce Ben 87 Kiloyken :)

20. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

kadınlar kulübü üyeleri bal, sirke, su yapıyor. o konu da 1300 sayfaya çıktı galiba.
    sabah aç karna mı yoksa kahvaltıdan sonra mı içiyordun??
    aç karna iç demişlerdi ama korkuyorum mide gidebilir.

Sayfayı Paylaş