Sıkı Diyet, Gevşek Spor Programım^^

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Lady.V.Vivien tarafından 16 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Kilo: 62
    Boy:1,60

Yarından itibaren bozduğum diyete yeniden başlıyorum.
    Diyet Şöyle;

1.Liste

Sabah;
    Bir dilim çavdar ekmeği , bir kibrit kutusu kadar peynir, tere, maydonoz,limon

Öğle;
    Bir dilim ekmek, bir tavuk baget veya 3 köfte, 1 kase yoğurt

İkindi;
    Bir yağsız tost, bir ayran, bir büyük portakal

Akşam;
    Bir kase çorba veya bir dilim ekmek, 6 kaşık etsiz sebze yemeği,salata,yoğurt

2. Liste

Sabah;
    1 bardak süt, 4 müsli, 1 portakal

Öğle;
    1 dilim ekmek, 6 kaşık etsiz sebze yemeği, salata yoğurt

İkindi;
    1 bardak süt, 4 erik, 10 badem

Akşam;
    1 kase çorba, yoğurt, salata

Uyku sorunum olduğu için çoğu öğünü kaçırıyorum. Genelde sadece ikindi ve akşamları uyguluyorum.

(1. ve 2. listeyi haftadan haftaya uyguluyorum. 1 ayda 8 kilo vermeyi vadediyor ve iki hafta önce, diyeti 1 hafta uygulayıp 2 kilo verdim.görüntümde zerre değişme olmadı ama nedense kanım ısındı bu diyete:eek:)

Hedef: 46 Kilo.

Spor

Her gün;

20 set, 10 kere hızlı ip atlama
    Pullover - 1 set, 10 kere
    Dumbell Bench Press - 2 set, 10 kere
    Dumbell Fly - 1 set, 10 kere
    Gücüm kalırsa 5 set, 10 kere normal şınav - kalmazsa dizleri yere koyarak yapılan şınav.

sayıları zamanla arttıracağım. dumbell ağırlığını da. 3 kiloluklarla başlıyorum.

zayıflarsam umarım, diğer bölgeleri de çalıştırmaya başlarım. :eek:

Son düzenleme: 16 Şubat 2012
  2. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    mümkünse yağ oranını ya da en azından bel çevreni yazabilir misin?

3. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Kendı ağırlıgınla Squat , Lunge , Stiff leg deadlift i ekle programına bu tarz hareketler daha cok kas grubunu calıstırır daha cok kalori yakarsın.

4. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Bence 46 Kilo Çok az Yani 55 İdeal sana bence

GencGrafiker bunu beğendi.
  5. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    baktım hareketlere de stiff leg deadlift'i deneyemedim nereyi çalıştırıyor acaba??
    lunge'a benzer bir hareket yapıyorum arada, onun videosunu koyayım.
    squatı da deneyeyim, yapamıyorum tam eğilmeli hareketleri ama.. teşekkürler:)

yaklaşık 2 sene önce 52-51 kiloya düşmüştüm ama hala vücudum yağlıydı. boyum çok kısa olduğu için 46 ben de normal görünür diye düşünüyorum.

yağ oranımı bilmiyorum da belimi ölçerim yarın. kalçamın biraz üstü 95 cm gibi bir şey sanırım daha fazla da olabilir.

bugün diyette pek bir şey yemedim. ancak diğer günlerde yoğurt süt ürünlerini yememezlik etmeyeceğim. saçlarımda dökülme olursa biterim ben=((

spor olarak;

ip atlama 15 set oldu onun dışında hepsini yaptımbench_O

6. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Stiff leg deadlift ozellikle hamstring(arkabacak) ve kalça bolgesıne etkı eder.

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=mBQ9ERuoK2I[/YOUTUBE]

Lunge hareketini kendi ağırlıgınla tek bacak şeklinde yapablrsn vidyodaki gibi

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=Efw4K_vwuJk[/YOUTUBE]

Squatıda es geçme

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=xDdSZmWNYQI[/YOUTUBE]

Bu 3 hareket bence bir bayanın yapması gereken temel hareketler , ewdede rahat bir şekilde kendı vucut ağırlıgınla yapabılrsn hiç bir ekipmana gerek yok

Kilo konusuna gelrsek ideal kilo diye birsey yok bence aynada kendını ıyı hıssediyorsan amacına ulaşmışsındır.
    Ayrıca forudmaki "karatay beslenmesini" anlatan konuları oku bilgi edin , ağır bir spor yapmıyorsun tam sana göre.Diyet listeni ben beğnmedm şahsen.

7. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    teşekkürler. stiff l.d. şu anlık ihitiyacım yok gibi. hızlı kilo verince kalça çok deforme olmuyor sonuçta.
    squatı ve lunge'ın bir benzerini kattım listeye.

bu lunge'dan daha iyi bir hareket değil mi??
    bu hareketi yaptıktan sonra ip atlayamıyorum bu arada.

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=KK9i3Q0FZLA&feature=fvwrel[/YOUTUBE]

8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    karatay diyetini okumalisin bence de diyet programin yetersiz

9. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Zuzana Light :F <3 Her Sabah Onnla Spor Yapıyorum Kardiyoyu Sevdirdi :D Açıyom Videosunu :) Bölgesel Bir İncelme Olmadığı İçin Total Kilomuzu Azaltıcaz, Ama Çok Da Hafif Olmucaz Aslında Kalçalar Nedense Biraz Genişmiş :S Çok Mu Oturuyoruz :) Boy-Yaş-Kilo Baz Alınınca Yani Cidden Geniş.
    http://www.inceltiyoruz.biz/
    Buraya Bilgilerini Girerek Tahmini Yağ Oranını Bulabilirsin, Benimkini Bilmişti Valla :D
    Bu Arada Nasıl Bir Yapı İstiyorsun, Hafif Kaslı Mı, 6 Pack Falan, Yoksa Yok Ben İnceliyim Öyle Kasa İhtiyaç Yok Mu Diyorsun?

Hareketin Adı Jump Lunges, Türkçesi Komando Dansı, Kollarını Da Sıkılaştırmak İstiyorsan Eline 2 Tane Pet Şişe Al Yarım Litre Zıpladıkça Kaldır İndir Bi Sağ Bi Sol, Çapraz El-Ayak. Zorlanıyosan Ellerini Ensene Koy Öyle Dene :) Önce Bunu Yap Sonra Pet Şişeleri Eklersin, Biz Bunu Sandbag İle Yapıyoz :D Askerde Silahla Yaptırcaklar :D
    İp Atla Önce Hem Isınırsın, Sonra Jump Lunge Yap :D

10. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    karatayı bir türlü okumaya fırsatım olmadı ama okuyacağım. ama karatay diyetinin yavaş zayıflattığını söylüyorlar ben hızlı zayıflayıp spora yönelmek istiyorum. teşekkürler.

yağ oranım %25 çıktı:( sende kaç?? fazla mı bu:(

95 fazla değil mi? ama keşke 95 olsa şimdi ölçtüm, ölçülerim;

göğüs:97 cm
    bel:75 cm
    simit bölgesi yani yandan en geniş bölgem: 105 cm
    kalça:105 cm

bu şekil olmak istiyorum ama omuz başları, kollar ve göğüs biraz daha kaslı olsun.
    sixpack yapamam, yapmak istesem de. genel olarak kaslı ama omuz, kol ve göğüs hariç aşırıya kaçmadan.:)

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/attachment.php?attachmentid=14257&stc=1&d=1329487976

bugün jump lunges yapacağım ip atlamak yerine.(adlarını öğrenmem de iyi oluyor ben buna zuzana hareketi diyordum)

bir de bir çanta ayarlayınca bench press yapmaya başlayacağım.

bugün;

5 set, 10 kere jump lunges
    Pullover - 1 set, 10 kere
    Dumbell Bench Press - 2 set, 10 kere
    Dumbell Fly - 1 set, 10 kere
    5 set, 10 kere normal şınav
    2 set, 10 kere squat

yapacağım umarım. hiç halim yok ama:D

Ekli Dosyalar:

11. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Allah Kolaylık Versin Bi Bayana Göre Normalin Az Üstünde :), Ben 145 Kiloydum, Yağ Oranım %23 idi Bir Haftada Zuzana Abla İle Her Sabah :p Programına Katıldım, %22 Gösteriyo Şu An Verdiğim Site Ama Daha Da Azalmış Olabilir.

Bu Arada O Boyda O Kiloda O Ölçüler Ne Öle :( Senin Acil Kardiyo Çalışman Lazım :S
    Ter Atman Lazım Gerçekten Üstünden Terler Dökülünceye Kadar Kardiyo Yapman Lazım.
    Diyette De Gerçekten 3 Beyazı Ve İnsülini Aniden Fırlatan Yiyeceklerden Uzak Dur.
    Rafine Edilmiş Ürünlerden De Uzak Dur. Ketojen Diyet Uygula Diyemem Direk Ama Bunları Yap En Azından. Bi Kan Tahlili Yaptır Bence Sende Hipotiroid Ya Da İnsülin Direnci vs vs.. Allah Korusun Olabilir. Hastalığın Varsa Ve Bu Tedavi Edilirse Daha Kolay Hedefine Ulaşırsın.
    Hiç Göz Gezdirdin Mi Bilmiyorum 2-3 Kere Link Verdim. Bida Vereyim Bak. Her Sabah Farklı Bir Kardiyo Çalışıyoruz. Yılbaşında Yeniler İçin Hafif Egzersizlerden Tekrar Başladılar, Yılbaşından İtibaren Yaparsan Uyum Sağlarsın, Ama Bi Sıkıntı Zuzana Sunmuyo :( (www.bodyrock.tv)
    Ayrıca Karatay Diyetini Doğru Uygularsan, Etler Yağlar Yiyerek Çok Hızlı Zayıflarsın :D

12. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

145 kilo olduğun halde yağ oranın benden az mı yani??:mad: erkek-kadın olmakla mı alakalı yoksa??

karatay diyeti haftada 2 kilodan fazlasını verdirecek bir diyet mi?

bodyrock'ın sitesinden pek bir şey anlamıyorum sen de her gün farklı cardio uyguluyorsun sanırım bana listeni yazabilir misin??:confused:

13. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Erkek vucut yapısı ıle kendınızi karsılastırmayın tabiki kadında yağ yüzdesi daha cok olacak , ayrıca karatay bir diyet değildir sağlıklı beslenmedir .Kapitalist diyetlerle karsılasıtrmayınız ve bunlarla kolay yoldan çözüm aramayın hani bi 50 lere ineyim sonra bırakınca aynı kalcam diye bir olay yok insülin direnciniz var malesf beslenme tarzını değiştirmeden sonuc alamassınız .

BURAYI Once bir araştıralım okuyalım anlamadıgınız yerleri konu başlıgında belirtin yardım isteyin.Bu uyguladıgınız beslenme programı ile ewde yaptıgınz sipor ilen saglıklı kilo vermeniz zor ancak cok uzun vadede veya maraton kosucuları verebılır :)

Son düzenleme: 17 Şubat 2012
    Efrahim bunu beğendi.
  14. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

ee çok teşekkür ederim ama ben biraz düz bir insanım ve bir saat önce okudum karatay beslenmesini ama hiç bir şey anlamadımduh o kana yavaş karışan besinleri günde ne kadar yiyebiliyoruz? bazı sitelerde karatay diyet listeleri var, kimisi çok hızlı kilo verdirir diyor kimisi beslenme şekli uzun vadede kilo verirsin diyor, burda diyet listesi falan yok, anlamadım yani:confused:

15. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    http://www.diyetcenter.com/diyet-listeleri/19383-karatay-diyeti.html

Mesela burdaki listeyi uygulayabılrsnız hem çeşitlendirilmiş günlere göre hergun farklı tarzda menu sıkılmassnz

Lady.V.Vivien bunu beğendi.
  16. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci

bıldıgım kadarıyla karatayda yeme sınırı yok ama sen çabukta sonuc almak ıstıyorsun o zaman karatayı ıyıce arastr kafana yatarsa kendın ıcın bı lıste hazırla ben öyle yaptım
    evet karatay sınırsız ama ben kendımı sankı kılo alcakmıs gıbı hıssetmeme sebebıyet verdı ama şöyle bı çözum urettım dıyetısyene gıttgımde bana 1600kalorılık lıste vermıstı bunu ve karatayı baza alarak kendıme dusuk karbonhdratlı bı lıste hazırladım aç kalmıyorum hatta bazen hazrladıgım ögunu bıtiremıyorum kendımı çok yemıs gıbı hıssedıyorum ama sonucta yıne aynı kalorşyle beslenıyorum kılo alma gıbı bı luksum yok duzenlıde spor yaptıktn sonra gerçekten verılemeyecek kılo yoktur....
    ama tavsıyem ılerısınıde dusunerek lıstenı çok az kalorşlerde hazırlamaman basarılar :)

17. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    kadın metabolizmasıyla erkek metabolizması aynı değil kadınlar daha yağlıdır o yüzden yağ oranının %25 çıkması canını sıkmasın. yağ oranını %15 civarına çekebilirsen oldukça fit olursun. karın egzersizlerine ağırlık vermeni tavsiye ederim. kadınlarda karın kasları oldukça estetik duruyor. şu linkten belli başlı karın egzersizlerini öğrenebilirsin: http://www.bodybuilding.com/exercises/finder/lookup/filter/muscle/id/13/muscle/abdominals

Danny Boy ve Lady.V.Vivien bunu beğendi.
  18. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

sanırım karatay benim yaptığım beslenmeden çok daha iyi. ben ona göre bir liste hazırlayayım kendime fikirlerini almak isterimdumbelllls

benim günlük kalori ihtiyacım ortalama 1500-1600'lerde bir şey sanırım.
    ona göre bir liste ayarlayayım, beethovenın verdiği listeyi biraz değiştirdim şöyle yaptım:

sabah: 2 adet kayısı kıvamı yumurta
    bir bardak şekersiz çay

öğle: az zeytinyağlı havuçlu, yeşillikli,turplu bir salata

akşam: hamsi, -ki büyük ihtimalle alınmaz ama şansımı deneneyeyim- marul bir de elma sirkesi+su:D (bu benim yaratıcılığım, 2 sene öncesinde güzel anıları var)

iki-üç gün bunu yaparım. akşam balığın yerine ne yiyebilirim başka??

Son düzenleme: 18 Şubat 2012
    gerenımo bunu beğendi.
  19. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci

bu lıste asla 1500 kalori bıle degıl sabah kahvaltıda mutlaka peynır ekle salatada havuç kullanma hızlı kh var....kendını balık dıye sınırlama öglen evde olan sebze veya kuru baklagllerden küçük bır porsıyon ye aksamada salata ve yogurtlada doyabılırsın sanırım bu arada lıstene yogurtta eklemelısın tabı bunlar benım önerılerım lısten dusuk kalorili bu sebeple bıraktıgında daha fazla kılo alman söz konusu

20. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

yoğurdu akşam yemeğine aktarayım o zaman bugün balık olmaz evde büyük ihtimal bir kase yoğurt yerim. sabah da bir ince dilim peynir ekleyeyim.

hızlı vereyim kilo bir daha asla almam o hatayı bir kere yaptım:(

günlük ihtiyaç duyulan kalori miktarının ne kadar düşüğünü almamız lazım ki?? bu 1200 kl falandır diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş