Sıkı Beslenme Programım...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gergin09 tarafından 11 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hocalarım merhaba.

boy:1.76
    kilo:89

2 aydır devam etmekteyim spora.gelişmem fena değil ama daha iyi olmasını istediğim için daha dikkatli bir program yapma ihtiyacı hissettim.4 gündür bu şekilde devam ediyorum.

7.30-kalkış 2 olcek syntha-6 protein tozu 1 kepekli tost
    11.00-2 adet sarısıyla+4 adet beyaz yumurta
    13.00-250 gr et ürünü(ekmeksiz et çeşitleri tavuk köfte dardanel ton)
    17.00-Mavi-yeşil mısır gevreği+6 adet yumurta beyazı
    19.00-(antreman olduğu gün)superpump 250 2 olcek+animal nitro 1 poset uzum suyuyla
    19.45-antreman
    20.00-(antreman olmadığı gün) 300 gr tavuk et karısımı
    22.00-(antreman olduğu gün)syntha-6 1 olcek+300 gr tavuk et karısımı
    23.00-elma,armut
    00.00-Syntha-6 1 olcek

Antremanlarım 1 gün arayla yapıyorum.Omuz antremanından önce karın çalışması yapıyorum.

1.gün-göğüs-kanat
    2.gün-omuz-triceps-biseps-bacak

Göğüs benim için çok önemli biraz fazla yükleniyorum sanırım.Merak ettiğim konu fazla yüklenmede yıkım olurmu?

2. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlıklı olarak göğüs gelişimine odaklanmış durumdayım.Beslenme programım hakkında ekleme yada çıkarmalarınız çok yardımcı olacak.

Bu arada göğüs antremanlarım için bulduğum bir makaleyi paylaşmak istiyorum.Bu antreman sistemi göğüs gelişimi açısından uygunmudur.Çalışma programı makalenin en altında 4 haftaya yayılmış şekilde verilmektedir.Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

http://www.teenbodybuilding.com/2009_resolution_chest_mass_building.htm

3. tolgaozc

tolgaozc Yeni Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    o resimde görülen her hareketi sıraylamı yapıyorsun?

4. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır onlar açıklama olarak eklenmiş hareketlerin nasıl yapıldığını açıklamak için. Makalenin en altında Mass Building Workout Program adında bir kısım var ve 4 haftalık bir plan hazırlanmış bu programa göre her hafta farklı bir kombinasyon yapılmış. 4 hafta sonra tekrar başa dönüyor program ama uygunluğundan tam olarak emin olamadım,yorumlarınızı bekliyorum.

5. tolgaozc

tolgaozc Yeni Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    evet şimdi gördüm özür dilerim sadece resimlere baktım hepsi birden ağır olurdu program güzele benziyor zaten gögüste temel hareketler her zmn var bunlara cable ve çeşitle esneme hareketleri verilmiş gayet iyi beslenme + dinlenme istediğin yere getirir umarım .
    gögüsten sonra biceps ,bacak + off gün ve sonrakanatla triceps giriyorum güzel oluyor sıkılınca onuda denemeni öneririm..iyi sporlar

6. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Olabildiğince ağır kilolarla girdim,şuanda gerçekten gerilimi ve o tatlı ağrıyı hissediyorum.Daha önceden bu programın 2 katı kadarını yüklüyordum,sanırım çok daha etkili olacak.İnsan nekadar yüklerse okadar etki alacağını sanıyor.

Buarada hocam göğüs+kanat off ardından omuz+biceps+triceps+bacak verdi. Şimdi durum şöyle ben mecburi 1 gün off olma zorunluluğundayım ve programı ona göre hazırladık aslında.Bu konuda bir öneriniz olabilirmi?Söylemiş olduğunuz sistemden daha iyi bir performans almak mümkünse eğer o sisteme geçmek isterim,önemli olan hızlı gelişme çünkü baya yükleniyorum 2 ayı geçti sonuçlarda fena değil aslında ama nekadar çabuk doğruyu bulursam okadar fayda diye düşünüyorum.Bu söylediğiniz sistemi başka bir yerdede okumuştum sanırım.Deneme yanılma yapmaya gerek yok.Hani buda iyidir ama daha iyisi varken verimi neden boşa harcayalım.

7. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada şunu farkettim yumurta yiyemiyorum artık sıkıntı yaratmaya başladı bende. Bunun yerine ara öğünlerde 1 ölçek protein tozu alsam etkili olurmu merak ediyorum?

8. wheey

wheey Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sen sasırmıssın abartma bu kadar yumurta ye tavuk ye balık ye sasırdın mı olum yaa ,d muhahuaua

9. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yaş kaç bilmemde iş hayatında beslenme işi zor oluyor bilmiyorsan,beslenme olmadan da bu sporla uğraşmanın emek harcamanın bi anlamı yok emeklerine yazık parana yazık neyse...

10. alkolica

alkolica Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    bu programda ne hedefliyorsun bilmiyorum ama özellikle yağsız ürünleri tercih etmeni öneririm gerçi ton balığının lightı çekilecek çile değil ya neyse
    iyi çalışmalar.

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    İş hayatında beslenme zor olmuyor, ancak disiplin lazım önce. ikincisi iş hayatınız ağırsa idmanları haftada 3 güne indirmek gerekiyor ve idman aralarında baya boşluklar yaratmak lazım. Geri kalan zamanlarda kardio idmanları ve dinlenme yapılmalı.

Yumurtayı olabildiğince arttırmakla doğru bir iş yapıyorsun. Ancak gun içinde altı öğün yada 7 öğün beslenme tamamen mittir. Özellikle vücudu bu rutine alıştırdıgınızda etlilenen psikolojiniz sebebiyle yemek yiyemediğiniz zamanlarda depresyon bile yaşayabilirsiniz. Kendinizi asla şartlamayın ve 4 öğün yemek gayet yeterlidir ve bazı zamanlarda kuruyemişlerden faydalanabilirsiniz.

İri yarı kalıplı adamların vücutlarındaki kasları doyurmak daha ufak kas kütlesine sahip kişilere göre zordur.

Ve bunun için günde 6-7 öğün yaparlar çünkü bir öğünde yüksek karbohidrat ve protein tüketimi iyi olmaz. Hatta bazıları 10 öğüne kadar çıkar.

Günde 3 öğün ve birde idman sonrası öğünü işinizi görür.

Çünkü sıkıntıya girdiğiniz zaman yaptıgınız egzersizlerin hiç bir anlamı kalmaz.

Önce hayatta kalmanız için para kazanmanız gerekiyor böylece işinize olan adaptasyonda kaybolur. Çünkü iş yerine giderken ağirliklari ve tekrarları gördüğünüz resimleri dusunursenız hayatınız çok etkilenir bundan.

Ancak bu demek değildirki, hedefinize ulaşmak için dusunmemeniz gerekiyor tam tersine gerçek konsantrasyona sahip oldugunuz zaman büyük başarı gelecektir. Herşeyi zamanında yapmalısın. Dinleniceksen dinlenmeli eğleneceksin eğlenmeli çalıştıgın zamanda maksimum performansla çalışmalısın.

Doğru olan ağirlik idmanlarınızda büyük kas gruplarına göre çalışın ve mutlaka dinlenin. butun profesyonellerin dahil yaptığı hataların başında aşırı çalışma geliyor. Bir çok profesyonel geçmişte hatalar yaptıklarını söylüyorlar.

Çünkü kasların yenilenip gelişmesi çok uzun zaman alıyor.

kafana takmadan devam et ama şuna emin ol, salona girdiğin anda dunya ile ilişkini kes ve ağirliklara odaklan, idmanında mutlaka failure noktalarını bul.

Salondan cıktıktan sonra bir dahaki idman gunune kadar işinle ve özel hayatınla ilgilen.

Sen farkında değilken kasların gelişicektir eğer sen devamlı aynalara bakarsan ve bazı resimlere bakıp ben böyle istiyorum dersen asla istediğin hedefe varamassın. Çünkü o resime ulaşamadığın her gun depresif gibi hareket ediceksin.

Belki sen ondan daha iyisini yapacak kapasitedesin kendıne böyle sınırlar koymamalısın.

Mumkunse aynalara bakma bile uzun bir zaman ama delicesine idmanlarını atmaya devam et ve bilgi sahibi ol. sürekli.

insan anatomisinden başlayablirsin öncelikle.

Son düzenleme: 31 Ekim 2010
    PuNniSsHeR, Ulysses, jemholie ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  12. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız tasınmıstır.
    tasınma sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyurudan önce günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmaktadır. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş